Какая из перечисленных областей является одним из главных регионов производства зерна в россии? а) кировская б) ростовская в) костромская г) вологодская в каком из перечисленных регионов россии агроклиматические условия наиболее благоприятны для выращивания сахарной свёклы и кукурузы? а) республика якутия б) вологодская область в) воронежская область г) тверская область в каких из перечисленных регионов россии посевы сахарной свеклы занимают наибольшие площади? а) республика калмыкия и волгоградская область б) белгородская и воронежская области в) республика карелия и вологодская область г) томская и новосибирская области в каком из перечисленных регионов россии степень распаханности территории наибольшая? а) курская область б) ненецкий ао в) новгородская область г) республика карелия в какой из перечисленных областей посевные площади подсолнечника наибольшие? а) вологодская б) ярославская в) волгоградская г) ленинградская
Ответы на вопрос:
Озерами називають природні заглиблення на суші постійно заповнені водою.
Всі озера нашої планети надзвичайно різноманітні за своїми особливостями. Кожне з них унікальне. Але всі існуючі озера можна згрупувати за певними ознаками.
Отже, озера розрізняють за:
характером походження озерних улоговин;
характером стоку;
термічним режимом;
хімічним складом;
наявністю життя.
В свою чергу за характером походження озерних улоговин можна виділити такі основні типи озер:
Тектонічні. Ці озера утворюються в розломах земної кори під час інтенсивних горотворних процесів. Як правило, такі озера зустрічаються в сейсмічно активних зонах і характеризуються значними глибинами та видовженою формою. До озер тектонічного типу відносяться найглибше в світі озеро Байкал, високогірне озеро Тітікака в Андах та озеро, розташоване в межах Східно-Африканського розлому – Танганьїка.
Вулканічні. Ці озера також утворюються в результаті активних рухів земної кори і формуються в кратерах вулканів, тому і зустрічаються там, де гається інтенсивна вулканічна діяльність, а саме в Ісландії, Італії, на Камчатці.
Реліктові. Ці озера ще називають залишковими, адже вони залишились від давніх морських басейнів, втративши зв’язок з океанами. До таких озер відносяться Каспійське а Аральське моря та озеро Чад.
Льодовикові. Озерні улоговини цих озер сформувались в результаті діяльності давнього льодовика. Такі озера не відрізняються великими глибинами і зустрічаються певними групами одне поблизу іншого. Прикладом таких озер можуть бути Ладозьке та Онезьке в Євразії та Північноамериканські озера.
Карстові. Ці озера сформувались в результаті впливу води на розчинні гірські породи. Такі озера не займають значних площ, але як правило зустрічаються одне поблизу одного. До таких озер відносяться Шацькі озера.
Лиманні. Їх іще називають лагунними, оскільки такі озера формуються на узбережжі морів в гирлах річок. Прикладом цих озер є Маракайбо в Південній Америці та Сасик на півдні України.
Загатні. Ці озерні улоговини утворились в результаті загачування русла річки природним Таким чином утворилось озеро Тана в Африці та озеро Синевир на Україні.
Стариці. Ці озера утворюються в результаті зміни русла річки, коли на території заплави залишається ділянка старого річища. Такі озера мають незначні розміри і зустрічаються вздовж русел рівнинних річок.
Озеро 2
За характером стоку розрізняють стічні та безстічні озера. Стічні озера можуть слугувати річкам і витоком і гирлом, а безстічні озера лише приймають води річок, втрачаючи воду під час випаровування. Тому вода в стічних озерах прісна, а в безстічних – солона. До стічних відносять озеро Атабаску в Північній Америці, а до безстічних – озеро Балхаш в Євразії.
За термічним режимом розрізняють помірні, тропічні та полярні озера. Для помірних озер характерна зміна температури води з глибиною залежно від пори року. Температура води в тропічних озерах зменшується з глибиною, а в полярних озерах гається протилежне явище.
За хімічним складом озера можуть бути прісними та мінеральними. Прісні озера мають солоність, яка не перевищує 1 проміле. Якщо солоність вища, озеро вважається мінеральним.
За наявністю життя розрізняють бідні на фітопланктон та поживні речовини оліготрофні озера. Такі озера досить прозорі, містять мало поживних речовин і багаті киснем. Такі типи озер характерні для високогірних районів.
Евтотрофні озера мають найсприятливіші умови для розвитку рослинного та тваринного світу.
В дистрофних озерах майже відсутні представники фауни та флори. Такі озера характерні для заболочених регіонів.
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: География
-
НастяФем03.03.2023 16:04
-
Ксюша1009200709.02.2023 02:55
-
ДашаааDidek31.12.2021 01:16
-
zippops12.06.2022 03:42
-
haritonukaleksa12.01.2021 18:24
-
Sterl13.02.2020 18:33
-
дана3465704.12.2022 12:42
-
mashkavoronina14.02.2023 10:12
-
Женя372502.07.2021 08:21
-
kokbhj16.02.2021 11:11
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.