Синтаксичний розбір речення - Луги, струшуючи срібну росу, розлягалися співами своїх соловейків
Ответы на вопрос:
у загальних назвах іншомовного походження букви, що позначають приголосні звуки, не подвоюються: програма, каса, тераса, траса, маса, шосе, алея, дисидент, коледж, ралі, спагеті, хокей, хобі, сума, група, асиміляція, апарат, дисидент (порівняйте з правописом у російській мові).
зверніть особливу увагу на слова, які раніше мали подвоєння: бароко, лібрето, бравісимо, інтермецо, піанісимо, фортисимо, стакато, фін(и).
запам’ятай винятки!
аннали — (у стародавніх єгиптян, китайців) — літописи; білль — у великобританії, сша та деяких інших країнах — законопроект, що виноситься на розгляд законодавчих органів, а також назви деяких конституційних актів; але біль — іменник чоловічого роду (від боліти); бонна — вихователька малих дітей у дворянських сім’ях (переважно з іноземців); але бона – паперові гроші, що вийшли з обігу; брутто — вага товару разом з упакуванням; булла — папська грамота, послання; але була – ж. р. від дієслова бути; ванна — посудина, кімната; вілла — розкішна дача за містом чи будинок-особняк; галл – мешканець галлії; але гал – наріст на рослині; голландка – мешканка голландії; але голанка – порода курки; дурра — тропічна хлібна й кормова рослина, вид сорго; качча – мистецький жанр; але кача – каченятко; мадонна — у католиків — богородиця (божа матір з немовлям). переважно так кажуть про жінку, якій поклоняються або яку кохають; манна – їстівні лишайники, застиглий сік ясена, тополі тощо; але мана – привид, ілюзія; мірра, мирра – тропічне, дерево, ароматична смола; але миро – запашна олія; мотто – дотепний вислів, афоризм, що вживається як епіграф; але мото – частина складного слова, що означає «моторний», наприклад мотоклуб і под.мулла – служитель релігійного культу в мусульман; нетто – вага товару без тари й упакування; панна – у попередні епохи — дочка заможних батьків; ввічлива форма звертання до молодих незаміжніх дівчат; пенні – ійська дрібна монета, розмінна монета фінляндії; але пені – р. відмінок від іменника пеня; примадонна – співачка, що виконує перші партії в опері чи опереті; пруссак – мешканець пруссії; але прусак – тарган; тонна – міра ваги.можливе подвоєння внаслідок збігу префікс + корінь (якщо в мові вживається паралельно непрефіксальне слово): сюр+реалізм — сюрреалізм, ір+раціональний — ірраціональний, ір+реальний — ірреальний, ін+новація — інновація.
подвоєння у власних назваху власних назвах іншомовного походження подвоєнняприголосних букв зберігається. правопис таких слів треба запам’ятати або звіряти за орфографічним словником, текстами художніх творів (якщо мова йде про імена літературних героїв): апенніни, андорра, бессарабія, голландія, еллада, дарданелли, канни, міссісіпі, оттава, пруссія, таллінн, ахіллес, аполлон, будда, діккенс, грімм, одіссей, мюллер, теккерей, шиллер та ін.
увага!
подвоєні приголосні зберігаються і в похідних словах — загальних назвах: будда — буддизм, буддист; голландія — голландський, голландець; таллінн — талліннський, талліннець, але: ватт (прізвище) — ват (одиниця виміру).
запам’ятай!
правопис власних імен людей: алла, белла, віссаріон, геннадій, елла, жанна, інна, нонна, сусанна, римма, але агнеса, інеса, іполит, кирило, пилип, сава.
вправи1. перекладіть українською мовою.
изоляция, империя, италия, магистраль, иероглиф, интонация, букинист, калифорния, акустика, репетитор, бенефис, официант.
2. запишіть слова російською та українською мовою, порівняйте їх і зробіть висновок про подвоєння букв в українській мові у словах іншомовного походження.
город оттава місто оттава
алла петровна алла петрівна
страна марокко країна марокко
масса тела маса тіла
коллекция птиц колекція птахів
группа учеников група учнів
3. запишіть слова, поясніть правопис слів в російській та українській мовах. утворіть словосполучення зі словами правої колонки.
конгресс конгрес
миссия місія
аппетит апетит
коллектив колектив
лиссабон ліссабон
шиллер шіллер
4. наведені слова запишіть українською мовою. згрупуйте їх у дві колонки: у першу з подвоєнням, у другу — без подвоєння.
аббревиатура, аккорд, аккуратный, анналы, аннотация, , апеннины, вилла, галерея, брюссель, гроссмейстер, ипподром, кассандра, капелла, тонна, одиссей, холл, корректор, мадонна, манна.
5. знайдіть слово, в якому не подвоюються приголосні:
а) ві(л)а;
б) не(т)о;
в) а(л)ея;
г) ва(н)а.
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Українська мова
-
gggggggx17.06.2021 11:56
-
маруська6225.05.2021 16:37
-
zkudaybergen10.04.2021 15:33
-
ChelovekNosok22.11.2021 07:50
-
natasha2004220.08.2020 11:50
-
frends0615.02.2020 04:05
-
veterantitanfaoz8ptr03.10.2021 23:40
-
Алишер0000117.12.2022 01:10
-
mandish0231.07.2022 13:06
-
cleverprincess06.09.2022 11:08
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.