Есть ответ 👍

ВИШЕНЬКА
Жив собі на світі бідняк. І був у нього син Янош. Та такий ледачий був той Янош, такий лежень, що й розказати не можна. Цілісінький день лежить, з боку на бік перекидається. Скажеш зробити що-небудь — пальцем не поворухне, бровою не поведе.
Якось сказав батько синові:
— Ходім, сину, подивимось, що на білому світі робиться.
І рушили вони в путь-дорогу. Ішли вони, йшли, і раптом бачить Янош: підкова лежить — корисна річ! Підняв би її Янош, та от біда — нагинатися ліньки. А батько його не полінувався — нагнувся, підкову підняв і заховав собі за пазуху.
Незабаром прийшли вони в село. Зайшов батько до крамниці й дав крамареві підкову.
— Ваша підкова коштує цілий гріш! — сказав крамар і дав біднякові монету.
Пішли вони далі. А сонце високо в небі. Янош то на небо гляне, то навкруги роззирнеться — чи нема поблизу села або якої корчми.
Уже й полудень настав, і обідати давно пора. Ох, як хочеться Яношу їсти, сил немає! Увійшли вони ще в одне село. Ідуть вулицею. По боках — хати, а на них стирчать димарі, мов вартові. Зрадів Янош! Та, мабуть, рано ще було радіти: димарі стирчать, а диму над ними нема. Всі вже пообідали. Зрозумів бідаха Янош, що піде він звідси, облизня впіймавши.
Сумний ішов він селом, навіть на перехожих не дивився. Раптом на базарному майдані побачив Янош віз із вишнями.
— Батьку, батьку! — загукав він. — Подивись-но, вишні! Адже гріш у тебе є?
— Є, — сказав батько і підійшов до воза.
Зрадів Янош, коли за гріш насипали їм цілу хустку ягід. Та рано ще було радіти: батько зав’язав хустку вузликом і пішов далі. Поплентався за батьком і Янош. Жде не діждеться, коли посідають вони під деревом, у затишку, та досхочу наїдяться вишеньок. А батько мовчить і йде далі.
От зійшли вони зі шляху. Пішли чистим полем: навкруги трава й квіти.
Ішов-ішов Янош за батьком, раптом бачить: упала вишенька на траву, лежить у зеленій траві, виблискує. Янош нагнувся, схопив вишеньку — і до рота. Ой, до чого ж добра! Соковита, м’ясиста, запашна!
Дивиться — знову вишенька упала на траву. Знову нагнувся Янош, підняв її й з’їв. А старий іде-йде мовчки та ненароком і кине з хустки крізь дірочку вишеньку на траву. Одну загубить, другу, третю...
Янош усі ягоди з’їв. Трохи перебив голод. Тоді батько озирнувсь на нього та й каже:
— Бачиш, синку, тобі ліньки було раз нагнутися за підковою, а довелося дев’яносто дев’ять разів нагинатися, вклоняючись кожній вишеньці.
Отак воно завжди буває з ледарями.
(395 слів)
Виконай завдання.
1. Як звали сина бідного чоловіка? (1б.)
А Яків
Б Янош
В Ярослав
2. Чим цілий день займався хлопець?(1б.)
А працював не покладаючи рук
Б допомагав батькові по господарству
В лежав з боку на бік п6ерекидався.
3. Що запропонував батько синові? (1б.)
А піти заробити грошей
Б піти подивитися, що на білому світі робиться
В піти в гості до родичів.
4. Обери рядок, у якому записано речення, що допомагає краще зрозуміти, чому Янош не підняв підкову. (1б.)
А “ Уже й полудень настав, і обідати давно пора ”.
Б “ Підняв би її… та от біда — нагинатися ліньки ”.
В “ Сумний ішов він селом, навіть на перехожих не дивився ”.

6. Розташуй пункти плану твору в правильній послідовності. (2б.)
А Подорож батька й Яноша.
Б Як батько провчив Яноша - ледаря.
В Очікування Яноша.
Г Янош - лежень.
Ґ Батько купив вишні.
Д Підкова на дорозі.

1

2

3

4

5

6

7. Продовж речення. Обґрунтуй свою думку. (2б.)
Батько ніби ненароком кидав з хустки крізь дірочку вишеньку на траву,
тому що

222
320
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:


пьеса александра николаевича островского «гроза» для нас является , так как показывает быт мещанства. «гроза» была написана в 1859 году. она является единственным произведением задуманного, но не реализованного писателем цикла «ночи на волге».

главная тема произведения – описание конфликта, возникшего между двумя поколениями. семья кабанихи типична. купечество держится за свои старые нравы, не желая понимать молодое поколение. а так как молодые не хотят следовать традициям, их подавляют.

я уверен, что проблема, поднятая островским, актуальна и сегодня. многие родители не хотят воспринимать своих детей, как личностей. для них важно, чтобы их дети думали, как они и повторяли их поступки. отец и мать считают, что они вправе решать, где их ребёнок будет учиться, с кем он должен дружить и т.д.

читая «грозу», я испытывал двойственные чувства. с одной стороны, меня потрясала точность передачи образов эпохи. потрясающе яркая и злобная кабаниха. островский чётко передал контраст образа, главным пороком которого является лицемерие. с одной стороны она набожная и готовая всем , этакая самаритянка, с другой стороны, в условиях она ведёт себя как тиран. на мой взгляд, это страшный человек. кабанова полностью раздавила своего сына тихона. он представлен в пьесе в виде жалкого, существа, не вызывающего никакого уважения.

с другой стороны, меня потрясла безысходность ситуации, в которой оказалась екатерина, чистая и светлая женщина. в душе она сильна, так как воспитана не в традициях общества города калинова. она противопоставлена обществу, устоям, которые, как монолит стоят на пути её свободы. она живёт с убогим мужем, которого просто невозможно любить. он не личность, он просто пустое место. читая, я испытывал жалость к екатерине и радость за себя, что живу в совершенно ином мире. хотя черты пережитков прошлого в нашем мире ещё есть.

пьеса островского «гроза» показала кризис общества, когда прорастают ростки нового, более просвещённого сознания. старое сознание стремится растоптать всё, что не соответствует его представлениям.

гроза – это символ стихии, которая скоро сметёт всё, что кажется незыблемым. мир изменится. к сожалению, катерина об этом уже не узнает. её душа не вынесла разрывающих её противоречий, заставив пойти женщину на страшный грех.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Литература

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS