Ответы на вопрос:
Объяснение:
По-перше, інститут необмеженої індивідуальної приватної власності, який із необхідності встановити, в можливо широкому обсязі, права рабовласників на землю, забезпечити повну свободу експлуатації рабів і надати купцям справжню можливість розпоряджатися товарами.
По-друге, інститут договору. Торговий оборот, який досяг свого найвищого розвитку в Римі в перші століття нової ери, і взагалі ведення багатіями великого господарства викликали необхідність докладної розробки різноманітних типів договірних відносин і детальної формулювання прав і обов'язків контрагентів на основі твердості договору і безжального відносини до боржника, який не виконав договору.
Римському праву притаманні два протилежних принципу, що пронизують процес розробки права претором і юристами.
По-перше, консерватизм. Він висловлювався в тому, що юристи доводять, що будь-які висновки відповідають поглядам їхніх попередників. Вони ставилися з великою повагою до старого праву, підкреслюючи неприпустимість будь-яких нововведень, незмінність існуючого соціального ладу і, головне, непорушність права. Бували випадки, коли юристи спеціально вдавалися при тлумаченні сформованої норми до натяжок, щоб нс показувати мінливості права.
По-друге, прогресивність. Але якщо країни, що розвиваються виробничі відносини не вміщалися, ні при якому тлумаченні, в колишні норми, якщо сучасні інтереси пануючого класу не захищалися древніми правилами, якщо виявлявся прогалину в праві, то юрист не боявся сформулювати новий початок. Але не шляхом скасування старого закону або звичаю: на таке скасування римські магістрати і юристи не були вповноважені, і така ломка могла б вселити шкідливий для пануючого класу думка про мінливість права. Римський юрист робив обхідний рух. Поряд зі старим правом і без скасування останнього вироблялися нові норми шляхом внесених претором доповнень колишнього едикту чи шляхом формулювання юристами нових поглядів. І життя починала текти по новому руслу, хоча старе русло не засинає - воно висихало. Так, поряд з цивільною власністю була створена так звана бонітарная, або преторская, власність (НЕ носила назви власності, але давала уповноваженій особі всі права власника), поряд з цивільним спадковим правом була створена преторская система успадкування (знову-таки навіть не носила назви успадкування ) і т.п.
бог Амон занимал ключевое место в их пантеоне. Он получал признания так как управлял солнцем.
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: История
-
slothy04.04.2020 00:47
-
878v87823.03.2021 13:29
-
alyonasajko20.05.2023 21:16
-
Nagoshka27.09.2020 22:04
-
milenavoskanya10.04.2022 23:21
-
05gazieva0517.04.2022 23:39
-
etre29.03.2023 07:16
-
castlecrashers08.03.2022 12:40
-
Алишер0000117.10.2021 12:03
-
AmeliandeAmeliande01.10.2021 08:56
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.