Есть ответ 👍

Твір на тему : образ українського інтелігента в образі степана радченко у романі місто в.підмогильного​ .! 100+слів

129
470
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


ответ:

серед письменників, чиї імена сучасному читачеві стали відомими не так давно, валерій підмогильний. треба віддати дане: спадщину письменника повернуто повністю, і його визнали одним з найколоритніших письменників новітньої української літератури.

у біографії письменника є багато "білих плям", вона чекає свого дослідника. відомо, що народився він під катеринославом учився в університеті, займався педагогічною діяльністю, працював у видавництві, секретарем секції художньої пропаганди, писав художні твори. дату розправи над валерієм підмогильним не установлено: одні говорять, що його розстріляли на соловках у 1937 році під час масового знищення політичних в'язнів, інші — в 1941 році.

почав писати підмогильний у 20-ті роки. головний герой оповідань — інтелігентний міщанин, який відкинув традиції старого побуту, а на новий дивиться з високостей буржуазного індивідуалізму. ставлення до автора оповідань і його особистості було різне. більшість літературних критиків вимагали розправитися з ним.

письменникові робить честь те, що він, незважаючи на шалені атаки, залишився перш за все людиною, думаючим художником слова, якого хвилювали проблеми сучасності, людини, якій завжди співчував. він схильний до психологізму, і в цьому бачить головне своє завдання. одним словом, уже в оповіданнях "в епідемічному б арапі", "собака", "проблема хліба" в. підмогильний ствердив себе "письменником із доброю літературною школою".

найбільш відомий твір автора — роман "місто", який він у 1928 році друкує в місті харкові. в основі сюжету — історія людської душі (можливо, з автобіографічними елементами). хоч сам письменник категорично заперечував ототожнення героя з автором.

дивіться також

"місто" (повний текст)

"місто" ()

чому роман "місто" називають екзистенціалістським романом? (та інші запитання)

біографія валер'яна підмогильного

 

головний герой — степан радченко. виходець із села, він приходить до міста і вступає до вищого навчального закладу. через певні обставини не закінчує вузу, влаштовується на роботу в журналі і одночасно починає займатись літературною творчістю. у степана багато друзів. їх об'єднує літературне життя.

на перший погляд, це звичайний тип інтелігента перших пожовтневих років. та то тільки так здається. в. підмогильний, майстер психологічного аналізу людської душі, створив образ неоднозначний і, можна сказати, складний. це людина, сповнена суперечностей: зовні він красивий, привабливий, користується певним авторитетом у літературних колах, та в нього темне нутро. як говорить сам автор, залишилося в нього щось від дикого звіра. а місто, яке так гостинно зустріло його, він хоче підтоптати, покласти собі під ноги.

у душі степана постійний двобій добра і зла, правди і кривди, через свою безпринципність герой не може визначити, що ж головніше для нього в цьому двобої.

в. підмогильний добре володів французькою мовою, переклав багато з французької на українську. парадоксально звучать про те, що в 30-ті, 50-ті роки переклади письменника друкувалися без автора перекладів.

літературна критика сьогодні, аналізуючи роман "місто" и головного героя, приходить до думки, що він, степан радченко, нагадує любого друга з відомого роману гі де мопассана.

та, читаючи уважно роман, можна зробити й інший висновок. ні, він не любий друг, він — людина-завойовник, яка розбазарює свій талант. ось один з епізодів роману. степана запросили на вечірку до інституту, де він читає своє оповідання "битва". "успіх, пише автор", — був великий, — "та степан до цього успіху поставився дуже неприхильно і навіть не визнав за потрібне підняти квітку, кинуту йому на сцену, цей перший лавр із вінка своєї майбутньої слави".

у розмові з борисом, відвертим прихильником літератури, степан говорить, що оповідання — це жарт, це розвага, а за ніч пише декілька творів у цьому ж жанрі.

іноді в голові степана з'являються справді думки, не притаманні інтелігентній людині. посварившись з максимом, він пішов геть. а в голові вирій думок: ця наволоч ударила його в обличчя! ач який лицар об'явився!

объяснение:


Усучасному світі і суспільстві бути патріотом абсолютно не модно і навіть незвично. у деяких випадках люди, які відчувають любов і повагу до сучасної країни, навіть намагаються приховати це, щоб не бути осміяними. це досить сумно і неприємно, але зрозуміти це можна. пов’язана така неприємна ситуація з тим, що в сучасному світі цінність країни відійшла далеко з першого плану, на перший план сьогодні вийшла людина, цінність її життя, здоров’я, добробуту та іншого. любов до країні не вітається, люди в основному чекають від країни в особі держави забезпечення їхнього життя за свої податки тощо. але, перш за все, варто сказати, що нерідко люди просто плутають держава і країну. держава – це більшою мірою владу. не любити нинішню владу або взагалі яку-небудь владу далеко не означає не любити свою країну. а патріотизм – це саме любов до країни – до її природи, до співвітчизників, до архітектури і місцевості любимого і рідного міста. хіба соромно любити все це і спокійно визнавати таку любов? я думаю, що це зовсім не соромно, не складно визнається і досить справедливо. як і любов до чого-небудь або будь-кого іншого, любов до країни накладає на людину відповідальність. щоб любити країну відповідально, щоб бути відповідальним патріотом, необхідно робити певні дії. як мені здається, патріотичне ставлення і любов до країни означає терпимість. далеко не завжди країна виправдовує вимоги людини до неї. іноді людина не задоволена своєю країною, але вона повинна залишатися сильною. найголовніше – не виїжджати за кордон. важливо набратися терпіння і, безумовно, починати покращувати країну з себе самого. якщо кожен українець почне з себе, постарається зробити україну кращим місцем для життя і подасть усім приклад, я впевнений, що у нього вийде і він переконається в тому, що його старання ніколи не були марними. також дуже важливо розуміти, що любити україну і бути патріотом – це любити кожну окрему людину в цій країні. не можна ділити українців на категорії і сорти, не можна ставитися до когось краще, а до когось гірше. всі тут рівні і однаково заслуговують повагу, любов і терпимість. бути патріотом сьогодні досить непросто. більшість людей вважають патріотизм не потрібним і безглуздим, інші лише показують любов до батьківщини, а насправді зовсім її не люблять. на цьому фоні в сучасному світі патріотизм щирий і діяльний – досить складний для виконання. але мені хочеться вірити, що патріотів україни буде ставати все більше і більше.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська література

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS