Ответы на вопрос:
Рідко писав герой додому, уникаючи скаржитися дружині: «на те ти і чоловік, на те ти і солдат, щоб все витерпіти, все знести, якщо до цього нужда покликала». очима андрія соколова показуються в оповіданні жахи війни: стрільба, розрив снарядів, на шматки розбита машина. герой потрапляє в . після великої вітчизняної війни в радянському союзі було упереджене ставлення до тих, хто повернувся з полону. звичайно, серед полонених були і труси, і зрадники. але в основному солдати таки намагалися виконати свій військовий обов’язок до кінця, а потрапили в полон, виходячи з або при потужних наступальних маневрах противника. м. а. шолохов своєю розповіддю реабілітував цих людей. засудити їх на тлі численних жертв і каліцтв було простіше, ніж увійти в те непросте становище, в якому вони опинилися. недарма м. а. шолохов так докладно розповідає про те, як андрій потрапив у полон: герой оповідання виконував наказ командира доставити боєприпаси на батарею, був контужений і підібраний фашистським загоном. соколов не міг змиритися з долею полоненого, намагався втекти, але його знову спіймали. всім ходом розвитку сюжету оповідання м.а. шолохов підкреслює, що андрій не винен у тому, що потрапив у полон. він не був зрадником і стійко виносив всі табірні муки. у той же час письменник не намагається лакувати дійсність і не приховує від читачів гіркої правди: у полоні деякі солдати вели себе негідно (видавали взводних, доносили на своїх товаришів по нещастю). у той же час це явище не носило масовий характер. мужню поведінку андрія в таборі, вміння холоднокровно поглянути в очі смерті, викликає повагу навіть у німецького коменданта. «ось що, соколов, ти – справжній російський солдат. я – теж солдат і поважаю гідних ів », – говорить він. при першій же можливості андрій повертається на батьківщину, та ще й привозить з собою важливого «язика», – німецького майора з портфелем документів. з гіркотою пише м. а. шолохов про те, якою душевною травмою навіть для такої сильної духом людини, як соколов, виявився полон. два роки герой не бачив людського поводження. навіть коли німці надавали йому милість і давали продукти, він відчував себе собакою, якій кинули шматок. довго ще після полону залишалася у андрія звичка втягувати голову в плечі при розмові, побоюючись удару. однак найважчі удари завдали соколову фашисти не в таборі: після повернення з полону дізнався він, що на початку війни загинули його дружина і доньки, а від рідного дому залишилася одна воронка. залишився син анатолій – остання надія батька, та й того вбив німецький снайпер прямо в день перемоги. повернувшись з війни, взяв андрій до себе осиротілого хлопчика. так дві самотні душі знайшли сімейну прихильність і здобули теплоту. лише ночами згадує андрій загиблу сім’ю. а у ванюшки теж часом спливають спогади про рідного батька, і тоді задає він соколову свої дитячі, але непрості питання.
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Литература
-
мaкs200520.11.2022 18:25
-
IDebil27.12.2022 11:39
-
123296407.07.2020 20:03
-
myyyrrr04.12.2021 19:35
-
vitokle20.09.2022 11:56
-
lelyashramkop028pw09.08.2021 20:01
-
kriwonos17.01.2021 09:06
-
Aannddrreeyy2227.05.2022 13:27
-
Kokone14302.01.2023 14:34
-
Хайд0тян19.06.2020 12:10
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.