vita102003
22.04.2021 11:57
История
Есть ответ 👍

Женщина у сарматов имели высокое положение да или нет​

259
428
Посмотреть ответы 3

Ответы на вопрос:

Filipok220
4,6(66 оценок)

Сарма́ты — древний народ, состоявший из кочевых ираноязычных племён, с IV века до н. э. по первые века н. э. населявших степную полосу Евразии от Дуная до Аральского моря (территория современных Украины, России и Казахстана).

По мнению исследователей, сарматы под именем «савроматы» впервые упоминаются Геродотом (V век до н. э.), который сообщал: «Если перейти реку Танаис (совр. Дон), то там уже не скифская земля, но область савроматов». По мнению Н. Лысенко, со времени составления карты мира Марка Випсания Агриппы (I в. до н. э.) этнонимы «савроматы» и «сарматы» употреблялись как синонимы[

Объяснение:

Leoger
4,5(14 оценок)

тить мть

Объяснение:

Игорь3773
4,8(33 оценок)

Національно-визвольна боротьба на правобережжі та західноукраїнських землях у середині та другій половині xviii ст.

передумови розгортання руху.  правобережні українські землі на початку xviii ст. були у складі речі посполитої. криваві війни, що без упину точилися тут протягом другої половини xvii ст., спустошили край. проте королівська влада не бажала втрачати родючі землі, сподіваючись завдяки їм відродити колишню велич польщі. польський уряд всіляко заохочував переселенців, звільняючи їх на певний час від податків і панщини. одначе пільги надавалися на стислі терміни, після чого запроваджувалися старі колоніальні порядки. основою господарського життя знову залишалася фільварково-панщинна система з примусовою працею та кріпацтвом. як і колись, до національно-визвольної війни 1648—1658 pp., зазнавала переслідувань православна церква. при цьому польські можновладці відмовлялися від найменших поступок у визнанні за українцями їхніх прав.

наступ польської влади на національно-релігійні права українців правобережжя ставав дедалі брутальнішим. ще наприкінці xvii ст. було заборонено видавати урядовим установам, насамперед канцеляріям, документи українською мовою. сейми 1717-го й 1733 pp. позбавили православних права брати участь у сеймових комісіях і трибуналах. сейм 1717 р. навіть ухвалив закрити всі православні церкви. православні єпархії силоміць перетворювалися на уніатські. у 1747 р. було видано універсал польського короля, за яким до православних церков, розташованих у королівських маєтках, священик призначався за згодою короля, а в панських — після одержання схвальної грамоти від їхніх власників. у 60-х pp. у київському й подільському воєводствах залишалося всього православних парафій, і це притому, що в одній умані в середині xvii ст. за часів гетьманщини діяло до 40 православних храмів.

характерно, що зазнавала переслідувань і греко-католицька церква. так, наприклад, католицьке духівництво вдавалося до спроб наблизити греко-католицький обряд до римо-католицького, греко-католикам накидалася польська мова тощо.

національно-релігійні утиски посиленням соціального визиску. на західноукраїнських землях, у волинському, північно-західних частинах подільського та київського воєводств панщина сягала, залежно від розмірів земельної ділянки, від 2 до 6 днів на тиждень із волоки. зростало магнатське землеволодіння. та особливо тяжкі умови життя для українського люду складалися в господарствах, що передавалися безпосередніми власниками на правах оренди третім особам: розміри всіх повинностей за таких обставин зростали в кілька разів. становище ускладнювалося тим, що після ліквідації козацтва в краї не було сили, здатної очолити боротьбу українців за поновлення прав і вільностей. стихійними борцями за кращу долю українського народу стали .

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: История

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS