larisa2912200
04.09.2021 23:20
Химия
Есть ответ 👍

Іцікаві історичні факти з відкриття і походження назв хімічних елементів

283
333
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

Keonaks
4,7(48 оценок)

1)гідрогенназву елементу дав видатний вчений антуан лоран лавуазье. назва походить від грецького ὕδωρ — вода та γενναω — народжую , що означає «той, що народжує воду» .українська назва «водень» також відображає входження елементу до складу води.російська назва «водород» — дослівний переклад латинської назви hydrogenium.гідроге́н (н) — хімічний елемент з атомним номером 1, що належить до 1-ої групи періодичної системи елементів. 2)гелій. локк'єр дав гелію ім'я, що відображає історію його відкриття (від грец. helios — сонце). оскільки локк'єр вважав, що виявлений елемент — метал, він використовував в латинській назві елементу закінчення «ium» (відповідає українському закінченню «ій»), яке зазвичай уживається в назві металів. таким чином, гелій задовго до свого відкриття на землі отримав ім'я, яке закінченням відрізняє його від назв решти інертних газів.геелій — хімічний елемент з атомним номером 2, який очолює групу інертних газів в періодичній таблиці. 3) літій свою назву літій отримав через те, що був виявлений в «каменях» грец. λίθος — камінь. сучасну назву було запропоновано берцеліусом.літій було відкрито 1817 року шведським хіміком і мінералогом й. арфведсоном. спочатку в мінералі петаліті а потім — у сподумені і в лепідолітіметалевий літій вперше отримав гемфрі деві 1818 року шляхом електролізу. літій (li) — хімічний елемент, м’який, сріблясто-білий, найлегший метал. належить до лужних металів. хімічно активний. 4) берилій. внаслідок солодкого смаку розчинних у воді сполук берилію елемент спочатку називали «гліцин», «гліциній»( від грец. glykys — солодкий). сучасна назва походить від назви дорогоцінних каменів берилів (грец. beryllos), яке у свою чергу походить від назви міста белур (веллуру) в південній індії, неподалік мадраса; з давніх часів в індії були відомі родовища смарагдів.бери́лій— хімічний елемент. символ be, ат. н. 4, ат. маса 9, має один стабільний ізотоп ве. густина 1844 кг/м³, t плавлення 1284 °c.
romanowacristi
4,6(52 оценок)

Дано: m(nh₄br) = 78,4 г m(mg(oh)₂) = 34,8 г найти: v(nh₃) решение: 2nh₄br + mg(oh)₂ = mgbr₂ + 2nh₃ + 2h₂o mr(nh₄br) = 98 г/моль (по реакции 196) mr(mg(oh)₂) = 58 г/моль mr(nh₃) = 17 г/моль (по реакции 34) найдем сколько грамм mg(oh)₂ необходимо для реакции с 78,4г nh₄br: mₓ(mg(oh)₂) =  23,2г, а по условию дано 34,8г, значит mg(oh)₂ в избытке, считаем по недостатку m(nh₃): m(nh₃) =  13,6г v(nh₃) =  17,92л ответ: v(nh₃) = 17,92л

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Химия

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS