sonsan108
02.10.2022 04:59
История
Есть ответ 👍

Перии при трилс.
Почему римскии историк Тацит считал время правления
Траяна «годами редкого счастья»?
со называли колонами? В чем различие в положении​

155
440
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:

Сонечка2155
4,8(87 оценок)

ответ: 23 серпня 1939 р. був підписаний радянсько-німецький пакт про ненапад, що містив у собі таємний протокол про розподіл сфер впливу в європі. згідно з цим таємним протоколом східна галичина разом з іншими територіями, згаданими в цьому документі, відходили до срср.

1 вересня 1939 р. нападом гітлерівської німеччини на польщу розпочалася друга світова війна. саме тоді, коли польські сили були майже розгромлені німецькими військами, радянський союз завдав удару польщі зі сходу. 17 вересня війська сформованого спеціально для цього українського фронту перейшли радянсько-польський кордон і майже без опору почали просуватися вглиб східної галичини. за кілька днів вона була окупована червоною армією. це робилося під приводом того, щоб врятувати "братів-українців" від безладдя, яке могло розпочатися з падінням польщі.

така ж сама доля спіткала й українські землі у складі румунії. у червні 1940 р. уряд срср висунув перед румунією вимогу очистити від її військ бессарабію та північну буковину, де проживало переважно українське населення. не маючи підтримки німеччини, румунський уряд вивів свої війська із зазначених в ультиматумі земель, які також були приєднані до радянського союзу.

для легітимізації радянського режиму у східній галичині 22 жовтня 1939 р. під контролем нової влади були проведені вибори в народні збори за безальтернативним списком кандидатів. у кінці жовтня народні збори ухвалили рішення про "возз'єднання" східної галичини з українською рср. законодавче закріплення нових територій, приєднаних за рахунок румунії, відбулося шляхом створення нової союзної республіки – молдавської рср та входження південної буковини і придунав'я до складу української рср.

"радянізація" західних земель україни радянська влада на західноукраїнських територіях здійснювала нововведення у руслі політики будівництва соціалізму. на землях східної галичини було утворено шість областей – львівська, станіславська (пізніше івано-франківська), волинська, тернопільська, рівненська і дрогобицька. нове життя будувалось адміністративними, вольовими . приватна власність адміністративними перетворювалася на загальнодержавну. було експропрійовано понад дві тисячі промислових підприємств, конфісковано понад мільйон гектарів землі, що належала поміщикам, монастирям, великим чиновникам. земля передавалась безземельним та малоземельним селянам. 1940 р. почала здійснюватися колективізація. безумовно, як і раніше в срср, провадилася вона передчасно, з порушенням принципу добровільності, з широким застосуванням репресій. органами нквс, мережа яких щільно вкрила весь край, були розгромлені всі політичні партії і громадські об'єднання, в тому числі і "просвіти". їх керівники і значна частина членів були названі "ворогами народу" і відправлені в тюрми. арешту підлягали власники підприємств, адвокатських контор, банків, керівники кооперативних організацій, чиновники, священики, середні і великі землевласники. серед заарештованих було багато студентів, вчителів та інших представників інтелігенції. найпоширенішою формою репресій була депортація населення у внутрішні райони радянського союзу (сибір, казахстан), під яку підпало понад 1 млн. осіб.

"радянізація" також українізацією, яка мала показати місцевому населенню переваги радянського ладу у порівнянні з польською та румунською владою.

ту ж мету ставили заходи, спрямовані на поліпшення соціального захисту населення. але вони не йшли ні в жодне порівняння з тим способом життя, який був нав'язаний мешканцям західної україни радянським режимом.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: История

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS