Ответы на вопрос:
ответ: навіть у самих примітивних хребетних тварин, наприклад у міноги, є чітко виражений мозок, поділений на частки, кожна з яких виконує певну функцію. ускладнення організму хребетних ється одночасним збільшенням розмірів і складності мозку, що пов’язано з удосконаленням регуляції різних реакцій організму. як приклад розглянемо складну нервову систему людини.
головний мозок. у людини головний мозок досяг високого ступеня розвитку. мозок людини важить близько 1200 г; відношення ваги мозку до ваги тіла у людини значно вище, ніж у будь-якої тварини. мозок людиноподібної мавпи горили в два рази менше, ніж у людини, не дивлячись на те, що вага тварини досягає 200-250 кг.
крім того, в мозку людини значно більше звивин, т. е. поверхню мозку більше, ніж у інших хребетних. в результаті діяльність людського мозку значно більш досконала, бо саме його зовнішній шар – кора – регулює всю діяльність організму і встановлює зв’язок між імпульсами, які надходять в мозок, і імпульсами, що виходять з нього.
мозочок являє собою частину головного мозку, яка найкраще розвинена у птахів. ця частина мозку «завідує» координацією діяльності м’язів, а для птахів ця функція має дуже велике значення. пошкодження мозочка призводить до порушення координації рухів і втрати почуття рівноваги. морська хвороба і «заколисування» при їзді на різних видах транспорту пов’язані, мабуть, з дезорганізацією імпульсів, що виходять з мозочка і регулюючих підтримку рівноваги тіла.
у ссавців з усіх відділів мозку найбільш високо розвинені великі півкулі головного мозку. (у птахів ця область мозку в порівнянні з мозочком невелика). розвиток великих півкуль пов’язане з появою і вдосконаленням вищої нервової діяльності – пам’яті, свідомості, логічного мислення.
функції мають певний «представництво» в корі великих півкуль. це було доведено дослі на тваринах, у яких руйнували різні ділянки мозку і при цьому спостерігали втрату відповідної функції. аналогічні відомості отримані і при операціях на головному мозку людини, які часто проводяться під місцевою анестезією; нейрохірурги знають, що при подразненні одного області мозку хворий «бачить» яскраве світло, а при подразненні інший – «чує» сильний шум; роздратуванням інших областей можна викликати руху певних частин тіла.
зовнішня поверхня великих півкуль, або кора, складається з сірої речовини. воно утворено безліччю нервових клітин з відростками; ці клітини координують імпульси, що надходять у мозок і виходять з нього. сіра речовина вистилає також звивини. наявність звивин, значно збільшують поверхню головного мозку і розміри кори, відрізняє мозок ссавців від гладкого мозку інших хребетних. внутрішня частина мозку складається з білої речовини; воно утворена нервовими волокнами. ушкодження цієї частини мозку порушує проведення імпульсів, що призводить до паралічів.
центром автоматичних реакцій організму є проміжний мозок. одна частина його – таламус – служить місцем перемикання імпульсів, що йдуть від органів почуттів до великих півкуль. таламус координує також деякі рухові реакції. друга частина проміжного мозку – гіпоталамус – являє собою центр регуляції різних пристосувальних реакцій організму. наприклад, в спеку собака починає часто і важко дихати, у неї висовується мову, підвищується слиновиділення; посилене випаровування слини призводить до зниження температури крові, а, отже, і загальної температури тіла. якщо у собаки зруйнований гіпоталамус, то ці реакції не виникають. собака з зруйнованим гіпоталамусом може абсолютно знемагати від спеки, і, тим не менш, у неї не виникне ні одна з реакцій, що ведуть до природному охолодженню організму.
варолиев міст – ця область мозку складається з безлічі нервових волокон, які з’єднують між собою різні відділи мозку. крім того, в ньому розташований центр, який бере участь в регуляції дихання. довгастий мозок, являє собою розширення стовбура спинного мозку; він складається з нервових волокон, які проводять імпульси в мозок і з мозку. довгастий мозок також служить центром багатьох рефлекторних дій. крім того, в цьому відділі мозку локалізовані центри регуляції дихання і діяльності серця, однак ці центри знаходяться в свою чергу під контролем верхніх відділів мозку: наприклад, варолиев міст впливає на дихальний центр, а гіпоталамус – на центри, що регулюють діяльність серця.
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Биология
-
AlenaBukalova20.12.2020 00:16
-
RuslanVil29.05.2020 12:23
-
Akri253226.04.2022 20:05
-
0224n06.09.2020 00:38
-
Юля988706.05.2022 11:21
-
MaksimVip1214.05.2023 16:38
-
Hitecho0719.03.2023 21:00
-
123455567605.01.2023 08:13
-
dĵdjdkdkdkdkdk19.07.2022 13:30
-
tata47921.07.2022 23:16
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.