П.Куліш «Чорна рада» (короткі відповіді)
1. «Чорна рада» за жанром роман-хроніка, бо:
2. У романі «Чорна рада» зображені історичні події:
3. На гетьманську булаву у романі «Чорна рада» претендували:
4. Під час роботи над романом «Чорна рада» П.Куліш використав матеріали:
5. Поясніть назву твору
6. Персонаж роману «Чорна рада», який звертається до козаків: «Діти мої! Наступає страшна година: перехрестить, мабуть, нас Господь ізнов огнем да мечем. Треба нам тепер такого полковника, щоб знав, де вовк, а де лисиця. Послужив я православному християнству з батьком Хмельницьким, послужу вам, дітки, ще й тепер, коли буде на те ваша воля»
7. «Чоловічок сей був у коротенькій старенькій свитині, у полотняних штанях, чоботи шкапові попротоптувані - і пучки видно. Хіба по шаблі можна було догадуватися, що воно щось не шабля аж горіла од золота; да й та на йому була мов чужа. І постать, і врода його була зовсім не гетьманська» - таку портретну характеристику дає П. Куліш:
8. «По одежі і по сивій бороді, сказать би, піп, а по шаблюці під рясою, пістолях за поясом і по довгих шрамах па виду – старий козарлюга» сказано про
9. Слова «... був тяжко грошовитий, да й веселий пан із козацтва, що збагатилось за десятилітню війну з ляхами» є характеристикою:
10. Слова «темний він був на очі, а ходив без проводиря; у латаній свитині і без чобіт, а грошей носив повні кишені... Викупляв невільників із неволі. Іще ж до того знав він лічити усякі болісті і замовляти усякі рани. Може, він помагав молитвами над недужим, а може, і своїми піснями» про героя
11. Слова «переплив Случ під кулями ..., перебравсь у лядський табір, убив хорунжого й корогв його приніс до гетьмана» є характеристикою:
12. «Як треба рятовати Україну, байдуже мені i лiта, й рани. Обновиться, яко орля, юность моя. На коня, на коня! Нiчого гаятись!» – заявляє герой
А Сомко. Б Брюховецький. В Васюта. Г Шрам. Д Пугач.
13. Сон «ніби серед поля могила; на могилі стоїть панна, а од панни сяє, як од сонця. І заїжджаються козаки і славні лицарі з усього світу. Вкрили все поле, мов маки зацвіли по городах вкрили да й стали битися один на один, кому буде та ясная панна. Б'ються день, б'ються другий, - як де не взявсь молодий гетьман на коні. Усі склонились перед ним, а він до могили - да й поняв ясную панну» наснився:
14. Слова «... жалуючи згуби паволочан, сам удавсь до Тетері і прийняв усю вину на одного себе. І Тетеря, окаянний, не усумнивсь його, прав-деного, як бунтівника, на смерть осудити й, осудивши, повелів йому серед обозу військового голову одтяти ...» розповідають про вчинок:
15. «Я з самого першу хотів направити братчиків на добру дорогу, щоб Сомка з гетьманства не спихали. Уже ж якими я шляхами до січової громади не заходив! Так ні, та й годі! От бачучи, що вже тут чортяка заварив собі кашу, що вже Сомкові і в сто голів не видумаєш, махнув рукою, та, щоб не бачити того лиха і не чути про його, і хотів ото з'їхати з України ...» - розповідає.
16. У словах «А що нам, брате, до Вкраїни? Хіба нам нічого їсти або пити, або ні в чому хороше походити?» виражена життєва позиція:
17. «Братці мої милі! Що вам битись за мою голову, коли погибає Україна! Що вам думати про мою наругу, коли наругавсь лихий мій ворог над честю й славою козацькою? Пропадай шабля, пропадай і голова! Прощай, безщасна Україно! - і кинув об землю свою шаблю» - слова, проголошені:
18. У романі «Чорна рада» портретна характеристика: «Здоровенний козарлюга. Пика широка, засмалена на сонці; сам опасистий; довга, густа чуприна, піднявшись перше вгору, спадала за ухо, як кінська грива; уси довгі, униз позакручувані аж за жупан ізвисали; очі так і грають, а чорні, густії брови аж геть піднялись над тими очима...», — стосується
19. Кульмінація (історична) твору – це...
20. Коротко поясніть, що трапилося з героями твору (2-3 слова):
Шрам - ...
Петро - ...
Леся - ...
Брюховецький - ...
Сомко - ...
Кирило Тур - ...
Дать ответы на во если несколько ответов не знаете, ничего страшного)
Ответы на вопрос:
"Моя душа — це храм чи купа цегли?" (за романом Олеся Гончара "Собор") (ІІ варіант)
Душа людська...
Що воно таке?
Так чи інакше, але є в людини дещо, що робить її саме людиною. І ми називаємо це "дещо" душею. Це слово несе в собі позитивний зміст: душа — добра, свята, рідна... І значно рідше ми чуємо: зла, жорстока, продана дияволу душа. Про погану ж людину часто кажуть: "у нього немає душі".
Отже, душа — це щось позитивне. Але і прекрасні споруди можна перетворити на купу цегли. Це відбувається з різних причин. Часом життя заганяє людину в глухий кут — і душа її перетворюється на руїну, а іноді людина сама руйнує власну душу.
Про це й розповідає нам роман О. Гончара "Собор".
Побудований він на протиставленнях і контрастах. У одних людей душа — собор (як втілення краси, духовності, добра), у інших — купа цегли, або (що ще гірше!) — взагалі вона відсутня. А проявляється це у ставленні до різних подій і явищ, з якими людина стикається в житті.
Основа життя — кохання, сім'я, продовження роду. тому ми бачимо в романі з одного боку Віруньку та Івана Баглая з їх зворушливою вірністю і ніжністю, Єльку та Миколу з їх романтичною чистою закоханістю, а з іншого — бригадира, який наплював Єльці в душу, "батькопродавця" Володьку Лободу, що бачить у дівчині красиву річ, яку треба шліфувати.
Скрізь і всюди людину оточує природа. Старий Лобода закликає кожного посадити дерево. Його ж син збирається затопити або висушити (йому однаково) плавні, аби відзначитися, догодити начальству.
Виявляється людська душа і в ставленні до предків, до історії, до свого коріння. Академік Яворницький навіть під загрозою смерті готовий захищати козацький музей від осквернителів. Існування цього музею збагачує Єльку, вона вдячна своїм предкам за прекрасний посаг: чисте небо і прекрасний собор. Микола Баглай схиляється перед генієм того юнака, що за три дні з очерету зробив "проект" майбутнього собору. А Лобода-"висуванець" разом із однокурсником Миколи Геннадієм вважає усе це "мотлохом" минулого.
Важливу роль в житті людини відіграє і мистецтво, що розвивалося ще з печерних часів. Поезія, живопис, музика — це людинознавство.
Объяснение:
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Українська література
-
shikunovnikitkp00sz124.07.2020 08:56
-
dianaism3805.04.2023 10:05
-
alekss123405.06.2023 05:56
-
RusyaBullet26.07.2022 13:51
-
lydmilagerasim28.04.2020 23:50
-
zska2516.04.2022 04:24
-
bestia195406.09.2021 14:36
-
samsung465253483228.08.2020 16:17
-
adelina11001.12.2021 08:05
-
Dania243219.02.2022 01:49
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.