Есть ответ 👍

Весною жодна чайка не гніздилася на луках,а всі тулилися на островах,як би не було тісно.Люди раділи і сумували,бо було щось не так,і вони не помилились.
Весна і осінь були посушливими:сонце палило пшеницю на полях у людей картоплю і все що росло.Дощів не було,а джерела, які були дуже глибоко, теж кудись зникли.На луках,де колись були чайки можна було ходити в черевиках.Лише на левадах у сажалках було не багато води, бо вони були внизовині і викопані глибоко: із торфу ще просочувалась вода.
І чайки вивели на островах дітей, і раділи воді.
Проводжали чайок чи не всим селом і чекали з нетерпінням їх прилету.І кожен, хто жив на леваді,старався зробити копанку,щоб на весні чайки поселилися у нього.
І кожної весни вони прилітали на радість людям, оселялися у того хто цього хотів.
А в перший день,коли прилетіли,вони зібралися на Захаровій леваді,ніби всим показуючи хто перший викопав копанку.Захар вітав їх,і показував руками,що вони можуть летіти куди захочуть,ніби він їх відпускав.

128
391
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:


Григорій савич сковорода — видатний український письменник, філософ і педагог. він обстоював права трудового народу на свободу й різнобічний розвиток, на щасливе життя.  понад чверть століття жив серед простих людей як мандрівний філософ. жив, як учив, не прагнув матеріальних цінностей, бажав тільки духовного самовдосконалення, до якого закликав й інших. усі його твори сповнені роздумами про сенс життя.  у байках сковороди особливо важливим є мотив "сродної" праці, праці, яка є природною потребою кожної людини. без праці людина не може мати щасливого життя і морального задоволення, переконує григорій савич.  робота приносить суспільству матеріальне і духовне багатство. смисл життя — працювати за покликанням, за нахилом і обдаруванням, виконувати посильну й доступну людині "сродну" працю. тільки тоді всі люди будуть щасливими.  цінність життя — "сродна" праця. цю ідею сковорода розвиває в байках "собака і кобила", "кукушка і косик". серед байок особливо виділяється твір "пчела і шершень". бджола за покликанням збирає мед. без роботи вона не мислить свого життя, таке життя є для неї природним. люди ж типу шершня — це паразити, прагне довести сковорода. вони живуть крадіжкою чужого для того, щоб "їсти, пити". в образі шершня засуджуються представники панівних кіл. а бджола — це образ мудрої, працьовитої людини, для якої смисл життя в її "сродній" праці. байкар вшановує бджіл як символ чесності та працелюбства й ганьбить шершнів як нетрудових елементів суспільства.  у байках сковорода розкриває благородство людей, життя яких проходить у "сродній" праці. поваги гідний той, хто прагне працювати за покликанням, яке дасть йому велике моральне задоволення для душі й буде корисним для суспільства.  але є ще одна всезагальна умова щасливого життя — доброзичливе ставлення людини до людини, взаєморозуміння, взаємоповага, вірність.  г. с. сковорода писав: "щаслив тот, кто сопряг сродную себе частную должность с общею. сія есть истинная жизнь". сам філософ ніколи не порушував принципів, які проповідував у своїх творах. 

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська мова

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS