OnePlus007
11.01.2023 08:30
История
Есть ответ 👍

Рассуждение «Один день из жизни боярской семьи»​

242
372
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:

romanesterov2
4,5(23 оценок)

Український народ має славу народу дуже музичного. українська пісня, здобула cобі визнання в цілому світі. подорож української капели, з хоровим співом у 1919 та наступних роках по європі та америці була загальним триумфом слов'янських хорів звичайно за українцями визнавалася першість. українські селяни, співаючи без усякої науки, керуючись вродженою музичністю, ніколи не співають в унісон, а зразу розбиваються на різні голоси і кожен веде свою партію. український церковний спів є, мабуть, одним із країцих у світі зі своїми стародавніми розспівами й новішими композиціями майстрів церковного співу, славних композиторів кінця xviii та початку xix ст. одним з видатних українських композиторів був микола лисенко. беспосередні учні і послідовники лисенка не виходили за межи тих, зрештою, провінціальних кордонів вокальної музики, в яких мимоволі замкнув українську музику лисенко. але українскі музики з цим обмеженням очевидно не могли миритися. коли безпосередні учні лисенка ще містилися в межах вокальної музики, то їхні сучасники, але учні інших чужинних шкіл, виразно вважали потрібним ті межі вокальності переступити. засвоїти українській музиці побіч вокальних осягнень також інструменталізм, а разом із тим засвоїти побіч малих і великі форми, всі роди симфонічної та камерної музики — фортепіанові та оркестрові,— одним словом, вивести українську музику на широку дорогу творчості у всіх галузях української музичної продукції, стало головним завданням сучасності. вже сучасники учнів лисенка, ті, що не в нього вчилися, зробили рішучий крок у тому напрямі. це були яків степовий (1883—1921) і п а в л о сениця (род. 1879). степовий — родом із харкова (справжнє прізвище — якименко), вихованець придворної капели, до якої попав змалку, а потім — петербурзької консерваторії, яку скінчив по класу теорії композиції римського-корсакова. в своїй творчості степовий теж головним чином тримався вокальної музики малих форм із пануванням мінору. такі його «барвінки» — серія солових співів, дуетів і тріо в звичайному для української музики мелодійному стилі, ліричного змісту. наступний крок у творчості степового — це збірник «пісні настрою» на слова олеся. це, власне, продовження «барвінків», але тут уже замість епіко-ліричної простоти приходять модуляція мелодійної лінії й досить вибагливі моменти гармонії. далі степовий написав досить багато романсів і взагалі солоспівів на слова різних поетів. але, не задовольняючись самою вокальною музикою, в якій він все ж повніше виявився, степовий дав уже серію фортепіанних творів камерного характеру, а саме невеличкі п'єси, як „ргеlude”, „іmpromtu”, „valse”, „menuette” тощо. правда, в цих речах чуються впливи то чайковського, то гріга, то різних модерністів, але важливо, що степовий не залишається чистим вокалістом, хоч із натури мав до того нахил.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: История

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS