201812
07.05.2021 06:53
География
Есть ответ 👍

Укажіть найбільше підприємство з переробки бокситів в україні завод

200
468
Посмотреть ответы 3

Ответы на вопрос:

NoName2op
4,7(25 оценок)

миколаївський глиноземний завод , запорізський алюмінієвий комбінат

мидина5
4,8(11 оценок)

миколаївський глиноземний завод розташований у декількох кілометрах від міста миколаєва на березі дніпро-бузького лиману. це одне з найбільш енергоощадливих глиноземних підприємств у світі, що має високий рівень автоматизації.

на іршанському гірничозбагачувальному комбінаті видобувають близько 400 тис. т ільменітових руд на рік. із неї отримують понад 100 тис. т ільменітового концентрату.

розробки уроків розробки уроків

підручники

відео

атласи

реферати

книги

підручник з ії. 9 клас. довгань - нова програма

§ 24. кольорова металургія україни

ви дізнаєтесь:

• про кольорові метали та технології їх виробництва

• про ію кольорової металургії україни

пригадайте:

• руди яких кольорових металів залягають у надрах україни

• що ви дізналися про властивості металів на уроках хімії

особливістю кольорових металів є їхні унікальні властивості. це обумовлює широке використання цих металів у господарстві. з алюмінію та його сплавів виготовляють корпуси літаків, двигуни, блоки циліндрів та інші деталі. мідь та її сплави необхідні при будівництві ліній електропередач і пристроїв зв’язку (кабелі, дроти), в електромашинобудуванні та приладобудуванні. із титану виробляють деталі для літаків, суден, космічних апаратів, ядерних реакторів; його використовують у хімічній промисловості, будівництві.

1. кольорові метали, їх виробництво та чинники розміщення підприємств.

кольорова металургія — комплексна складова промисловості, яка включає видобуток руди, її збагачення й виробництво різноманітних кольорових металів та їх сплавів. до кольорових металів, зокрема, належать алюміній, титан, магній, мідь, свинець, цинк, олово, нікель, золото, платина. вони використовуються в електроніці, авіабудуванні, робототехніці та електроенергетиці.

технологія виробництва кольорових металів має свої особливості. вони пов’язані з низькою концентрацією кольорових металів у руді порівняно із залізною (у багатих залізних рудах вміст кольорових металів становить понад 57%, у рудах кольорових металів — лише кілька відсотків), а також наявністю в руді кількох металів. наприклад, для отримання міді використовують руди із вмістом основного металу в середньому 2—3%. перевозити їх далеко недоцільно. тому виплавка міді здійснюється поблизу місць видобутку. спочатку мідні руди збагачують й отримують мідний концентрат із вмістом металу 35%. потім відбувається плавка та продування в конверторі для отримання чорнової міді, останній етап — очищення від домішок (рафінування). при застосуванні спеціальної технології з мідної руди можна отримати й деякі інші кольорові метали.

алюміній не можна виробити шляхом плавлення руди в печі. руду (найчастіше це боксити) спочатку переробляють у глинозем, а потім із нього отримують чистий алюміній. цей процес базується на використанні електроенергії великої потужності. тому алюмінієві заводи будують поряд із джерелами дешевої електроенергії — найчастіше гідроелектростанціями. отже, на розміщення підприємств із виробництва алюмінію, як й інших легких металів (наприклад титану), найбільше впливає енергетичний чинник. для важких металів необхідна велика кількість палива.

мал. 1. миколаївський глиноземний завод розташований у декількох кілометрах від міста миколаєва на березі дніпро-бузького лиману. це одне з найбільш енергоощадливих глиноземних підприємств у світі, що має високий рівень автоматизації.

мал. 2. на іршанському гірничозбагачувальному комбінаті видобувають близько 400 тис. т ільменітових руд на рік. із неї отримують понад 100 тис. т ільменітового концентрату.

в україні мінерально-сировинна база кольорової металургії недостатня, і багато підприємств працюють на привізній сировині або переробляють брухт кольорових металів. під час розміщення цих підприємств також ураховуються споживчий, транспортний та екологічний чинники. кольорова металургія є забруднювачем навколишнього середовища й головним джерелом надходження важких металів.

2. основні центри виробництва кольорових металів в україні.

найбільше підприємств кольорової металургії розташовано в запорізькій, донецькій, луганській областях, які мають високий рівень забезпечення електроенергією та паливом, розгалужену транспортну мережу і споживачів.

найбільші обсяги виробництва характерні для алюмінієвої промисловості. запаси бокситів в україні незначні (промислове значення мають родовища в дніпропетровській та черкаській тому сировину імпортують. промисловість представлена миколаївським глиноземним заводом

мал. 3. запорізький титано-магнієвий комбінат є єдиним в україні та європі виробником губчастого титану.

sumr212
4,7(28 оценок)

Умеренная  меняется по сезонам/высокая/низкоеэкваториальная высокая/высокая/низкая тропическая  высокая/низкая/высокая арктическая  низкая/низкая/высокое

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: География

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS