1. Складним із різними видами зв’язку є речення
А Не беріть із зеленого лугу верби ні на жовті піски, ні на скелі, бо зів’яне вона від жаги і журби по зеленому лузі в пустелі... (О. Олесь).
Б Вона плакала, як мала дитина, і не зводила очей з того місця, де стояв на морі
човен, доки небо одразу вияснилося, доки перестав вітер, неначе втік з моря на степи, щоб нагулятися ще на степах досхочу на роздоллі (І. Нечуй-Левицький).
В Недарма деякі люди життя своє присвячують, щоб вибудувати й дослідити своє генеалогічне дерево, бо людина — єдина істота, яка має відчуття історії, і коли відчуття в ній згасає, вона морально дичавіє (В. ІЛевчук).
Г Незнайомка, мружачись, дивилась, як двоє дітей дружно йдуть споришевим подвір’ям, як їхні худенькі постаті зникають і показуються поміж білизни, як на білих сорочках мелькають їхні тіні (Є. Гуцало)...
2. Складним із сполучниковим і безсполучниковим зв’язком е речення
А Хтось плив серед крижаного моря, плив до берега, плив наввимашки, рівно вигрібав руками, його хвиля відносила назад у море, назад у морський туман (Ю. Яновський).
Б І сивий дуб від жару розімлів, а ген бринять валторни журавлів, покривши небо крильми, як мостами (А. Малишко).
В Бубнявіють думки, проростають словами, їх пагіння бринить у завихренні днів — цілий тиждень живу і ходжу між левами, недаремно ж і місто називається — Львів (В. Симоненко).
Г Сонце заходить, гори чорніють, пташечка тихне, поле німіє, радіють люди, що одпочинуть, а я дивлюся... і серцем лину в темний садочок на Україну (Т. Шевченко).
3. Складним із сурядним і підрядним сполучниковим зв’язком є речення
А Цвіте липа й пахне неймовірно, тече вулицями повного водою, марширує Олешківський партизанський загін у складі двох босих сотень — батальйон Шведа (Ю. Яновський).Б А в садку під яблунями були розставлені столи, застелені чистими скатертями й заставлені всякими наїдками та напоями, довкола яких весело мерехтіли золотаві бджоли та оси, і вже побіля столів купчилися гості (Є. Гуцало).В А ніч заходить повагом з полів, і гнеться сад, важкий від солов’їв, нагадуючи юність і кохання (А. Малишко).
Г Розкажи, як за горою сонечко сідає, як у Дніпра веселочка воду позичає (Т. Шевченко).
4. Складним із сполучниковим сурядним і безсполучниковим зв’язком є речення
А Чітко чуть, як в мерзлу землю дрібно б’ють копита (М. Бажан).
Б Не шуміть ви, осокори, щоб синок вас не почув, довго бігав він надворі, натомився і заснув (В. Сосюра).
В Крім того, він ще й слюсар-лекальник, він вміє робити з металу все: від молотка до накдрібнішого годинникового механізму (Г. Тютюнник).
Г Виплив місяць, і гірські хребти заблищали всюди кам’яною лускою, стало чути звичний гул нічного бою (О. Гончар).
5. Складним із сполучниковим підрядним і безсполучниковим зв’язком є речення
А Та й нараз відступив той неспокій, який хвилину тому обпік серце, і думки полинули, немов звільнені з клітки птиці (Ю.Мушкетик).
Б І чим більше він роздумував над тим, що сталося, тим туманнішою ставала голова й страшніше йому робилося (П. Гуріненко).
В Не стихали оплески, лунали вигуки, аж поки Микола Віталійович не підійшов о фортепіано (М. Олійник).
Г Коли ми виходимо надвір, холод уже не здається таким пекучим, а степ таким незатишним (І. Багмут).Д По обидва боки шляху лежали незаймані землі, які чергувалися з перелісками, а далі синіла смуга лісу (Петро Панч).
6. Складається з трьох частин складне речення з різними видами зв’язку
А А земля лежить медова, а поля пожаті мріють, на городах достигають гарбузи зеленоребрі, і в пташинім сивім свисті крил широкий рівний мах (М. Рильський).
Б Ще задовго до того, як вона мала здавати іспити, підготував собі відпустку, щоб поїхати в Харків і самому забрати її, та якраз на греблі почались прориви, і стало не до відпусток (Яків Баш).
В Директор говорить, що вони з радістю приймають молодого колегу в свої ряди, що буде він викладати мову й літературу в дев’ятих і десятих класах, а в одному з класів буде й вихователем (І. Цюпа).
Г Минула тривожна беззоряна ніч, і там, де попелясті сніги єдналися з небом, почав відділятися світанок (М. Стельмах).Д То був мовчазний, суворий чоловік, і коли Миколина мама сказала якось, що хоче кудись поїхати у справі, він відповів, що машина призначена зовсім не для цього (В. Кисельов).
167
323
Ответы на вопрос:
жива душа людини - як тобі потрібна чиясь віра в тебе, чиїсь довірливі погляди й ласкаві добрі слова.
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Українська мова
-
Серггій2607200615.07.2020 00:25
-
Ionely28.05.2020 19:11
-
рано1212.08.2021 19:07
-
Nikitka11353214.02.2020 03:26
-
Yalikhan10.07.2022 08:25
-
uychuuus22.12.2020 19:06
-
кпрооо27.01.2023 02:00
-
aleonaandreeva023.11.2022 16:04
-
Shokzzz16.03.2022 19:53
-
Petrasir06.01.2022 04:36
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.