Зробіть висновок про зв'язок між вирощуванням основних зернових і технічних культур та показником забезпечення населення окремих країн продуктами харчування
Ответы на вопрос:
землеробство дає світу продукцію 1,5 тис. видів культурних рослин (мал. 1). сільське господарство світу має зональний характер спеціалізації. це пов’язано з великою різноманітністю природних умов у різних частинах нашої планети. так, у розвинених скандинавських країнах панує високорентабельне і високопродуктивне молочне скотарство. у помірній лісостеповій і степовій зонах європи й північної америки розташовані пояси вирощування зернових культур — пшениці, кукурудзи, ячменю тощо. у лісостеповій зоні на родючих, достатньо зволожених ґрунтах переважає високопродуктивне рослинництво зернового напрямку, вирощують цукрові буряки, розвинені м’ясо-молочне скотарство і свинарство. у недостатньо зволожених степах на родючих ґрунтах вирощують зернові та олійні культури в поєднанні з овочівництвом, баштанництвом, виноградарством і м’ясомолочним скотарством. своєрідну спеціалізацію мають країни середземномор’я з кліматом сухих субтропіків.
тут поширені плантації цитрусових, маслинових дерев, винограду (мал. 2).
особливо ічно чітко поділяються за спеціалізацією сільськогосподарські угіддя
в сша. тут виділяють «кукурудзяний пояс», який дає понад 49 % світового врожаю кукурудзи.
він займає центральні рівнини, де склалися найбільш сприятливі природні умови для розвитку цієї культури. «пшеничний пояс», що простягнувся з півночі на південь майже через усю територію сша, на півночі продовжується в канаді.
у пустельних та напівпустельних районах світу переважає пасовищне тваринництво з окремими осередками землеробства (сорго, кукурудза). у тропічних районах сахари та пустелях південно-західної азії вирощують фінікову пальму. в оазах та на поливних землях культивують зернові культури (пшеницю і рис), плодові, бавовник.
на південь від сахари, де більше вологи, вирощують зернові культури (просо, сорго, кукурудзу), маніок, бобові. поширені плантації кави (особливо в ефіопії), волокнистої культури сизалю (агави), какао, арахісу, цукрової тростини, тютюну й олійної пальми.
у південній америці сільськогосподарські зони чергуються з півночі на південь. на узбережжі в зонах субекваторіального клімату переважають плантації кави та технічних культур (цукрова тростина, бавовник, тютюн). у внутрішніх районах розвинене пасовищне скотарство. ближче до узбережжя вирощують зернові культури, бобові та маніок. на півдні аргентини й чилі переважає вівчарство.
у країнах південної і південно-східної азії основною зерновою культурою є рис. вирощують також кукурудзу, просо і ячмінь. поширені плантації чаю, кави, арахісу, тютюну, кокосової пальми, цукрової тростини, перцю та інших прянощів, олійної пальми, тропічних фруктів тощо.
у додаткових джерелах знайдіть інформацію про тропічні фрукти, які імпортують до україни. із яких країн світу їх привозять?
2. найголовніші райони тваринництва світу. найголовнішими районами тваринництва в наш час є західна європа, сша, індія, китай, австралія, нова зеландія, а також аргентина та пар. хоча тваринництво менше пов’язано з природними умовами, ніж рослинництво, у багатьох районах світу місцеві природні умови досі визначають його основну спеціалізацію. у розвинених районах світу тваринництво високотоварне, високоме-ханізоване та майже відірване від природних умов. наприклад, у країнах європи (франція, нідерланди, швейцарія) велика рогата худоба протягом усього року випасається на природних пасовищах навіть за температури +3 °с. натомість в африканських і багатьох азіатських країнах із пустельним і напівпустельним кліматом донині панує кочове й напівкочове тваринництво, яке в більш забезпечених природними кормами районах переходить у пасовищне.
мал. 3. свійські тварини різних країн та регіонів світу: 1) індійський буйвіл; 2) турецька ангорська коза; 3) латиноамериканська альпака; 4) в'єтнамська свиня; 5) європейська цесарка.
за карт атласу визначте країни, які є найбільшими виробниками сільськогосподарської продукції. пригадайте, які особливості клімату притаманні цим країнам.
на більшій частині латинської америки поширене пасовищне тваринництво (велика рогата худоба). на півдні провідною галуззю є вівчарство (аргентина і чилі). певні відмінності має спеціалізація тваринництва в андах. тут випасають лам та інших тварин, які найкраще пристосовані до суворих природних умов. вівчарство традиційно розвинене у великій британії, звідки воно було завезене переселенцями до австралії та нової зеландії, де склалися майже ідеальні умови для розвитку (мал. 3).
специфічним є тваринництво у величезній за кількістю населення індії. тут більшу частину жителів становлять індуїсти, у релігії яких корова належить до священних тварин. тому за найбільшого у світі поголів’я корів продуктивність скотарства в індії доволі низька.
ответ и объяснение: на волге 9 водохранилищ
верхне волжское водохранилище образовалось в верховьях волги в 1845 году после постройки верхневолжского бейшлота. в настоящее время водохранилище располагается на северо-западе тверской области на территории осташковского, селижаровского и пеновского районов. в зоне подпора верхневолжского водохранилища находится система верхневолжских озёр (стерж, вселуг, пено, волго) . общая площадь поверхности в данный момент около 183 кв. км, объем 0,52 куб. км, длина водохранилища составляет 85 км, наибольшая ширина 6 км.
ива́ньковское водохранилище, также известное как московское море, — водохранилище в верховьях реки волги.
у́гличское водохрани́лище создано в 1939 году с постройкой угличской гэс в угличе на волге, расположено в пределах угличского района ярославской области и кимрского, калязинского и кашинского районов тверской области.
ры́бинское водохрани́лище (ры́бинское мо́ре) — большое искусственное озеро на реке волге и её притоках шексне и мологе.
го́рьковское водохрани́лище
чебоксарское водохранилище — одно из водохранилищ волго-камского каскада, расположенное на р. волге, на территориях чувашской республики, республики марий эл и нижегородской области.
куйбышевское водохранилище — самое крупное на реке волге водохранилище. возникло в 1955—1957 гг. после завершения строительства плотины жигулёвской гэс, перегородившей долину волги в жигулях у города ставрополь (ныне тольятти) . является третьим крупнейшим в мире водохранилищем.
саратовское водохранилище — крупное водохранилище на реке волга, образованное плотиной саратовской гэс на территории саратовской, самарской и ульяновской областей рф. заполнение происходило в 1967—1968 годах.
волгоградское водохранилище образовано плотиной волжской гэс им. 22-го съезда кпсс на волге, на территории волгоградской и саратовской областей россии. заполнение водохранилища происходило в течение 1958—1961 гг.
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: География
-
3Pomidorka301.04.2023 05:28
-
Pawel10hor20.11.2020 03:12
-
yuliyayakunina10.12.2021 20:49
-
yhaaa121201.05.2022 17:16
-
zozoshcka1730.07.2020 08:58
-
valia0102200417.07.2021 04:45
-
yliana2321.06.2020 19:52
-
Ivan195530.03.2022 09:33
-
FEDY200599999M03.06.2021 08:34
-
axieva3501.11.2021 23:29
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.