Есть ответ 👍

ответы к зказке Ашик-Кериб

157
416
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:

vilrimma
4,8(80 оценок)

при  навуходоносоре вавилон перетворилася на процвітаючу країну. це було часом повного відродження, економічного розквіту і культурного розвитку.  навуходоносор  був уже в набагато кращих умовах, ніж його батько.  він  отримував данину, яка раніше йшла до ніневії, а тому не мав нестачі в робочих руках і не повинен був боротися за незалежність.  його  війни тільки збільшували його матеріальні засоби і доставляли вервечки полонених - дармових працівників.  тому  він залишив вавилон абсолютно оновленим, і сучасні археологічні розкопки виявляють майже виключно його сліди.

цар звів новий палац на місці тимчасового, побудованого  набопаласара  і прийшла в непридатність.«крім оновлення міст, храмів богів і богинь, поклав я руки, щоб вибудувати палац для житла мого величності в вавилоні», - говорить напис у  ваді  бріссо.  він  збудував його з такого матеріалу, що, незважаючи на постійні руйнування і розкрадання для споруд сучасного міста хіллі, велика частина вціліла до цих пір. платформа була піднята на три метри над грунтової водою, а стіна, що оточує весь комплекс приміщень, була в кілька метрів завтовшки, і була облицьована емальованими цеглою зі строкатими орнаментами. не задовольняючись цим палацом, що займав простір більше чотирьох десятин, цар забудував ще прилеглий з півночі ділянка такої ж величини, вживши на це, за запевненням його написи і  бероса, всього п'ятнадцять днів. тронна залу мала стіни, прикрашені кольоровою емаллю - пальметтами і зображеннями колон.

на самій півночі вавилона  навуходоносор  вибудував на високій платформі дачний палац. також їм були споруджено знаменитий висячий парк (т. зв. "висячі сади семіраміди» - одне з 7 чудес світу).  берос  говорить про нього: «він  влаштував кам'яні піднесення, надавши їм вигляд гір, і засадив всякого роду деревами, влаштувавши таким чином так званий висячий парк, тому що його дружина, вихована в мидийских землях, сумувала за рідну природу».

не менш грандіозні були роботи для зміцнення вавилона. крім захищали стародавнє місто імгур-бела  і німітті-бела  немає стін для захисту частин міста, які виникли поза їх.  навуходоносор  вибудував стіну на схід від міста в прямому напрямку з півночі на південь.  але  місто росло при ньому занадто швидко; довелося відступити ще далі на схід і укласти місто в потрійну стіну, що йшла під кутом від євфрату на північ, від дачного палацу до євфрату, проти борсіппского каналу. стіни були збудовані з цегли з асфальтом і були«заввишки з гору»; уздовж її по той бік був викопаний рів з скатами, обкладеними цеглою з асфальтом.«щоб лайлива буря не вибухнула над імгур-білому, стіною вавилона,- каже цар -я наказав захистити вавилон зі сходу в відстані чотири тисячі ліктів великий стіною »загальна товщина всіх трьох стін, з засипаним землею проміжком, доходила до 30 метрів. довжина північно-східного боку - близько чотирьох тисяч ліктів (близько 2 км); приблизно через кожні сорок чотири лікті (18 - 19 м) була вежа.

далі, написи в  ваді  бріссо  і  ксенофонт  говорять ще про спорудження так званої мидийской стіни. від берега євфрату у вавилона до  кіша, а потім від сіппара до опіса, тобто від євфрату до тигра, були насипані вали, обкладені цеглою з асфальтом. метою цієї роботи було, за словами  навуходоносора,«на відстані двадцяти подвійних годин від міста зібрати води, подібні моря, навколо міста», тобто в разі ворожого нашестя затопити всю навколишню місцевість, серед якої вавілонська область могла б видаватися, подібно острову. влаштовані їм споруди мали на меті зробити вавилон недоступним або, принаймні, на час затримати вороже військо.

вавілон став центром міжнародної торгівлі. велося дорожнє будівництво, багато уваги приділялося штучного зрошування. зокрема, близько сіппара було створено великий басейн, звідки йшло багато каналів, за яких регулювалось розподіл води під час посухи. у вавилоні велося інтенсивне будівництво.  навуходоносор  добудував вавілонський зіккурат етеменанки, довівши його висоту до 90 м, перебудував есагілу і надав їй небувалу пишність, а також побудував новий палац.  але  в той же час низка великих міст радою старійшин на чолі з жерцем. клинописні джерела малюють картину повної залежності  навуходоносора від жрецької корпораці

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: История

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS