Ответы на вопрос:
ответ:
гіпотеза слов'янських колоністів
відповідно до гіпотези с. м. соловйова, яку він постійно згадує на сторінках своєї праці « історія росії з найдавніших часів », козаками на русі c xiv-xv ст. називали людей вільних, не пов'язаних ніякими зобов'язаннями, готових до робіт по найму і вільно переміщалися з місця на місце, незалежно від їх мови, віри і походження. у xiv-xvi ст. саме з середовища таких людей князі, бояри і багаті купці починають споряджати промислові експедиції в віддалені, малозаселені регіони русі з метою розвідки нових земель, шляхів, торгівлі, полювання (зокрема, «промислу хутра»), рибного лову і т. д .: «князі посилали натовпу своїх промисловців, ватаги, до білого моря і північного океану, в країну терськую і печерську за рибою, звіром і птахом: з грамоти великого князя андрія олександровича дізнаємося, що вже тоді три ватаги великокнязівські ходили на море зі своїм ватамманом (ватагаманом , отаманом) » . саме з цих людей виникали перші козачі дружини
козаки - тюрки
слово «козак» у різних діалектних формах і значеннях здавна існує в мові і культурі різних тюркських народів великого степу.
для щодо численного тюркського народу казахів є самоназвою в од. ч. - каз. « қазақ » , яке сходить і пов'язане з тюркським значенням «вільний незалежний кочівник» [49] .
після проводів родича в далеку дорогу і розставання сибірські татари за традицією п'ють чай, званий «касгак-цай» , а у ногайських татар існує пісенний жанр - «пісні козаків», головними героями в яких виступають молоді неодружені чоловіки.
у дійшли до нас письмових та усних текстах тюркських народів, висхідних до подій середньовіччя, догляд героя в «козаки» - поширений сюжетний хід. [ джерело не вказано 1344 дня ]
про відхід чингісхана в «козаки» - періоді відлюдництва і вигнання - йдеться в мав ходінні у татар «чингиз дафтарі-наме», рукописні списки якого відомі з xvii століття, а в xix столітті твір було переведено на російську мову (життя джінгіз'-хана. пер. з татарського в. луганський.)
змішана версія
на думку л. гумільова козацтво виникло шляхом злиття касогів і бродників [59] після монголо-татарської навали . касоги (касах, касак, ка-азат) - заселяли територію нижньої кубані в x-xiv століттях древній народ, пізніше асимільований адигеї , а бродники - російськомовний змішаний народ тюрко-слов'янського походження, що ввібрав залишки хазар і огуз . як зазначає в. а. п'янков, з касогами можна пов'язати ряд археологічних пам'яток, характерних для носіїв салтівська культури . хоча самі адигеї вже не пам'ятають про асиміляцію ними касогов, а не тільки зіхов, але вони довго зберігали айдар, до сих пір осетини називають кабардинців (але не інших адигів) "кесег / кесгон"; близько цього сванські назву кабардинців і т.д. хоча фольклор ні самих кабардинців, ні інших адигів не пам'ятає про асиміляцію ними касогов, а, наприклад, редедя називається адигських князем, але, можливо, відгомін забутого етноніма зберегла родовід книга, використана для написання «історії адигейського народу», в якій повідомляється про прадіда знаменитого князя інала по імені кес.
козаки - нащадки автохтонного праслов'янського населення дикого поля
в своїй роботі «історія русі та російського слова» питання про козаків, в. в. кожинов пише наступне:
мова йде про здавна заселеному вихідцями з основної русі просторі між річками воронежем і хопром, а якщо міряти з півночі на південь - від річки цни до нинішньої станиці вешенській на середньому дону (нині це простір входить своїми окремими частинами в липецьку, тамбовську, воронезької, волгоградської і ростовську області). давно встановлено, що східнослов'янські, - головним чином северянське, - поселення були тут ще в viii-ix століттях (потім росіяни змушені були піти звідси через різних небезпек, пов'язаних з військовою практикою хазарського каганату але набагато менш відомо, що не пізніше xii століття (а вірніше, навіть ще раніше - незабаром після загибелі хозарського каганату, в кінці x століття) сюди знову з'явилися російські переселенці. вони виявилися поза владою будь-якого князівства, і саме тут, на цій мало відомою околиці тодішньої русі, як аргументовано доводить у своїй книзі а. а. шенников , почало складатися козацтво.
зараз важливо затвердити одне: майбутні козаки, очевидно, принесли сюди епос не в xv-xvi століттях, а не пізніше xii століття (тобто, можливо, і в xi столітті), коли його життя дійсно ще тривала на русі (до речі сказати, саме слово «козак» широко вживається в писемності вже з xv століття; в усну мову воно увійшло, без сумніву, набагато раніше).
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: История
-
malia101119.01.2020 08:15
-
MaxTwAiNer1206.02.2021 01:29
-
Jions15.07.2021 15:43
-
каринп428.07.2021 22:11
-
Элиза551118.04.2021 06:07
-
kermantanja08.05.2021 00:16
-
djuraev48815.04.2021 09:34
-
Hyun7930.01.2021 10:15
-
Эвелишка1122.10.2022 11:13
-
человек66125.10.2021 12:04
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.