Есть ответ 👍

Укажите недочеты фоники в отрывках из произведений начинающих авторов, рукописи которых редактировал М. Горький. Сравните свои наблюдения с замечаниями Горького, приведенными в конце упражнения.
1. Капают капли с крыш в опрозраченном воздухе; как капли, упадают один за другим удары великопостного колокола. 2. …Актрис с страстными взглядами. 3. -Очень жаль! -жестоко ответил Жан. Жан жадно сжал ее. 4. Она неожиданно нашла, что наши отношения нужно - даже необходимо - понять иначе. 5. Синие зимние тени ложились от сосен на снег. Не оглядываясь, медленно она шла по грязной улице. Но он сказал, закуривая трубку: «А не пора ли нам идти, мой друг?» 6. Он писал стихи, хитроумно подбирая рифмы, ловко жонглируя пустыми словами. 7. С рыком сорвался с цепи. 8. Они имели с бригадой Котовского свыше полутораста стычек. 9. Небо, казалось, трескалось от жары, от жары и усталости туманилось в глазах. 10. Изредка из дребезжащей калитки высовывалось лицо молодайки. 11.- У-у-у-ух, - вырвался волчий вой у Шило. 12. Черными точками маячат дозоры. А кругом южная равнина. Уперлась она в Кавказские горы. 13. Эх, братишка, дай добраться… 14. Сквозь огненный град свинца и гранат свой путь полки.
Замечания М. Горького:
1. Горький подчеркнул слово опрозраченном и написал: «Этих «как ка» можно найти сотнями на страницах скучной книги Новикова». 2. Фраза, где три с невыносимо свистят. 3. Едва ли красивы и такие фразы… Может быть, в стихах это назвали бы аллитерацией, в прозе это - небрежность. 4. Здесь - на-не-нно-на-на-но-ну-не-на - нечленораздельны, а такие построения нередки. 5. Иногда переводчик заботится о музыкальности, - получаются стихи:
Синие зимние тени ложились от сосен на снег.
Не оглядываясь, медленно она шла по грязной улице.
Но он сказал, закуривая трубку: «А не пора ли нам идти, мой друг?»
6. Автор не слышит в своей фразе хихиканья, не замечает «мыло». 7. Нет никакой надобности совать в одну фразу столько свистящих звуков. 8. Горький выделил слоги «ста», «сты». 9. Горький выделил трижды окончание «лось» и написал: «Плохо». 10. Выделены созвучия «из», «из», для замены первого слова предложен синоним - иногда. 11. Есть глагол «шить». Так вот: «ушило», «ушила» неловко здесь. 12. Выделены слова дозоры, горы и сделано примечание: «В прозе надобно избегать рифмующихся слов, не ставить их рядом в одной фразе». 13. Выделены созвучия «бра», «бра». 14. Выделены слова град, гранат.

268
437
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:

Lesha152
4,4(84 оценок)

Смерть ахілла

    страшним гнівом палав ахілл проти троянців. він вирішив жорстоко помститися на них за смерть друзів, патрокла і антілоха. як розлютований лев, бився ахілл, кладучи одного за одним героїв трої. кинулись поспішно втікати троянці, спішили заховатися вони за мурами трої. несамовитий ахілл переслідував їх. гнала його невблаганна доля на вірну загибель. аж до скейської брами пересліду-вав ахілл троянців.

    він удерся б і в священну трою, і вона загинула б, коли б не з'явився бог аполлон. грізно крикнувши, спинив він ахілла. але не послухав його ахілл. він сам гнівався на бога за те, що багато разів рятував бог-стріловержець від нього гектора й троянців. ахілл погрожував навіть богові, що вразить його списом. невблаганна доля затьмарила ахілла. він готовий був напасти навіть на бога. розгнівався аполлон, забув він і те, що обіцяв колись, на весіллі пелея і фетіди, охороняти ахілла. повившись темною хмарою, для всіх незримий, скерував він парісову стрілу, і вразила вона ахілла в п'яту, куди тільки й можна було вразити великого героя. смертельною була для ахілла ця рана. відчув наближення смерті ахілл. вирвав він з рани стрілу і впав на землю. гірко докоряв він богу аполлонові за те, що він згубив його. знав ахілл, що без бога не міг вбити його ніхто із смертних. ще раз зібрав свої сили ахілл. грізний, наче вмираючий лев, підвівся він із землі і вразив ще багатьох троянців. та ось похололи його члени. все ближче смерть. поточився ахілл і сперся на спис. грізно крикнув він троянцям:

    — горе вам, погинете ви! і після смерті мститимусь на вас!

    від цього поклику кинулись тікати троянці. але щодалі слабнув ахілл. залишили його останні сили, і впав він на землю. загримів на ньому його золотий панцир, і здригнулася земля. помер ахілл. але й до мертвого не насмілювались наблизитись троянці. вони боялися його й мертвого, такий жах навіяв він їм за життя. потроху перебороли вони страх, і запеклий бій закипів навколо тіла найбільшого з героїв. наймогутніші герої греків і троянців узяли участь у цьому бою. горами нагромадилися трупи навколо ахілла, а він лежав, нерухомий, величезний, не чуючи вже бою. пил вихором кружляв, здіймаючись з-під ніг бійців. кров лилася рікою. здавалося, ніколи не скінчиться бій. коли це вдарив грім зевса, знялася буря і зупинила троянців. не хотів зєвс, щоб заволоділи троянці трупом ахілла. підняв могутній аякс теламонід труп ахілла і поніс до кораблів, а його захищав одіссей, відбиваючи троянців, що наступали. хмара стріл і списів летіла з рядів троянців в одіссея, але він все ж мужньо стримував їх натиск, відступаючи крок за кроком. приніс аякс труп ахілла до кораблів. обмили труп греки, умастили запашними маслами і поклали на пишно оздобленому ложі. обступивши ложе, голосно оплакували греки свого найбільшого героя і рвали з горя волосся. почула їх плач богиня фетіда. піднялася вона з морської глибини із своїми сестрами нереї. дізнавшись, що загинув її улюблений син, фетіда видала з вуст такий зойк скорботи, що здригнулися усі греки. вони тікали б перелякані до кораблів, якби не зупинив їх старець нестор. сімнадцять днів оплакувала фетіда, нереїди і греки ахілла. з високого олімпу спустилися музи. вони співали на честь померлого похоронний гімн. оплакували героя і безсмертні боги на олімпі. на вісімнадцятий день споруджено було похоронне багаття. на ньому спалено було тіло ахілла. багато жертв принесли на честь найбільшого з героїв греки. всі вони брали участь у похованні, одягнувши розкішні панцири. коли догоріло вогнище, зібрали кістки ахілла і поклали їх у золоту урну, яку подарував фетіді бог діоніс. у цій саме урні лежали і кістки патрокла. в одному склепі поховані були ахілл, патрокл і антілох, син нестора. високу могилу насипали над ним греки, далеко її видно було з моря, вона свідчила про велику славу похованих під нею героїв. а після похорону влаштовані були на честь померлого грища. дорогоцінні дарунки винесла з моря богиня фетіда. вони мали бути нагородою переможцям у грищах. такі розкішні були ці дари, що самого ахілла вони б захопили, коли б живий був великий герой.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Литература

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS