Ответы на вопрос:
багатьом вся давньоруська література відома лише по одному твору - «слова о полку ігоревім». традиційні думки про низький рівень культури київської русі. як помиляються скептики!
найбільша патріотична поема стародавньої русі присвячена страшному ураження, в якому вперше за всю російську історію князь виявився полоненим, а військо майже знищеним. автор «слова» дивиться в очі дійсності, звертається до всіх руських князів, закликає їх захистити руську землю, тому в «слові» немає зневіри. «слово» лаконічно, як звернення ігоря до дружини. це поклик перед боєм. поема звернена до майбутнього, пронизана турботою про це майбутнє. перемога - це кінець битви, поразка ж для автора «слова» - це тільки початок битви. поразка повинна об'єднати росіян.
я вибрала тему «композиція« слова о полку ігоревім »тому, що це один з найяскравіших аспектів в аналізі твору. особливість «слова» полягає в тому, що воно відрізняється складним побудовою всупереч думкам про неспроможність давньоруської літератури. метою моєї роботи є вивчення структури одного з найвидатніших пам'яток літератури, виявлення композиційних особливостей. для цього я зверну увагу на загальну характеристику композиції і розгляну головні елементи композиції: час і простір і композиційні вставки.
при роботі над рефератом я використовувала роботи дмитра сергійовича лихачова. його дослідження в галузі походження «слова» і його місце в літературі київської русі дали мені не тільки матеріал для роботи, але і нову цікаву інформацію про давньоруської літератури взагалі. також мені пощастило познайомитися зі статтями різних дослідників «слова», об'єднаними в спеціальні збірники. це було цікаво, тому що кожна стаття була присвячена одному аспекту у розгляді твору. при цьому дослідники чудово розкривали тему, розглядали проблему часом з несподіваних сторін.
основна частина
1. композиції «слова о полку ігоревім»: загальна характеристика
в основі сюжету твору - невдалий похід ігоря святославича проти половців 1185 року, який він здійснив у союзі з іншими князями. «слово о полку ігоревім» було написано майже відразу після повернення князя ігоря з полону, тому автор не вважає за необхідне вдаватися в подробиці, добре відомі сучасникам. початок «слова» безпосередньо не пов'язане з описуваними подіями, тут вміщено роздуми автора: яку манеру оповіді вибрати. він відкидає манеру бояна і вирішує дотримуватися дійсних подій.
нехай почнеться ж пісня ця
за билинами нашого часу,
а не за вимислом бояна.
це - ліричний вступ, який створює враження безпосередності, переконує, що перед нами імпровізація, вільна від скутості літературними традиціями. вступ до «слова», в якому автор звертається до бояна, здається найбільшою дивиною у творі. але подібні вступу до «словами», житіям або проповідям типові для давньоруської літератури.
в експозиції дається коротка характеристика ігоря та причини його походу в половецькі степи. весь розповідь про похід ігоря витриманий в рисах характеристики святославом: безрозсудний ігор іде у похід, незважаючи на те, що похід з самого початку приречений на невдачу. головною рушійною силою є прагнення до особистої слави.
зав'язку сюжету становить розповідь про виступ російських військ. «тоді вступив ігор-князь у золоте стремено і поїхав по чистому полю» і повів він свої «хоробрі полки на землю половецьку за землю руську». відомості про те, звідки вийшла дружина і яким маршрутом вона рухалася, в творі відсутні. в дорозі дружинники спостерігають різні природні явища, які як би передбачають їх долю.
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Українська література
-
juliajulia00504.09.2022 20:18
-
katkuatova15.07.2022 09:04
-
Verka5126.07.2022 08:10
-
deryabina9201.02.2021 22:16
-
misterion1024.12.2022 08:09
-
narenkovaa20.09.2022 23:50
-
тупой171210.03.2020 21:21
-
Csgopro110.05.2022 06:35
-
Mykolaj814.08.2020 12:14
-
bochtorovmaksim05.04.2023 06:23
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.