Мастерская юного писателя
Составь характеристику каждого героя используя опорные слова: храбрый, властный, суровый, жестокий, смелый, сильный, красивый, отважный, решительный, злой, богатый, бедный, ловкий.
САМА ЛЕГЕНДА:
Иле и Каратал
(Казахская легенда)
У волшебника Балкаша была красавица-дочь Иле. Слава о ней шла по всей степи. Стали сватать её женихи – богатые баи и ханы, но все они казались девушке недостойными её красоты.
Тогда Балкаш решил устроить состязание для женихов.
– Кто окажется самым умным, ловким и сильным, тот получит Иле в жёны! – объявил волшебник.
Услышал об этом молодой Каратал. Жигит был очень беден. Но он имел пару прекрасных коней, отличался ловкостью, отвагой и силой. Каратал тоже поехал во дворец волшебника попытать счастья.
Балкаш не хотел и разговаривать с бедным жигитом. Но Иле полюбила его с первого взгляда. Она у отца позволить Караталу принять участие в состязании женихов.
Каратал победил в борьбе и на скачках молодых баев и ханов. Однако Балкаш не сдержал своего слова. Он отказался иметь зятем бедняка-жигита.
Весь день проплакала красавица, а ночью к ней тайно пришёл Каратал и предложил:
– Если любишь меня – бежим!
Иле с радостью согласилась. В ту же ночь они умчались на конях Каратала.
Балкаш узнал об их бегстве. Гневным голосом, прозвучавшим по степи сильнее грома, он приказал остановиться беглецам. Но Иле и Каратал не пожелали вернуться. Они мчались в родной аул Каратала.
Тогда волшебник перенёсся в степь и у ног коней беглецов превратился в огромное озеро.
С тех пор оно стало называться его именем – Балкаш. Иле и Каратал волшебник превратил в бурные реки, впадающие в разных местах в это озеро.
Много веков бурлят и волнуются они, напрасно пытаясь слиться воедино.
Ответы на вопрос:
Аж страх згадати, батьку Тарасе, з якими муками твоє тіло щирі українці виривали колись із клятої Московщини. І чим ближче підходить 22 травня, тим більша розпука охоплює моє серце. Тож у передчутті цієї чорної дати я вирішив написати тобі тривожного листа, батьку.
Наші люде довго мовчали в ярмі, доки, натхненні твоїми полум’яними словами, повстали в Києві на Майдані, а ниньки, гай-гай, батьку, воюють із клятими москалями на Донбасі.
Але не те мені болить, батьку, бо наші люде завжди з кимсь воюють, як не з воріженьками, то між собою, а те, що всі оції вражії люде залишилися у своїх теплих кубельцях, сиріч при довжностях, і продовжують капостити люду нашому вкраїнському.
Я міг би назвати довгий список цих поганців, які служили вчорашнім кровопивцям та казнокрадам і ниньки продовжують цюю нікчемную справу. Мені здається, що наші верховоди, яких ми усім Майданом упустили в кабінети на славних печерських пагорбах, байдужі до того, що відбувається в нашій неньці Україні. Візьмімо хоча б ректора поважного університету, який носить твоє ім’я, батьку, пана Губернського. Та його ж садили в це крісло з погодження високих московських владців ще за попереднього президента-шапкокрада! Але він досі сидить там і кліпає невинними очицями, ніби нічого й не трапилося. І таких, як він, вистачає у високих кріслах в усій, даруй за канцеляризм, батьку, гуманітарній сфері, що її очолює щирий патріот нашої неньки Славик Кириленко.
А ще більше туману напущено премією твого імені, батьку, що її мали б нагороджувати кращих піїтів, богомазів і музик землі нашої, але дають таким, що після цього всі довго плюються та згадують нечистого, не проти неділі й свята будь сказано. От як і цього року… Та щоб ти не вважав мене брехуном і злісним наклепником, я цитуватиму, батьку, поважну газету вкраїнських бардів «Літературна Україна», що впала в істерику після визначення цьогорічних лауреатів твого імені.
Отож змушений буду перейти на строгий стиль прози, позаяк буде не до словесних брязкалець і розпускання індичого хвоста. Не знаю, батьку Тарасе, чи знаєш ти, але ще за часів кукурудзяного царя Гороха, чи то пак Хруща, була заснована в УРСР Республіканська премія, підкріплена для годиться про людське око твоїм іменем, і нагороджували нею «видатних митців за високоідейні й високохудожні твори та роботи у галузі літератури, образотворчого мистецтва, музики, театрального мистецтва та кінематографії». Що то були тоді за часи та «видатні митці», то скажу одним словом – невтішні. Одначе нині ся премія, звісно, звучить уже «по-модньому» – Національна премія України імені Тараса Шевченка.
Проте чухонський дух, батьку, чи то пак вата, як нині модно у нас казати, свистить звідтіля, з прогнилих зубів того комітету, що присуджує премію, як і свистів ще за комуняк.
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Литература
-
galinarezeda5927.01.2023 23:53
-
qqqqqqqqqqq1qq124.12.2020 21:05
-
NadyaSmirnovaa21.05.2021 12:42
-
tratatya15.12.2021 17:25
-
Милана07080012.01.2021 11:39
-
карина214804.01.2022 15:45
-
Сабина1409040292992906.10.2020 21:46
-
ДашаааDidek10.12.2020 13:30
-
MaxDeep21.05.2023 01:17
-
ordabaevabayan10.10.2022 07:42
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.