Есть ответ 👍

Складіть складний план до тексту, визначте тему, основну думку.

півосені, зиму й піввесни на радіо «вежа», що в івано-франківську, існувала програма «щоденник». щоденником її можна було назвати лише тому, що програма виходила щодня, крім суботи й неділі. придумувати трихвилинну оповідь доводилося постійно.


коли укладалася книжка, я мав можливість цілковито переінакшити її, дописавши щось таке, про що не говорив, але хотів би сказати. про те, але про це буде вже інша книжка. ця залишиться відкритою — випадковою, недовершеною, готовою прийняти щось інше. адже зроблена вона лише для того, щоб на кожну прочитану історію кожному хотілося б відповісти якоюсь своєю, нічим не гі ось один із весняних записів.


міські мешканці звикли оцінювати погоду й різні природні явища лише з огляду на їхні зручності та вигоди. селяни, землероби, садівники, лісівники й пасічники думають не про себе, а про звірів, комах, дерева, бруньки, пагони, цибульки, зерна, квіти, листя, плоди, ягоди й коріння, якими вони опікуються. зрештою, опікуються тільки для того, щоб з’їсти самим або віддати тим, хто живе в містах, і погоду оцінюють лише з огляду на власні вигоди. у цьому звуженні світогляду — причина найбільших нещасть людства. але так є споконвіків, і виявляється, що ті поодинокі люди, які чують спів трави, просто не можуть і вже ніколи не зможуть переконати зважати на нього тих, хто цього співу не чує.





позавчорашній сніг сприймався по-різному: як неприємність, вибрик, жарт, радість, ускладнення, перешкода, безсенсовість, абсурд, фрагмент, який нічого, урешті, не значить і, крім кількох відкладених рейсів, нічого не змінює. усе одно вже весна, і цей короткочасний сніговий бунт угамується через кілька днів. сніг випав позавчора, а через кілька днів, тобто сьогодні, по ньому залишилися тільки сліди. здається, він справді нічого не змінив.


однак таке твердження правильне лише в системі координат людської — антропоцентричної — логіки. насправді два дні снігу врятували ціле плем’я, ціле військо божих істот.цей маленький мужній і прекрасний народ уже знемагав від людської навали. щодня його найкращих чоловіків, найвродливіших жінок із ненародженими дітьми, його найбільших мудреців убивали людські руки, а тіла вивозили до міста й там на площах виставляли на повільне тління. люди руйнували їхні оселі, випорпували із землі їхні скарби, міняючи на гроші для дешевих розваг.





день снігопаду й кілька днів укритої снігом землі дали можливість цьому народові перепочити. за короткий час, відпущений до нового наступу людей, лісові племена крокусів, підсніжників і пролісків устигли вже багато. одні з них скинули в ґрунт запліднене насіння, інші відмерли, урятувавши цим самим підземну багаторічну цибульку від знищення, а переважна більшість просто перестала бути привабливою й через це позбулася незахищеності.


тож дводенний сніг наприкінці березня не був марним. можливо, завдяки йому на другу весну маленьке плем’я зможе скликати нове велике військо (за т. прохаськом).

287
469
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:


Історія україни від найдавніших часів до початку xx ст. українські землі під владою речі посполитої у другій половині xvi — першій половині xvii ст. поява книгодрукування в україні видатною подією національно-культурного відродження стало розповсюдження друкарської справи, що значно прискорило культурний розвиток в україні. точна дата початку книгодрукування в україні не відома. першим друкованим твором вважається «апостол», виданий 1574 р. у львові. іваном федоровим. найновіші дослідження свідчать, що перша українська друкарня ймовірно існувала у львові ще за століття перед тим. багатий львівський міщанин степан дропан 1460 р. подарував церкві св. онуфрія і монастиреві при ній свою власну друкарню, яку польський король казимир iv підтвердив привілеєм 1469 р. 1574 р. у львові у друкарні федорова вийшов перший український друкований підручник «буквар». іван федоров під час перебування в острозі, куди його запросив князь острозький, видав «новий завіт» (1580 р.) і справжній шедевр з-поміж стародруків острозьку біблію (1581 це було перше повне друковане видання біблії слов'янською мовою. з-поміж перших українських книжок були граматики (підручники для вивчення мов): «адельфотес» (1591 р.)та «граматика словенська» (1596 «адельфотес» — греко-слов'янська граматика, складена у львівській братській школі. «граматику словенську» видав у вільні український учений лаврентій зизаній. він був також автором «лексиса» — першого українського друкованого словника, де церковнослов'янські слова перекладалися українською мовою. чималий вплив на розвиток української науки й шкільництва мала «граматика» мілетія смотрицького, що вийшла друком 1619 р. протягом двох століть вона залишалася основним підручником граматики в школах україни, білорусії, росії, болгарії та сербії.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська література

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS