Есть ответ 👍

Чим займаються на сторінках роману максим, галя,чіпка,чижик хіба ревуть воли

255
479
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


у центрі роману образ чіпки — селянина-бунтаря, невтомного шукача правди, який зрештою зійшов на криву стежку боротьби і став «пропащою силою». син зневаженої селянки, чіпка зростає в злиднях, в умовах недоброзичливості й ворожості. ровесники глузують з нього.

коли багатий бородай за впертість прогнав чіпку з роботи, він «поніс у серці гірке почуття ненависті на долю, що поділила людей на хазяїна й робітника…». надто вразила чіпку кривда, коли за право працювати на власній землі чиновник цинічно вимагає хабара.

у цей момент чіпка втрачає віру у справедливість. у його серці вже вкотре закипіла ненависть, на жаль, не лише до гнобителів, але й до всіх людей. звідси — сліпе, стихійне бунтарство зневаженої, обікраденої людини.

під впливом лихого товариства чіпка опустився на саме дно життя. проте добро в його натурі на якийсь час перемагає (проблиски свідомості, намагання оборонити правду, вибори в земство). та коли чіпку наказом губернатора було виведено з «по неблагонадежности», то ця кривда стала останнім поштовхом, і герой свідомо стає на стежку помсти.

грабунки, вбивства зводять нанівець його протест. кров невин-них людей страшним тавром заплямовує чіпку. із правдошукача він перетворився на кримінального злочинця.

грицько — найближчий приятель дитячих літ чіпки. обирає інший життєвий шлях. міряючи босими ногами курні заробітчанські шляхи, грицько мріяв про «хату теплу». невдачі, бідування, злигодні породили у хазяйновитого парубка егоїзм, байдужість до долі інших, корисливість. навіть приятелювання з чіпкою грицько намагався використати для власного збагачення. неприховане злорадство з бід чіпки, зневажання свого товариша – це так само своєрідна трагедія грицька.

максим ґудзь — ще один яскравий тип трагічної особистості, «пропащої сили». душа максима рвалася до енергійного діла, на широкий простір. казарма зламала його небуденну силу. максим страждав від безглуздої служби-муштри. горілка, до якої він звик, вимагала грошей, і він не соромиться грабувати людей, оббирати солдатів. повернувшись через зо років у село з грошима та «заслугами», максим живе єдиною пристрастю – збагаченням. тому і стає максимів хутір пристановищем грабіжників.

мотря — одна з найтрагічніших жіночих постатей в українській літературі. ця жінка була готова віддати заради сина все. та, не витримавши страшних випробувань, які впали на її сиву голову, не знісши кривавого розбійництва чіпки, мати викриває його злочин. образ матері-страдниці, її чесні, справедливі рішення і дії на-бувають символічного звучання: це сама справедливість, саме людське сумління кара-ли і злочин, і злочинця, ким би він не був.

сирота змалку, христя, вийшовши заміж за грицька, відчула радість праці на себе, спокій родинного затишку. на відміну від черствого чоловіка, вона переймається стражданнями інших людей. усім серцем сприймає христя схвильовані слова чіпки про бідняцьку недолю. і тільки вона змогла побачити у своїй уяві мотриного сина не гультіпакою та волоцюгою, як його всі називали, а доброю людиною, яку зламало лихо.

більше того, вона вже відчула, що її чоловік сам може обійти правду, може легко змиритися з неправдою. і хоч важкі будні селянського життя, щоденні хатні турботи, догляд за малими дітьми втягують христю в звичайне для мільйонів жінок річище, проте серце її завжди залишається чуйним до людського горя.

образ галі розкривається в інтимно-побутовому плані. ця красуня, «польова царівна», що зачарувала чіпку з першої зустрічі й потім стала його дружиною, зросла в злодійській сім’ї. та все те зло, що оточувало її з дитинства, не спотворило душу дівчини. добра, щира, справедлива, галя є чіпці на якийсь час повернутися до чесної хліборобської праці. та слабкими виявилися сили молодої жінки, зломилися під тиском брутальних умов.

побачивши всю безодню злочинів, у яку потрапив чіпка, зрозумівши, що не зможе його врятувати, галя накладає на себе руки. в оцінці морального падіння чіпки автори виходили з позицій народної моралі, керувалися тими критеріями, що добро завжди прекрасне, а зло — потворне, огидне, бридке, хто б його не вчинив. криваві злочини заплямовують людину навіки.

весь розвиток сюжету підводить до однозначного висновку: найблагородніші пориви перекреслюються злочином. невміння знайти справжні шляхи боротьби проти кривдників зробило чіпку «пропащою силою».


ответ:.........................

Объяснение:......................

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська література

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS