Ответы на вопрос:
покоренный народ жил так: половину народа было в рабстве, все что выращивали крестьяне забирали, простолюдины платили большой налог, покоренное государство платило дань, глава страны должен был отдавать некоторые земли, те люди которые покорили народ могли делать с ними что захочется, войска захватчиков насиловали женщин, и еще покорённый народ был обязан ковать снаряжение, и если их захватчик идёт в бой, они должны были своими войсками.
держи! )
михайло грушевський.
як історик м. грушевський прагнув з'ясувати питання ролі держави в історичному плані. тут значення мало, чи держава відповідала чи не відповідала потребам народу. саме у цій сфері м. грушевський шукав ілюстрації своїм . першим чинником стала руська держава з центром у києві, а згодом зі своїм продовженням у галичі xii—xiv ст. важливо було довести, що київська держава виникла на своєму рідному ґрунті і не була принесена варягами. цій меті учений присвятив розділ аналізу норманської теорії походження київської держави.
і хоч спіткала сумна доля київську .русь і галицько-волинську державу, все ж український народ і кращі його сини поривалися до соціального й національного визволення, до творення української державності. учений показав дві наступні спроби державотворення.
у наукових працях м. грушевського «народ» і «держава» нерозривно поєднані з «героєм в історії». щоправда, м. грушевський виставляв на перший план народ, а не особу. за його словами, свою книгу про богдана хмельницького він хотів би присвятити не йому — вождеві, а творчим стражданням українських мас, усім, хто болів тілом. і духом, напружував сили фізичні й інтелектуальні, лив свою кров і бився в тенетах ситуації, перетворюючи це велике потрясіння, викликане «героєм богданом» і його компанією, в динаміку життя цілої україни.
«герої в історії» з'являються і виростають не самі із себе, у відриві від конкретно-історичних умов, без врахування, стану, вимог і потреб самого народу, у якого слід шукати підтримки. як зазначає о. пріцак, концепція «героїв в історії» м. грушевського виходить із твердження: «люди, а в тім історичні постаті є продуктом епохи і середовища». у такому ключі учений в основному й розглядав історичні постаті. але м. грушевський був далекий від того, щоб трактувати історичних діячів як просте, механічне, автоматичне породження епохи і середовища, бо «герой в історії» діє, отже, виявляються його розум, воля, сила, а це вже суб'єкт, а не просто і тільки об'єкт історії. на цій основі і стає можливим оцінювати роль, значення «героя в історії» у світлі вимог та потреб народу.
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: История
-
liza0454313.03.2020 05:05
-
turansalehova28.03.2022 02:17
-
спаркер23.03.2020 20:18
-
Pahnet22.03.2021 12:48
-
frolovaasd201715.09.2021 09:26
-
obizyana8824.02.2023 19:14
-
ksushaandreeva014.08.2020 00:06
-
sdadaev03.05.2023 04:15
-
nazarstepanov218.01.2021 15:11
-
rrrr1009.07.2021 19:03
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.