Есть ответ 👍

Перелічіть основні види в картографічних зображень, та наведіть приклади їх застосування ?

256
454
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

maks6434
4,7(99 оценок)

Объяснение:

картографічного зображення

Картографічне зображення (cartographical imagery) - це основний елемент будь-якої карти, що за до графічних та інших засобів розкриває її зміст. Перше завдання картографічного зображення правильно передати інформацію про земну поверхність (її окрему ділянку), про природні та суспільні явища, що на ній відбуваються, до користувача. По-друге, картографування певної території та явищ на ній може виконуватися з метою пошуку певних взаємозв'язків та закономірностей. Тому правильний вибір в, за до яких на карті буде передаватися інформація про ті чи інші об'єкти та явища, їх положення, форму, розміри, якісні ознаки та динаміку, визначає такі фундаментальні характеристики карти як наглядність та читанність карти, і як наслідок її придатність для використання за тією метою, для якої вона була створена.

Слід відзначити, що об'єкти та явища, що відображаються на картах є дуже різноманітними за своїми ознаками. Так деякі характеристики місцевості, як наприклад, рельєф чи клімат мають безперервний характер, інші мають чітко виражений характер локалізації. Одні об'єкти та явища є сталими (а точніше можуть вважатися такими на певному інтервалі часу), а інші постійно змінюються або мають періодичний характер. Отже, оскільки за змістом карти є дуже різноманітними, то подання на них інформації дуже різняться.

До основних в картографічного зображення відносять:

б значків;

б лінійних знаків;

б ареалів;

б знаків руху;

б ізоліній;

б крапок;

б кількісного фону;

б якісного фону;

б картограм;

б картодіаграм;

б локалізованих діаграм;

б тіньової пластики;

б перспективного зображення;

б гіпсометричного забарвлення.

б значків б картографічного зображення, що застосовується для відображення на карті локалізованих на місцевості об'єктів і явищ відповідними умовними позначеннями - різних за формою, розмірами та кольорами значків (рис. 1). За формою значки поділяють на геометричні, буквенні та наочні. Перші - це прості геометричні фігури (коло, зірочка, трикутник), що позначають певні об'єкти. Другі - це одна або пара перших букв назви об'єкта, явища, або букви їх загальноприйнятого позначення чи скорочення (наприклад, позначення хімічних елементів на геохімічній карті). Наочні значки - це значки за зовнішнім виглядом схожі до певного об'єкта місцевості (наприклад, рисунок автобуса для позначення автостанції або чашки - для кафе).

Рисунок 1. Різноманітні умовні знаки відображають розташування основних виробництв на економічній карті Хорватії (зображення з сайту www.mappery.com)

б лінійних знаків (linear sign method) - використовується для зображення на карті різних лінійних об'єктів (наприклад, меж політико-адміністративного поділу, вододільний ліній тощо), об'єктів лінійної протяжності, ширина яких не виражається в масштабі карти (наприклад, річки та дороги), а на деяких тематичних картах також ліній немалої протяжності доволі витягнутих об'єктів (наприклад, лінії основних напрямків гірськіх хребтів, тектонічні лінії тощо). Передача якісних і кількісних характеристик, а також їх зміна з часом осягається в лінійних значків за до рисунка, кольору, структури лінійних знаків, а деколи й їх ширини (рис. 2).

Рисунок 2. За до лінійних знаків на топографічній карті подаються дороги, водотоки, лінії електропередач. Використання лінійних знаків різної ширини та рисунку дозволяє передати інформацію про ширину річок: 1 - річки шириною від 5 до 30 метрів, 2 - річки та струмки шириною до 5 метрів

б ареалів (area method) - зображення на карті певних ділянок земної поверхні за до відповідних площових картографічних позначень. Цей б широко використовується, наприклад, на різноманітних картах рослинного покриву та тваринного світу, оскільки дозволяє наглядно відобразити території поширення певного виду тварин або рослин (рис. 3).

Рисунок 3. На геоботанічній карті за до ареалів показано райони поширення в Європі окремих видів рослин:

- кам'яного дубу, - ковилю Лессінгова, - аллепської сосни, - луазелеурії лежачої, - еріки крестолитяної

б знаків руху (motion sign method) - використовується для зображення на карті різноманітних просторових переміщень, як природних (морські течії, діяльність вітрів за деякий проміжок часу), так і соціально-економічних (міграція населення, перевезення вантажів). Цим використовуючи різні графічні засоби, можн

а)

б)

Рисунок 12. Використання методів тіньової

VladimirLoll
4,5(82 оценок)

Объяснение:

Население России за январь-октябрь 2017 года увеличилось на 63,5 тысячи человек, сообщает Росстат. По данным ведомства, на 1 ноября 2017 года численность населения составила 146,9 млн человек.

Получили это прибавив 63,5 тысяч к сведениям 2016 года.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: География

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS