Установіть відповідність між подіями та їхніми наслідками 7 ! 1.приєднання князями володимиром і ярославом червенських міст 2.перший похід князя святослава 3.розгром князем святославом хозарського каганату 4.похід новгородського князя олега на київ а)поширення влади київського князя на плем'я в'ятичів,утворення тмутараканського князівства б)поширення влади київського князя на племена волинян та білих хорватів в)поширення влади київського князя на племена уличів і тиверців г)об'єднання північної та південної русі(славії та куявії) д)об'єднання полян,деревлян і сіверян під владою киівського князя
Ответы на вопрос:
1.приєднання князями володимиром і ярославом червенських міст=в)поширення влади київського князя на племена уличів і тиверців
2.перший похід князя святославаб)поширення влади київського князя на племена волинян та білих хорватів
3.розгром князем святославом хозарського каганату=а)поширення влади київського князя на плем'я в'ятичів,утворення тмутараканського князівства
4.похід новгородського князя олега на київ-=г)об'єднання північної та південної русі(славії та куявії)
д)об'єднання полян,деревлян і сіверян під владою киівського князя
Боже и сохрани
Объяснение:
Навіщо це зробив Хмельницький?
«Ой Богдане, Богданочку. Якби була знала, у колисці б задушила, під серцем приспала», – шельмував Хмельницького Тарас Шевченко у «Розритій могилі». Але що спонукало гетьмана піти на союз з московським царем?
1648 рік, іде Визвольна війни на Запоріжжі, результатом якої стає автономія Гетьманщини. В умовах феодальної Європи проголосити незалежність гетьман Хмельницький не міг. Тож автономія була затиснута між Річчю Посполитою, Османською імперією та Московським царством. Перед тим, як домовлятися з царем, він спробував іншого союзника у боротьбі проти поляків – кримських татар, але ті Військо запорізьке зрадили. Гетьман мав вирішити, с ким будувати союз, щоб вберегти автономію.
Як ішли перемовини з Москвою?
У період із 1648-го до 1652 року Богдан Хмельницький від переговори з Московським царем Олексієм Михайловичем.
Спочатку Хмельницький намагається схилити царя до військового союзу та підтримки козацтва. Хмельницький висловлює своє прихильне ставлення до Московського царства та пропонує об’єднатися до боротьби за трон голови Речі Посполитої.
Далі чотири роки посли Хмельницького ведуть перемовини, і в березні 1652 року посол Іван Іскра пропонує негайно прийняти під царську опіку Військо Запорозьке. Царський уряд погоджується взяти лише військо, без території, передбачаючи згодом надати йому землі в межиріччі Дону та Ведмедиці.
Як готувалися?
Восени 1653-го Земський собор, який відбувається в Москві, приймає рішення про включення Гетьманщини до складу Московського царства. Того ж 1653 року московський уряд оголосив війну Речі Посполитій.
Для ведення переговорного процесу між обома державами у Гетьманщину з Москви вирушило велике посольство, яке очолив боярин Василь Бутурлін.
Як підписували угоду?
Місцем проведення ради обирається Переяслав. Спочатку відбувається старшинська, а після і генеральна військова рада. Після зачитання царської грамоти гетьманом старшина та посли пішли до Успенського собору, де духовенство мало привести їх до присяги. Хмельницький зажадав, щоб посли першими присягли від імені царя, що мало б забезпечити Гетьманщині збереження її прав, а також було б підтвердженням союзу між обома державами. Однак Василь Бутурлін відмовляється присягати від імені царя, посилаючись на те, що цар не присягає своїм підданим.
Жодного договору в цей день підписано не було. Після довгих нарад українська сторона все ж таки присягає на вірність царю. В історичних документах говориться про те, що в цей день присягу склали 284 особи.
Про що була угода, написана пізніше?
Після від'їзду Бутурліна козацька старшина з гетьманом почали писати умови договору. Вирішено віддати Гетьманщину під протекторат Московського царства зі збереженням основних прав і вільностей Війська Запорозького. Проект договору складався із 23 пунктів. Після Переяславської ради представники московського посольства побували у 117 містах і містечках Гетьманщини, щоб прийняти присягу від населення на вірність цареві. Слід тексту угоди втрачено.
До чого це призвело?
Козакам дають царську гарантію про збереження державних прав Гетьманщини, яку згодом неодноразово порушать, і врешті-решт широка автономія українських земель та Запоріжжя звелася протягом 120 років нанівець.
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: История
-
Anonim211818.05.2021 06:05
-
sjckskcdkck28.12.2022 23:53
-
karinanazarenkoAnna01.03.2023 12:28
-
S1mplendnnd15.03.2021 17:12
-
Kharin8616.05.2020 14:22
-
msembinov23.04.2021 23:07
-
Tashernaut21.02.2020 20:08
-
nabiullinnazim27.03.2023 19:41
-
kostinak3706.08.2020 06:06
-
ririf21.04.2020 00:49
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.