Есть ответ 👍

Вправа 208. запишіть речення. підкресліть підмети. визначте їх вид і спосіб вираження.

1. я (особ. займ) чую твій плач, ярославно (п. воронько). 2. злий плаче від заздрості, а добрий від радості (hаp. 3. чекати найважча робота, що мукою справді стає (в. крищешо). 4. жити — вітчизні служити (нар. 5. хтось десь уперше вимовив «люблю» — і те «люблю» дзвенить тисячоліття… (с. тельнюк). 6 в кожнім серці є сьогодні, вчора, завтра (б. олійник). 7. «слава! слава! » покотилось і лягло до ніг (п. тичина). 8. чурай маруся винна ув одному: вчинила злочин в розпачі страшному (л. костенко). 9. віра костянтинівна — особа самолюбива, з неї тепер не скоро видобудеш слово (о. гончар).

вправа 209. прочиріайте речення. підкресліть лише прості дієслівні присудки і визначте спосіб їх вираження

1. скресання криги — завжди свято для дітвори і тривога для матерів (м. стельмах). 2. все було тут незвичне: і безмежжя просторів, і виття хуртовини вночі, і здичавлений вигляд залоги, шо поверталася з мурів фортеці в намерзах снігу, кутаючись у баранячі та вовчі шкури до п’ят (в. малин).3. праця де основа людського життя і культури (а. макаренко). 4. буду мріяти й жити на крилах надій (д. луиенко). 5. а рось кипіла в кам’яному ложі, між голих віт кричало вороння, і дві вербички стали на сторожі, щоб ту могилу час не зарівняв (л. костенко). 6. будуть груди пекти ті залишені в полі гранати, те покиддя війни на грузьких слідах череди (л. костенко). 7. вітчизна в нас одна (м. рильський). 8. я вибрала долю собі сама, і шо зі мною не станеться, у мене жодних претензій нема до долі, моєї обраниці (л. костенко).

вправа 210. прочитайте речення. підкресліть лише складені іменні присудки і визначте спосіб їх вираження.

1. я для інших одцвів, я під серцем сховав свої квіти, я від ока чужого туманом осіннім укривсь. але якось вночі підійди і торкни мої віти — я тобі засвічусь, як нікому іще не світивсь (в. симоненко). 2. як він любив цю переджнив’яну і жнив’яну пору, коли після всіх тривог тиха містерія нив ставала радістю душі (а. стельмах). 3. ця любов була, мабуть, найголовнішим джерелом його творчості; вона шоразу повертала йому натхнення і нагадувала, в ім’я чого він працює; вона була і сенсом його схвильованості, і суттю мислення (д. павличко). 4. очі його були широко відкриті, в їхній глибині теж летіли білі тіні, а уста — розтулені й ледь-ледь усміхнені (ю. мушкетик). 5. день був ясний, сонячний, проте холодний (ю. мушкетик). 6. буду мріяти й жити на крилах надій (д луценко). 7. віз наш увесь дерев’яний: дід і прадід були чумаками, а чумаки не любили заліза (о. довженко). 8. ми — смертні. та знайте: народ не вмира! (в. симоненко) 9. вечір був м’який, теплий, настояний на степових пахощах (о. гончар).

248
398
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:


Здавніх часів доброта і милосердя були в традиціях нашогонароду. природним вважалося знедоленому, нещасному, поділитися шматком хліба, дати притулок бездомному, захистити старість, немічність, скривдженого. бути доброзичливим, чуйно ставитися до людей –  потреба і обов’язок кожного. перший крок до  доброти  –  це добре, або чарівне слово. сила чарівних слів залежить від того, як саме вони сказані, яким голосом –спокійним і привітним чи грубим і сердитим.  сказані грубо, вони просто перестають бути чарівними. недарма в народі кажуть: самолюб нікому не люб. милосердя  – це вміння співчувати, готовність робити добробудь – кому. це слово утворене з двох слів – «миле серце», тобто добре серце. милосердна людина не чекає від інших  нічого, але сама віддає людям усе, що може. вона поспішає на тим, хто потрапив у біду, вибачає провини й образи. жорстокість проявляється в байдужості до чужого горя, небажанні зрозуміти, підтримати, іти. тож поспішайте творити добро! можешь некоторые части переписать

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська мова

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS