Есть ответ 👍

Твір: "образ мазепи очима сучасного українця"

228
446
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

Vladarmani
4,7(4 оценок)

ответ:

гетьман іван мазепа – одна з найвеличніших і найтрагічніших постатей в українській історії.

образ мазепи широко представлений у світовій літературі, малярстві, музиці. про івана мазепу писали вольтер, байрон, гюго, рилєєв, пушкін та багато інших зарубіжних і вітчизняних письменників, зокрема українські письменники й поети тарас шевченко, михайло старицький, богдан лепкий, володимир сосюра.

оцінки діяльності гетьмана в літературних та історичних творах неоднозначні й суперечливі.

1829 року з’явилася поема о. пушкіна “полтава”.

поет трактує образ мазепи саме так, як вимагала офіційна царська влада та історіографія того часу. у поемі пушкіна іван мазепа – злодій, якому немає прощення, підлий зрадник, що не виправдав довір’я російського царя, холоднокровний і безжальний негідник, який готовий, не вагаючись, пролити ріки людської крові:

не многим, может быть, известно…

что он не ведает святыни,

что он не помнит благостыни,

что он не любит ничего,

что кровь готов он лить, как воду,

что презирает он свободу,

что нет отчизны для него.

пушкін у своїй поемі так характеризує українського гетьмана мазепу: “злодей”,

“гордый злодей”, “мощный злодей”, “иуда, коварная душа”, “гетман скрытый”, “изменник паря”, “враг мазепа”, “враг россии”, “святой невинности губитель”, “любовник жестокий”, “старик надменный”, “злой старик”, “старый коршун”…

його діями, за пушкіним, керує виключно дрібне самолюбство, бажання відомстити петру і за особисту образу:

я слово смелое сказал.

царь, вспыхнув, чашу уронил

и за усы мои седые

меня с угрозой ухватил.

тогда, смирясь в бессильном гневе,

отмстить себе я клятву дал.

фінал поеми логічно завершує викривальну, нищівну характеристику “злодія” мазепи – ім’я українського гетьмана приречене на забуття, навіть від його могили не лишилося сліду:

и тщетно там пришлец унылый

искал бы гетманской могилы:

забыт мазепа с давних пор;

лишь в торжествующей святыне

раз в год анафемой доныне

грозя, гремит о нем собор.

український поет володимир сосюра створив глибоко патріотичну поему “мазепа”, у якій, відступаючи від загальноприйнятої в росії думки, відтворив справжнього мазепу – борця за свободу своєї країни, тим самим історично реабілітував його.

драматичною була доля самої поеми. початок її був уперше надрукований 1929 року. і хоча там йшлося тільки про молодого мазепу в ролі при дворі польського короля задовго до його стосунків з росією як гетьмана, сосюру почали цькувати й жорстоко переслідувати, звинувачуючи в українському буржуазному націоналізмі. пізніше в автобіографічному романі “третя рота” поет згадуватиме: “образ мазепи був ще тільки в ембріоні, а мене навіть за ембріон почали бити”. незважаючи на це, поет звертався до образу мазепи впродовж усього творчого життя. зо років заборонена поема пролежала в рукопису і тільки на початку 90-х років з’явилася друком, щоб сказати десятиріччями приховану правду про славного українського гетьмана, до кінця відданого своїй багатостраждальній країні.

в. сосюра, на відміну від пушкіна, по-своєму трактує образ мазепи. не ідеалізуючи його, поет творить художній образ, а не політичний портрет гетьмана, намагається розкрити психологію його особистості і через цей образ піднести ідею державності україни, її незалежності.

у поемі сосюри мазепа “любив вкраїну… душею”, бажав їй добра і волі, шукав шляхів до утвердження її сили і суверенності. але трагедія мазепи полягала в тому, що його не підтримав народ:

не пішов за ним народ,

шляхом і радості й надії,

не зрозумів його він мрії…

коли гетьман помер, україна втратила ті святі права, які мазепа обороняв так довго із завзяттям справжнього патріота україни. але ідеї мазепи про вільну і єдину україну продовжували жити і народові, який хотів бути незалежним.

объяснение:


1)

2) жители каперны к лонгрену и его относятся довольно плохо. лонгрену считают убийцей. а с асоль никто не игра и кидальсь в неё грязью когда она хотела с ними поиграть

3)эголь-волшебник которого ассоль встретила в лесу. он сказал что она встретит принца когда вырастет

4)он
говорил ей что предсказание сбудится но он в это не верил.

5)в богатой

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Литература

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS