Укажи речення, що відповідає запропонованій схемі: УС: О, О, О.
(розділові знаки пропущено).
1-Стара мати вилила всі свої сльози вже й не плакала (За І. Нечуєм-Левицьким).
2-Нікому не співає Марина тих пісень ні людям ні чоловікові (За І. Нечуєм-Левицьким).
3-Здоровий пучок квіток півоній нарцисів та тюльпанів Копронідос держав у руці (За І. Нечуєм-Левицьким).
4-По сумних стінах по темних кутках усюди неначе хвилями розлилась веселість (За І. Нечуєм-Левицьким)
Ответы на вопрос:
урок
и та і в кінці прислівників
мета: сформулювати знання семикласників з основними правилами правопису голосних и та і в кінці прислівників; сприяти зміцненню навичок правопису прислівників з відповідною орфограмою, пояснювати її за орфографічних правил; формувати загальнопізнавальні вміння правильно писати прислівники з вивченою орфограмою; комунікативні, усні та письмові навички мовлення; виховувати морально-етичні почуття.
тип уроку: урок формування практичних умінь і навичок.
хід уроку
і. організаційний момент
актуалізація опорних знань учнів
1. фронтальне опитування за темою «прислівник».
1) що називається прислівником?
2) на які питання вони відпові?
3) що означає прислівник?
4) які є групи прислівників за значенням?
5) назвати способи творення прислівників.
6) як твориться вищий ступінь порівняння прислівників?
7) як твориться найвищий ступінь?
8) розказати про правопис н і нн у прислівниках.
2.словниковий диктант – взаємоперевірка - перевірка у один одного
радісно, сумно, щоденно, страшенно, несподівано, упевнено, лагідно, шалено, беззвучно, несподівано, незрівнянно, змістовно, відповідально, незліченно, напружено.
іі. ознайомлення семикласників з темою, метою й завданнями уроку
запишемо у зошит сьогоднішню дату,
та «класна робота» старанно пишіть.
і тему цікаву ми будем вивчати
«и та і в кінці прислівників запишіть.
вивчення нового матеріалу.
пояснення схеми вчителем.
я поясню вам матеріал але і в мене є до вас проблемне завдання.я почну а ви продовжите.
№37 прочитайте правило і знайдіть що ще не сказали (записує в таблицю)
иіпісля приг г, к, хнавкруги.пішки.верхипісля ж.чпісля ж,ч, к з преф по-по-ведмежи по-товариськи, по-заячивночі, насторожіале: восени, почасти, безвісти ніколи завжди уповні вкупі насправді мимоволі сьогоднізакріплення учнями
користуючись алгоритмом ми з вами закріпимо і запам’ятаємо коли ж пишемо и та і в кінці прислівників.
вправа 378(усно)
вправа 379письмово
вправа 380 розподільний диктант
творчий диктант (на дошці написано)
утворити прислівники шляхом поєднання іменників з прийменником пояснити написання.
в(глибина), в(гора), в(далина), в(ніч), в(ранок), в(середина), в(купа), в(кінець),
до(середина), до (гора), в(знак), на(вік).
з виділеними прислівником скласти словосполучення. назвати головне і залежне слова.
вправа 381
а зараз завдання для кмітливих, талановитих,здібних, обдарованих
рольова гра продавець і покупець.
фізкультхвилинка.
дружно встаньте, потягніться,
до сонечка посміхніться
землі рідній поклоніться
вправо, вліво поверніться.
раз присіли, два присіли,
і за парту тихо сіли
вправа382 самостійна робота
вправа 383 перевіряємо ланцюжком
.дослідження-відновлення
відновити й записати прислів’я, дібравши їх продовження з другої колонки. пояснити правопис наявних прислівників. назвати орфограми.
що маєш робити, … хто спішить, … лінивому … грамоті вчиться — … письменний бачить поноч(и,і) більше, … хто нічого не робить, …все нікол(и,і).той нікол(и,і) не має часу.завжд(и,і) пригодиться.то зроби сьогодн(и,і).як неписьменний удень.той двіч(и,і) робить.з’ясувати тематику прислів’їв.
дослідження – відновлення (відновити фразеологічні звороти, уставивши потрібні прислівники з правої колонки)
…вітер віє
…не впасти зі сміху згори
падати… напівдорозі
і вдень і… навколішки
іти… верхи
дивитися…вниз двічі
зупинятися… трохи
їздити… вночі
не раз і не… віднині
…й довіку звідки
творча робота
скласти автобіографічний міні- твір про один із випадків, що трапився у вашому житті, використовуючи подані прислівники.
ві момивол..
підсумок уроку
-які знання сформував у вас сьогоднішній урок?
оцінювання.
є завдання
))37 вправа 384
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Українська мова
-
Obamakrutoi30.10.2020 03:13
-
Йошино108.08.2020 01:55
-
Гудивзь13.02.2020 06:22
-
Galya0321.09.2022 10:26
-
антон77829.04.2021 19:32
-
маридиана24.09.2020 23:57
-
Russ135790020.10.2021 21:53
-
ancass13.04.2023 17:56
-
oolesyoooolesy05.02.2022 09:57
-
dominocos04.03.2020 19:04
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.