Есть ответ 👍

Виписати речення, в якому вжито займенник, що має наступні характеристики: особовий, (п. ф. спеціально не вказую!), 3-ої особи, вжито у називному відмінку однини, чоловічого роду, синтаксична роль – підмет.
Дати відповідь на тестове запитання: який із поданих займенників використовується у даному тексті?
а) відносний займенник ЩО;
б) питальний займенник ХТО;
в) зворотний займенник СЕБЕ.
Якось надвечір, коли мама поралася на кухні, до неї підійшов син з аркушем паперу. З надто офіційним виглядом хлопець подав аркуш мамі. Витерши руки, вона почала читати: «Рахунок за мою працю: замітання подвір’я – 5 крб; порядок у кімнаті – 10 крб; догляд за сестричкою –15 крб; за дві найвищі оцінки в школі – 10 крб; за прибирання сміття щовечора – 7 крб. Разом — 47 крб».
Мама закінчила читати, поглянула на сина й замислилася. Вона взяла ручку і на зворотному боці аркуша написала: «За те, що носила тебе у своєму лоні 9 місяців – 0 крб; за всі ночі, які провела коло твого ліжечка, коли ти хворів – 0 крб; за всі сльози, що витирала з твоїх очей – 0 крб; за всі сніданки, обіди, підвечірки й вечері та канапки до школи – 0 крб; за життя, присвячене тобі щодня – 0 крб. Разом – 0 крб».
Після цього мама, лагідно усміхаючись, подала аркуш синові. Хлопець прочитав написане й почервонів. Він перегорнув аркуш і на своєму рахунку написав: «Сплачено», потім обійняв маму і, ховаючи обличчя, притулився до неї.
Коли в особистих і родинних стосунках починаються розрахунки, усе закінчується недобре. Любов не припускає розрахунку, інакше немає

186
194
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:


рідне слово — таке ніжне, барвисте, найдорожче. воно хвилює серце, бо мо­ва українська — це невичерпне джерело, скарбниця народного духу. вона мелодійна, ласкава, ніжна, багата. коли чуєш українську мову, здається, що це співа­ють лісові пташки, шумлять бурхливі гірські водоспади. мова — порадник і вчитель тим, хто її шанує і любить, і суддя тих, хто її зневажає.

ну що б, здавалося, слова…

слова та голос — більш нічого.

а серце б’ється, ожива, як їх почує.

так писав про рідне слово тарас шевченко. не можна не погодитися з вели­ким поетом. мова наша така мелодійна, неповторна, бо увібрала в себе гомін полів і лісів, вона зіткана калиною, барвінком і вишневим цвітом. для кожного українця рідне слово пов’язане з крає, з картинами сільської природи і міськими пейзажами. у ній відбиваються звичаї, традиції, розум і досвід, кра­са і сила українського народу. ще в дитинстві вона є нам пізнати світ, відкривати для себе таємниці життя. без мови не може розвиватися жодна нація, бо вона є людям обмінюватися думками, висловлювати почуття, досягати взаєморозуміння, створювати духовні цінності.

ніжне українське слово пробуджує в нас людину. це те найцінніше, що пере­дає наш народ із покоління в покоління як найдорогоцінніший скарб. доки жи­ва мова, доти живий і народ.

століттями нашу мову гнали, переслідували, забороняли. у відповідь на приниження, гніт, сваволю український народ творив свою історію, культуру, плекав рідну мову. і мова зацвіла, наче троянда. ніжна і співуча, вона звучить у сер­ці кожного з нас. вона звучала раніше з уст українців, вона піснями додавала козакам сили, звучала у народних думах і піснях. вона приходила з творів і. котляревського і т. шевченка, і. франка. саме вони довели існування слів, від яких «серце б’ється, ожива, як їх почує».

тільки людина з глибоким почуттям патріотизму здатна зберегти в душі по­шану до рідної мови. бо слова «мова» і «батьківщина» духовно споріднені. а той, хто байдуже ставиться до мови, байдужий і до минулого, теперішнього і майбутнього свого народу.

мова народу — найчарівніший цвіт, що ніколи не в’яне, а вічно живе, розви­вається. мова є нам завжди. є слова, які викликають радість і збуджують душу. це слова добрі, слова підтримки і співчуття. найніжнішими словами ми відкриваємо серце коханій людині, щирими розмовами довіряємо таємниці друзям, словами твердими даємо обіцянки. xx століття принесло нашій мові й культурі високі злети й найскладніші випробування. наше слово вмирало з го­лоду і бідувало, плакало за людьми, кинутими за ґрати, розстріляними, знищеними морально. слово українське стало ніби сховком людського духу, скарбни­цею, до якої народ складав і своє давнє життя, і свої сподівання, розум, досвід.

любіть україну у сні й наяву,

вишневу свою україну,

красу її, вічно живу і нову,

і мову її солов’їну, —

писав, незважаючи на заборони, в. сосюра.

не можна жити в україні, не милуючись рідною мовою, не знаючи і не вивча­ючи її. нашій мові, наче живій людині, потрібна любов і духовна міць. тож да­вайте пізнавати красу рідного слова, любити вітчизну, пишатися нашою барвис­тою, чарівною мовою!

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська мова

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS