Анотація до тексту Одним із завдань, що стоять сьогодні перед вищою освітою, є підготовка молодих фахівців до життя в інформаційному суспільстві. В сучасних умовах розвитку і широкого застосування комп’ютерної техніки випускники вищих навчальних закладів, і в першу чергу викладачі, повинні самостійно шукати засоби раціонального вирішення проблем за до сучасних інформаційних технологій.
Упровадження нових інформаційних технологій у навчальному процесі призвело до того, що уміння працювати на комп’ютері стало необхідним атрибутом діяльності викладача вищого навчального закладу і багато в чому визначає рівень його значимості в освіті. Відображенням і наслідком цієї тенденції стала потреба у підготовці викладача, професійна діяльність якого пов’язана з інформаційними технологіями.
Інформаційні технології переслідують таку основну мету: перехід до електронних форм документообігу; побудова раціональної структури обміну інформацією всередині навчального закладу; структурування та впорядкування інформації; забезпечення різнорівневого доступу до інформації для користувачів; поліпшення якості навчального процесу за рахунок впровадження мультимедійних навчально-методичних матеріалів при їх абсолютній доступності; скорочення термінів та вартості публікації нових навчально-методичних матеріалів; періодичне оновлення навчально-методичних та довідкових матеріалів; оперативний контроль (будь-якого рівня) як за навчальним процесом, так і за якістю навчально-методичних матеріалів [2].
Важливість впровадження інформаційних технологій вже знайшло підтримку на державному рівні. Так, було прийнято Закон України «Про Національну програму інформатизації».
Існують різні думки дослідників і практиків з приводу використання інформаційних технологій у навчальному процесі. Наприклад, із позицій деяких фахівців у галузі освіти, використання нових інформаційних технологій у навчальному процесі веде до радикальних змін тільки в одній підсистемі освіти – технологічній, а в іншій – істотно не змінюється. Однак аналіз розвитку освіти в сучасному світі показує, що використання нових інформаційних технологій тільки в тому випадку призведе до вирішення гострих проблем сучасної освіти, якщо розвиток технологічної підсистеми супроводжуватиметься радикальними змінами в усіх інших підсистемах: педагогічній, організаційній, економічній тощо. Таким чином, нові технології тільки тоді будуть ефективними, коли вони ввійдуть у нову систему освіти, як окремий елемент.
Впровадження в навчальний процес нових засобів навчання сприяє модернізації методів навчання, що пов’язані з певними галузями науки.
Комп’ютерні системи, що використовуються в навчальному процесі дослідниця поділяє на дві групи: системи першого типу, що реалізують зв’язок «Учень – Комп’ютер» (навчальні, тестові, довідкові системи, реальні програмні середовища), та системи другого типу – допоміжні системи, що використовуються вчителем для автоматизації його дій і розраховані на зв’язок «Викладач – Комп’ютер» (середовища розробки навчальних матеріалів, баз даних і знань, системи автоматизації контролю за роботою учнів).
Підсумовуючи вище сказане, можна сказати, що у сучасній освіті один із пріоритетних напрямів розвитку є інформатизація та впровадження інформаційних технологій у навчальний процес. Застосування комп’ютерних технологій підвищує активність студента, веде до перебудови навчального процесу в бік самостійних форм навчання. Використання сучасних технічних засобів для розв’язання фахових завдань на базі комп’ютерної підготовки є запорукою конкурентоспроможності майбутнього фахівця-правознавця. Слід пам’ятати, що інформаційно-комунікаційні технології є ефективним але допоміжним засобом навчання.
Використання сучасних інформаційних технологій дає змогу підвищити рівень самоосвіти, мотивації навчальної діяльності, надає абсолютно нові можливості для творчості, придбання і закріплення різних професійних навичок. Їх застосування забезпечує підвищення якості й результативності процесу персоналізації майбутніх спеціалістів.
258
467
Ответы на вопрос:
з дитинства моя мама мені говорила: "доню, яка твоя мрія? ".я соромилась сказати, тому відповідала: "у мене немає мрії! ". а насправді я дуже хотіла стати художником та відкрити свій музей мистецтва.я думала що ніхто у мене не повірить.але у 13 років я зрозуміла, що не потрібно боятися мрій. якщо людина дійсно цоього хоче, то обов'язкого досягне своєї мети!
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Українська мова
-
Shatunova197623.12.2021 04:38
-
Artanian15.06.2020 22:26
-
Помощница0711.02.2022 05:01
-
ГретхенМарго29.05.2023 12:10
-
КириллАлек23.12.2022 07:24
-
5v0905.05.2020 06:43
-
katesmile729.05.2020 21:03
-
zoga200302.04.2020 06:43
-
Ravshanbekovna23.09.2021 23:42
-
nickita123098vp0a1b829.12.2021 19:27
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.