Есть ответ 👍

2. Записати речення. Визначити в них фразеологізми. Зробити синтаксичний розбір речень. 1. Подія відбулася за царя Гороха. 2. Дівчата як кров з молоком намагалися переспівати парубків. 3. Рибалочка на бережку та рибоньку ловить, а милая по милому білі ручки ломить. 4. Язикатій Хвесьці не можна казати нічого зайвого. 5. Справжні друзі повинні пуд солі з'їсти.
Утворіть словотвірний ряд за поданим зразком, враховуючи чергування приголосних.
Зразок: козак – козацький, козаччина, Київ – київський – Київщина.

Вінниця, Умань, Луганськ, Дрогобич, Канів, Херсон, Донецьк, Житомир, Одеса, Черкаси, Галич, Полтава, Суми, кріпак, батько, пан.

Прочитайте текст і виконайте завдання.
Маруся Чурай
Є прадавні скарби, що намертво лежать у землі, і є живі скарби, що йдуть по землі від покоління до покоління, огортаючи глибинним чаром горошину людської душі. До таких скарбів належить і наша лірична пісня.

Погортайте сторінки сивих віків, вчитайтеся в прості і хвилюючі слова пісень, віднайдіть золоті ключі мелодій — і вам відкриється багато поетичних таємниць, ви почуєте голоси творців, імена яких розгубила історія, та так розгубила, що вже навряд чи й знайдемо багатьох сіячів, чия поетична нива, ставши народною, квітує по сонячній країні молочних рік, по всій землі українській.

І тільки інколи, крізь тумани часу, окреслиться схожа на легенду постать творця. До таких легендарних постатей часів Хмельниччини належить і народна поетеса Полтавщини Маруся Чурай.

Народжена для любові, сердешна в талані, вона не знала її радощів і всі свої надії, все своє любляче серце по краплині сточила в неперевершені пісні, що й зараз бентежно озиваються в наших серцях і вражають нас глибиною і щирістю висловленого в них почуття, чарівністю мелодій.

І зацвіла, закрасувала калиною на лугах нашого мелосу творчість народної оспівувачки козаччини.

Завдання:

Випишіть виділені слова. Визначіть і запишіть б творення цих слів. Позначте орфограми, пов'язані зі змінами приголосних.
Утворіть від поданих прикметників іменники із суфіксом -ин-. Запишіть їх: німецький, угорський, словацький, слов'янський, турецький, рівенський, кріпацький, миргородський, панський, дрогобицький.
Виконайте фонетичний розбір слова слов'янщина.
Доберіть твірні основи до слів гетьманщина, поточний.
Утворіть і запишіть словотвірний ланцюжок для слова рука.
Випишіть речення останнього абзацу тексту і зробіть його синтаксичний розбір.

170
173
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:


Япривітала бабусю з її вісімдесят п'ятим днем народженням. 

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська мова

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS