Есть ответ 👍

1. іван вишенський відрікається від мирського життя, стає аскетом, щоб: а) утекти від труднощів; б) переховуватися від переслідування; в) писати твори і виступати на захист скривджених. 2. «катерина» т.шевченка за жанром а) лірична поема; б) ліро-епічна поема; в) ліро-епічна соціально-побутова поема. 3. мандрівні дяки створювали пересувний ляльковий театр, який мав назву а) інтермедія; б) історична драма; в) вертеп; г) інтерлюдія. 4. побутові гумористичні сценки, які йшли як окремі вистави в антрактах між діями драми, мали назву: а) шкільні драми; б) історичні драми; в) інтермедії; г) вертеп. 5. яка ознака не є ознакою ранніх шевченка? а) щирі людські почуття; б) заклик до боротьби; в) тісний зв'язок з усною народною творчістю. 6. літописи належать насамперед до літератури: а) біблійної; б) історичної; в) публіцистичної; г) наукової. 7. будинок мешканців, який «гуде від гуляк», порівнюється з («всякому місту – звичай і права») а) трактиром; б) базаром; в) багатолюдною крамницею; г) вуликом. 8. чого не роблять мешканці міста («всякому місту – звичай і права») а) іноземних завозять телят; б) розводять бджіл; в) готують собак для мисливства; г) бенкетують. 9. укажіть афоризм г. сковороди, який за своїм значенням не є спорідненим з іншими: а) краще голий та правдивий, ніж багатий та беззаконний; б) визначай смак не по шкарлупі, а по ядру; в) чи не дивина, що один у багатстві бідний, а інший у бідності багатий. г) коли є червінець, навіщо бажати, щоб і гаманець був золотий. 10. митець слова, мандрівний філософ, який з повним правом заповідав написати на своїй могилі: «світ ловив мене, та неспіймав»: а) ф. прокопович; б) і. вишенський; в) г. сковорода; г) с. величко. 11. про походження гетьмана хмельницького, «хто він був і звідки», розповідається у: а) літописі с. величка; б) «повісті минулих літ»; в) притчі проблудного сина; г) літописі самовидця. 12. першим драматичним твором, написаним сучасною українською мовою, стала п’єса: а) «наталка полтавка» б) «москаль чарівник» в) «сад божественних пісень». 13. «наталка полтавка» написана: а) старослов’янською мовою; б) народною мовою; в) давньоукраїнською мовою. 14. якою піснею починається п'єса «наталка полтавка»? а) "всякому городу нрав і права"; б) "віють вітри, віють буйні " в) "сонце нзенько" г) "гомін, гомін по діброві" 15. героїня «нудиться світом», як: ( т.шевченко «думка») а) людина, що втратила фізичне здоров’я; б) особистість, яку не сприйняло суспільство; в) пташка без волі; г) жебрак серед багатіїв.

239
312
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:


Тіні забутих предків” м. коцюбинського — один з най-поетичніших творів української літератури. основою її став фольклор гуцульщини, закарпатської частини україни. під час написання повісті гуцульщина вже декілька століть були відірвана від україни, там сформувався окремий діалект, своєрідні обряди, свій побут та традиції. коцюбинський відкрин цей самородок для всієї країни, підкресливши у назві, що герої — це наші спільні предки, хоч і забуті нині.герої повісті — іван та марічка, діти ворогуючих родів. марічка на початку повісті — маленька дівчинка, що ласкою та добротою розтопила лід ворожості малого іванка. тендітна та довірлива, вона запала хлопчикові в душу. марічка співає, обзиваючись співанками на гру іванкової сопілки “як самичка до дикого голуба”. ліс бринить її піснями, наче вона їх засіває.іван — дев’ятнадцята дитина у родині — ріс, сприймаючи світ як казку, і казка відкривається йому. уже в сім років він може розшукати помічне зілля, порозумітися із лісовим народом. нерозривний зв’язок з природою, осмисленою у дусі гуцульської казки, зближує івана та марічку. кохання народжується, росте разом з малими. з тринадцяти років марічка віддається іванові, радісно вірячи у вічність кохання.але судилося інакше. батько івана гине, хлопець змушений іти у найми, лишаючи кохану. а коли повертається, живою вже її не застає: марічка загинула у повінь. іван не вірить, кидається її розшукувати, бачить тіло і ледве не втрачає розум. на шість років іван зникає з очей односельців, шість років його душа намагається одужати. іван таки повертається, намагається жити, як усі, одружується, господарює та зламати себе не може. цільна натура не розуміє компромісного існування, кохання до першої і єдиної дівчини перемагає. туга та сум тьмарять розум, відвертають івана від людей, від жінки, приводять до загибелі.твір коцюбинського проникнутий своєрідною поезією карпат, унікальним фольклором, фантастичною природою і своєрідним сприйняттям життя. образи івана і марічки|ніі ічніші за шекспірівських ромео та джульєтту. веронські коханці гинуть випадково, а гуцульські юнак та дівчина приречені долею, бо їх кохання надто повне, самодостатнє, воно більше за життя. розлучає їх та сама казка, що звела: марічку зносить ріка, а івана занапащає нявка, що прийняла образ марічки

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська література

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS