Розділ І «Метро під свинарником. Тореадори з Васюківки. Собакевич» 1. Як називав дід Ванька, коли сварився на нього? а) волоцюгою; б) авантюристом; в) пройдисвітом. 2. Хлопці хотіли під свинарником прорити метро, як: а) у Києві; б) Харкові; в) Львові. 3. Свиня, на думку хлопців, важила: а) п’ять пудів; б) п’ять кілограм; в) майже тонну. 4. На характер льоха Манюня була: а) спокійною; б) брехливою; в) противною. 5. Які станції метро у Васюківці планували провести хлопці? а) «Подвір’я» і «Городина»; б) «Сонячна» і «Кропив’яна»; В) «Клуня» і «Крива груша». 6. Для вчительки математики проїзд у метро у Васюківці коштуватиме: а) три копійки; б) п’ять копійок; в) одну копійку. 7. Чому будову метро хлопці вимушені були призупинити? а) не вистачало будматеріалів; б) дід побачив і почав сваритися; в) у підземелля потрапила свиня і все зруйнувала. 8. Друга Павла звали Явою, як і острів: а) у Тихому океані; б) Індійському океані; в) Азовському морі. 9. Батько у Яви: а) грає на скрипці; б) хокеїст; в) фермер. 10. Явин дід полюбляє: а) полювати; б) рибалити; в) доглядати за худобою. 11. На честь діда було названо: а) шлях до Києва; б) польове озеро; в) метро, що хотіли прокласти хлопці. 12. Мати у Яви: а) бригадир на заводі будматеріалів; б) ланкова кукурудзоводів; в) депутат облради. 13. Характер у Яви наче: а) ґрунтовий шлях; б) міцна скеля; в) сталь. 14. Ява кінофільм «Тореадор» назвав: а) дуже гарним; б) закордонним; в) класним. 15. Тореадори, на думку Яви, — це: а) люди, що ризикують своїм життям; б) найсміливіші герої і ловкачі; в) гумористи і циркачі. 16. Іван Рень і Павло Завгородній мріяли, щоб про них: а) написали в газеті; б) транслювали по радіо і по телевізору; в) знав увесь світ. 17. Яке лихо вчинив бугай Петька? а) Загнав дачника на телеграфний стовп; б) розбив сусідську горожу; в) зіпсував комбайн Миколи. 18. Через що Іван і Павло посварилися, а потім побилися? а) Кандидатуру на бій з коровою; б) суперечку — хто сильніший; в) бажання покататися на Миколиному комбайні. 19. На килимку у Павла було вишито: а) чудове квіткове поле; б) троє цуценят; в) Діда Мороза. 20. До тореадорського реманенту належали: а) капелюшок і килимок; б) відро і материна хустка; в міцна мотузка. 21. Яку пісню наспівували хлопці, будучи у повній бойовій готовності? а) Арію Хозе з опери Бізе «Кармен»; б) гімн П. Чубинського; в) «Єднайтесь, брати українці...» 22. Коли Контрибуція бурно зреагувала на хлопчачі старання? а) Кому її почали кусати мухи; б) вона захотіла пити; в) один із хлопців ударив її по губі. 23. Як друзі врятували цуценя: а) витягли його з криниці; б) витягли його з озера; в) знайшли йому господаря. 24. Як хлопчики назвали врятоване цуценя: а) Полкан; б) Жучка; в) Собакевич.
Ответы на вопрос:
ответ:1)А
2)А
3)В
4)А
5)Б
6)Б
7)Б
8)В
9)Б
10)Б
11)Б
12)Б
13)Б
14)В
15)Б
16)А
Объяснение:
Відповідь:
Пояснення:
исьменник в образах претендентів на гетьманство Якима Сомка та Івана Брюховецького показує представників певних соціальних верств тодішнього українського суспільства. Також це цілком протилежні натури за моральними та розумовими якостями. Автор демонструє печальний приклад, коли до влади приходить не достойний кандидат, а той, хто зумів улестити та обдурити народ.
В образі Івана Брюховецького, який зрештою здобуває гетьманство, автор відтворив «антигероя при владі». Ця людина хижа та підступна. Її цікавлять лише влада, почесті, розкоші. Ніяких принципів в Брюховецького немає, як немає лицарської честі та людської совісті.
Щоб здобути прихильність запорожців, кандидат в гетьмани Брюховецький одягається стареньку свиту та драні чоботи, кричить про свою безкорисливість, заграє з «низами» козацтва. Він лестить «черні», виголошує пишні промови, роздає фальшиві обіцянки: «Усі будемо рівні!».
Прагнучи влади, Брюховецький не гидує підлістю, зрадою. Прийшовши до влади, обраний наївними січовиками, «Іванець» змінюється на очах. Він вбирається у чоботи-сап’янці, пишний жупан, «позирає гордо, по-гетьманському». Він відразу ж міняє поведінку: коли потрібно покарати його соратника Олексу Сечила, залишає злодія на волі та насміхається над старими традиціями Запоріжжя. Проте новий гетьман швиденько посилає на страту ні в чому не винного супротивника – Сомка.
Брюховецького не цікавить доля країни, він роздирає її навпіл, спричиняє кровопролиття. Його не цікавить лише одне – як би втримати владу. Задля цього він підкупляє московських князів.
В образі Якима Сомка Куліш відобразив свій ідеал гетьманства. Це лицар, людина кришталево чиста та порядна. Сомко освічений, розумний, далекоглядний. Він аристократ в кращому розумінні цього слова, продовжує справу Богдана Хмельницького в той час, коли Брюховецькому до неї немає ніякого діла.
Цей гетьман втримав би Україну самостійною, не розколотою на дві частини державою, вважає Куліш. Він щав би народ, тримав «залізною рукою» бунтівні маси запорозьких «низів», відновив би славу України, нагадує нам автор роману. Але цього не судилося.
Перед своєю стратою Сомко добровільно відмовляється від ння, тому що не хоче братнього кровопролиття та нових міжусобиць в країні: «Брати милії! Що вам битися за мою голову, коли погибає Україна!». Також, коли Кирило Тур хоче замінити його у в’язниці, Сомко вважає безчестям «купувати волю чужою смертю». Цінність життя інших людей для нього понад усе.
Історія каже, що реальний Яким Сомко зовсім не був такою порядною людиною, як літературний персонаж роману Куліша. Але два образи претендентів на гетьманство, створені в «Чорній Раді», мають на меті показати інше. Це те, яким чином народ робить неправильний вибір, які люди насправді мають керувати, і якою була б історія України, її демократія, якщо невірного вибору вдалося б уникнути.
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Українська література
-
Алена156379524.08.2020 03:11
-
kravchenjatkop00zs005.03.2022 11:09
-
M1N1G4M3R104.02.2020 10:21
-
natakubkina7804.12.2021 12:34
-
baxtiyorova200123.02.2023 07:58
-
Atax1a115.06.2022 11:20
-
тамок29.06.2023 02:55
-
Ppapit22.04.2022 15:16
-
romankomarov104.03.2023 20:01
-
Aleksiy6928.07.2020 03:31
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.