Ответы на вопрос:
ответ:
з-під темного склепіння замкових воріт на підйомний міст, а потім на дорогу, виїхала строката кавалькада: мешканці замку поїхали на прогулянку по околицях; ось вони вже далеко. скористаємося тим, що міст ще опущений, і проникнемо за кам'яну огорожу замку. насамперед увагу наше зупиняється на пристрої мосту і на самих воротах. вони поміщаються між двома вежами, нерозривно з'єднаними зі стіною. тут тільки ми помічаємо, що поряд з великими воротами влаштовані маленькі, що представляють собою щось начебто хвіртки; від них також перекинутий підйомний міст через рів (pont leveis або pont torneis, zoge brucke). підйомні мости опускалися і піднімалися при ланцюгів або канатів. робилося це таким чином. над воротами в стіні, що з'єднує обидві нещодавно названі вежі, були пророблені довгасті отвори; вони прямували зверху вниз. в кожну з них по одній продевалось . з внутрішньої сторони, тобто з замкового двору, ці з'єднувалися поперечною поперечиною, і тут же від кінця однієї з спускалася залізний ланцюг.
до протилежних кінців , виходив назовні, прикріплювалися два ланцюги (по одній до кожної ), а нижні кінці цих ланцюгів з'єднувалися з кутами мосту. при такому пристрої варто тільки, увійшовши в ворота, потягнути вниз спускається там ланцюг, як зовнішні кінці почнуть підніматися і потягнуть за собою міст, який після підняття перетвориться як б перегородку, заслоняющую ворота.
у більш скромних замках, де не було особливого будівлі для житла, у першому поверсі вежі містилася головна залу, у другому - спальня господарів, у третьому - світлиці для дітей і гостей. в самому верхньому поверсі жив баштовий сторож. вартувати на вежі - це була сама важка з повинностей: сторожу доводилося відчувати холод і негоду, необхідно було з постійною увагою стежити зі своєї високої посади за всім, що відбувається як у замку, так і в його околицях.
зупинимо свою увагу на цій башті. вона занадто важливий предмет, щоб можна було пройти повз неї. це останній оплот для живуть в замку. багато перепон належало здолати ворога, перш ніж він міг би дістатися до цього пункту. у разі проникнення ворога у внутрішній двір населення замку приховувалося в центральній вежі і могло ще витримувати облогу продолжителъную в очікуванні якихось сприятливих обставин, які могли б виручити обложених з біди. здебільшого головна башта воздвигалась абсолютно в осторонь від інших будівель. при цьому намагалися вибудувати її на такому місці, де знаходився джерело: не маючи води, обложені не могли б, звичайно, довго протистояти ворогові. якщо не було джерела, то влаштовувалася цистерна. стіна центральної вежі відрізнялася своєю товщиною. форми веж бували різними: чотирикутні, багатокутні, круглі; останні переважали (з кінця хп століття), так як краще могли чинити опір руйнівній силі ворожих стінобитних машин. хід у центральну вежу влаштовувався футів на 20-40 над її підставою. у вежу можна було проникнути тільки за такої сходи, яку легко було прибрати в найкоротший строк або навіть і зовсім знищити. іноді від сусідніх будівель перекидалися до вежі підйомні мости. підвальний поверх центральної вежі, тобто весь простір від її заснування до вхідних двері нагорі, був зайнятий або темницею, або комори для зберігання хазяйських скарбів. і та, і інша були забезпечені мізерними отворами, які служили для припливу повітря. у вежі же містилися в найдавнішу пору власники замку, влаштовувалися кімнати для дітей, гостей, хворих.
але ми так захопилися спогляданням центральної вежі, що не звернули зовсім уваги на чудовий фруктовий садок та квітник разом з ним, розкинувся недалеко від грізної і похмурої вежі. з особливим задоволенням відпочиває око, стомлений розгляданням кам'яних укріплень, на трояндах і лілеї, на зелені лікарських трав, на плодових деревах, на гнучкій виноградній лозі. такі садки були, безумовно, необхідні для мешканців замку, примусових, як ви побачите нижче, жити в приміщеннях незатишних і похмурих. ось чому вони і розлучалися скрізь. за браком місця всередині замкових стін такі садки, особливо у франції, розбивалися за стінами.
в нашому замку центральна вежа ненаселена у мирний час: тільки небезпеку з боку ворога змусить перекочувати туди барона і його сім'ю. у мирний же час власники нашого замку живуть в особливій будові. підійдемо до нього. це будова називається палацом або палатою (le palais, det palas). перед нами - кам'яний двоповерховий будинок. на перший поверх, піднімається досить високо над двором, веде уздовж стіни широкі кам'яні сходи з кам'яними ж поручнями. недалеко від неї на подвір'ї встановлено камінь, що-б вершникам було легше як залазити на коня, так і злазити з нього. сходи закінчується у великий двері першого поверху великої майданчиком (ie perron). такі майданчики був бенно улюблені у франції. перший поверх зайнятий d парадної залою (sale la, la maistre sale), другий - приміщеннями.
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: История
-
regenko110.12.2022 14:50
-
anastasiyademy129.05.2021 06:48
-
ivanova1987lena25.06.2021 08:39
-
you7811.10.2020 02:05
-
Радость212910.05.2021 11:25
-
help27618.09.2022 00:27
-
allanazarova1210.03.2022 02:28
-
1LOSI107.10.2020 04:07
-
Anya258718.08.2021 06:05
-
amir129018.11.2022 15:34
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.