Есть ответ 👍

Вчений мислить поняттями, а письменник - образами.
Як ви розумієте цей вислів? ​

242
351
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:


ответ:

объяснение:

загребельний «диво» конфлікт влади і мистецтва сивоок і ярослав — це образи-антиподи, перший виступає як представник мистецтва, другий — влади. уведення в роман образу ярослави (позашлюбної дочки ярослава мудрого) загострює конфлікт мистецтва й влади та активізує протиставлення героїв, що можна простежити через зіставлення доль ярослава й шуйці, сивоока і ярослави. для князя держава відігравала провідну роль, була найбільш значимою в його житті. і саме вона стала між ярославом і шуйцею. для сивоока не менш значимим, ніж для князя державні справи, було мистецтво. проте, коли доля поставила вибір: собор чи кохана,— сивоок став на захист ярослави, переслідуваної за велінням князя, і загинув від меча своїх ворогів. конфлікт дістає такого завершення, тому що сивоок — митець, а мистецтво вільне. на такому тлі князь ярослав постає невільником свого високого становища. син сивоока, народжений ярославою, асоціюється з образом спадкоємця таланту сивоока. продовження конфлікту мистецтва й влади, а відповідно свободи та обов’язку людини, зображено в розділах, присвячених подіям xx ст. лише пам’ятки мистецтва тут потребують захисту. у сюжетній лінії 40-х рр. xx ст. влада ототожнюється з фашизмом, її представники — німецький професор шнурре і його помічник оссендорфер. «представник» мистецтва — учений-історик гордій отава, спадкоємець справи гордія — його син борис. між свободою людини та її обов’язком гордій обирає друге, керуючись при цьому твердженням: «якщо не зроблю я, то й ніхто не зробить», бо «якщо вмираю, то вмирає зі мною цілий окремий світ, відновити якии нікому не дано». він зробив свій вибір на користь обов’язку: залишався захищати культурні пам’ятки в окупованому києві, ризикував життям, незважаючи на малого сина бориса.у розділах, присвячених 60-м рр. xx ст. мистецька проблематика пов’язана з образом професора бориса отави. наявний жіночий образ — московської художниці таї зикової. у цій сюжетній лінії автор порушує проблему обов’язку й свободи людини. борису отаві ще належить зробити вибір між справою життя й особистим життям. він має змогу побачити наслідки цього вибору не лише на прикладі батька, але й своїх попередників (сивоока і ярослава). героя не полишає почуття обов’язку, проте борис отримує листа від таї, і завдяки цьому епізоду можемо говорити про умовну розв’язку сюжетної лінії.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська література

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS