Ответы на вопрос:
 фараон (від давньоєгипетського «пер-о» – «великий дім») – назва правителя давньоєгипетської держави. починаючи з xv ст. до н. е. (період правління тутмоса iii) термін «фараон» постійно використовувався в єгипетських джерелах стосовно особи правителя держави; пізніше він перейшов у грецьку та європейську мови, а звідти – до сучасних європейських мов. • фараон, як вважалося, отримував свою владу від бога сонця ра, був земним утіленням бога гора і нащадком бога озіріса. • одноосібний правитель держави, що був одночасно верховним правителем і головним жерцем. • символами влади фараона були: - подвійна червоно-біла корона, яка символізувала владу над нижнім (червоний колір) і верхнім (білий колір) єгиптом, прикрашена зображенням священної змії кобри; фараон рамзес іі на колісниці. - скіпетр, який фараон нібито отримав від бога сонця ра, що підкреслював божественне походження його влади; - кнут, що означав право фараона покарати будь-кого зі своїх підданих. • усі розпорядження в державі надходили від імені фараона й виконувалися так само неухильно, як воля богів. військом міг командувати лише фараон. • для іння державою фараон призначав у її області (номи) номархів, а також надавав знаті посади суддів та різних начальників («начальник доручень», «начальник будинку зброї», «керівник пустелі» тощо). • фараон вважався богообразним володарем, якого єгиптяни сприймали як гаранта порядку у світі та переможця темряви. він уособлював життєву силу країни, здійснював ритуали, завдяки яким, на думку єгиптян, змінювалися пори року й розпочиналися розливи нілу. • усе життя фараона було суворо регламентоване й повністю підпорядковане спеціальним ритуалам. змінити щось у них за своїм бажанням фараон не міг. • ім’я кожного фараона мало певне значення: наприклад, рамзес – це «народжений ра», аменхотеп – «амон задоволений» тощо. проте промовляти вголос ім’я фараона заборонялося: про нього казали «він», «його величність». • єгипетський фараон був не тільки правителем держави, а й відігравав роль головного стрижня всього єгипетського суспільства, яке було зобов’язане йому не лише своїм розвитком, але й фактом свого існування. • після смерті фараона його владу успадковував син або інший родич.
При Хатшепсут Египет процветал в экономическом плане. Велась активная торговля. Около 1482/1481 до н. э. ею была снаряжена экспедиция в составе 210 матросов и пяти крупных кораблей под начальством Нехси в страну Пункт, известную также как Та-Нечер — «Земля Бога»[. Местонахождение страны Пунт точно не установлено (скорее всего, побережье Восточной Африки в районе Африканского Рога — современного полуострова Сомали). Контакты с Пунтом были прерваны в эпоху Среднего царства, однако они были жизненно необходимы, так как Пунт был основным экспортёром миррового дерева.
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: История
-
Ddddd4676317.11.2021 09:47
-
PoliKotova0230.09.2021 13:25
-
Fluttys26.03.2023 05:13
-
bon33214.01.2022 14:42
-
ghkbkb05.11.2022 16:53
-
Asetkyzy25.10.2021 16:03
-
Rоmаn84405.06.2022 16:38
-
ogh3066214.04.2020 04:55
-
POLTIT130.10.2021 18:27
-
lizachumakova226.01.2020 16:02
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.