за твором "Мартин Боруля":
1. Складіть композицію твору в цитатах.
2. Асоціативний кущ до твору
227
318
Ответы на вопрос:
У п’єсі відображено зміни, які відбулися в українському селі після реформи 1861 року. Мартин Боруля — чиновник, тобто вільна людина, яка сплачує грошовий податок. Як бачимо, чиновники — досить заможні люди, у них велике господарство, на якому працюють також і наймані робітники — збіднілі селяни. Мартин платить робітникам «на своїх харчах тридцять рублів», крім того, утримує сина-чиновника. Відповідно до указу, чиновники були зобов’язані подати документи, які підтверджували б їхнє дворянське походження. Якщо ж таких документів не буде, то їх прирівняють у правах до селян. Тому Красовський демонструє зверхність над Борулею.
Тема. зірка мензатюк. пригодницька повість «таємниця козацької шаблі». важливість знань про історичне минуле. мета: опрацювавши повість зірки мензатюк «таємниця козацької шаблі», з'ясувати її ідейний зміст, пізнавальне та виховне значення; зацікавити учнів творчістю сучасної письменниці, формувати мотивацію до читання; розвивати самостійність мислення, увагу, зв'язне мовлення, уміння аналізувати і порівнювати поведінку героїв та робити висновки; удосконалювати навички творчого переказування та виразного читання; cприяти вихованню національної свідомості, патріотичних почуттів, поваги до героїчного минулого нашого народу. тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань. методи та прийоми: асоціативний кущ "шабля", учнівські повідомлення, робота з текстом твору, виразне читання, творчий переказ, бесіда. обладнання: мультимедійна презентація, червоні сигнальні картки, книга «таємниця козацької шаблі». хід уроку i. організаційний момент. - доброго дня, діти! - щодня ми бажаємо оточуючим доброго дня чи ранку. ми зичимо людям добра і навзамін розраховуємо відчути їх добро. адже добро – одна із визначальних цінностей у нашому житті, які наповнюють його сенсом. і я хочу побажати доброго здоров'я вам і вашим рідним, доброго настрою сьогодні й щодня, добрих людей навколо, добрих слів і добрих справ! ii. оголошення теми і мети уроку. мотивація навчальної діяльності. сьогодні на уроці ми будемо працювати над повістю зірки мензатюк «таємниця козацької шаблі», яку ми опрацьовували на попередніх уроках. у цьому творі дивним чином тісно переплітаються історичні факти і детективні пригоди, минуле і сучасне, реальність і фантазія, добро і зло. не завжди те, над чим варто задуматися, є нашу увагу під час читання художнього твору. тому сьогодні ми спробуємо зануритися у ті життєві глибини, які для нас приготувала авторка. зірка захаріївна стверджує, що література повинна готувати дитину до дорослого життя, їй пізнати себе, оточуючих людей, світ навколо. перед нами стоять завдання: 1) поглибити розуміння змісту повісті "таємниця козацької шаблі"; 2) удосконалювати навички роботи з текстом; 3) розвивати увагу, пам'ять, зв'язне мовлення; 4) виховувати патріотизм і повагу до минулого нашого народу. на є завдання вам потрібно було дочитати повість та підготувати інформацію про історико-архітектурні пам'ятки україни. перевірку завдання ми будемо здійснювати усього уроку. запис числа та теми у зошити. iii. актуалізація опорних знань. 1. «що я знаю про автора? » (діти записують на картках факти про письменницю, які їм відомі з попередніх уроків). узагальнення учителя. 2. «лови помилку». перевірка змісту повісті ( червоні сигнальні картки учні піднімають, коли чують неправильне твердження, і виправляють помилку). 1) у квартирі пана богдана уподобав собі з'являтися один патріотично налаштований привид. 2) він порадив шукати старовинну реліквію на старому бойовищі, можливо, у замку чи фортеці на заході україни. 3) у подорож сімейство руснаків вирушило на чорному джипі. 4) першочерговою метою своєї подорожі визначили берестечко. 5) наталка потрапила в пастку і впала в колодязь без води у замку в м. дубно. 6) дівчинка в колодязі знайшла золоті монети і самоцвіти. 7) у берестечко руснаки приїхали у дев'яту п'ятницю після великодня, коли туди збираються свідомі українці вшанувати пам'ять загиблих козаків. 8) у берестечку наталка загубилася і в неї вкрали гроші. 9) у підгірцях дівчинку викрали і притягли силоміць на відьмацький . 10) у олеському замку руснаків ледь не затримали за крадіжку шаблі. 11) якби наталка з батьками не змогла вчасно відгадати загадку антипка і знайти шаблю, вона б мусила все життя брехати. 12) розгадати загадку антипка пісня про хмельницького. iv. робота над повістю «таємниця козацької шаблі». 1. вступне слово вчителя. чи любите ви мандрувати? яким способом ви подорожуєте? чи була у вашому житті подорож, яка запам'яталася вам особливо? куди ви мрієте здійснити подорож у майбутньому? полюбляє подорожувати і зірка мензатюк. «причому, то мають бути «дикі» мандри з наметом, наплічником — по місцях, які не затоптали туристи. казанок на багатті, лисиця, яка вночі цупить нашу ковбасу, проблеми з грозою чи вітрюганом, що серед ночі зриває намет — оце мені саме всмак», — говорить письменниця. саме з таких мандрівок із дочкою та чоловіком і народився задум повісті, з якою ми знайомимося сьогодні, – «таємниця козацької шаблі». як зазначає авторка, спершу вона хотіла написати про пригоди з чарівним автомобілем. але в повісті мав бути мотив, заради якого здійснюється подорож. цим мотивом стала козацька шабля. 2. асоціативний кущ «шабля» ( складання на дошці) - які асоціації викликає у вас слово «шабля»? запишіть їх методом ґронування. ( орієнтовна схема)
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Українська література
-
sergo19616.05.2022 12:59
-
iralubov31.03.2020 00:12
-
pierrotsadclown15.07.2022 17:53
-
malckowdanilр16.04.2021 05:50
-
gopina04vika14.05.2023 12:47
-
AlinaCocky07.01.2023 00:22
-
sweet69027.09.2021 23:30
-
148398382919.08.2021 00:19
-
bekker22225.02.2022 08:31
-
mila1711121.11.2020 14:08
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.