Назвіть галузі первинного сектору економіки країн європи. які чинники визначають розвиток цих галузей спеціалізації в регіоні? вплив первинного сектору господарства україни на економіку європи.
Ответы на вопрос:
первинний сектор економіки – сукупність галузей, які спеціалізуються на видобутку і виробництві сировини, а також на її первинній переробці до стану напівфабрикатів. надалі перероблені ресурси використовуються у вторинному і третинному секторах економіки конкретної держави.
специфіка поняття «первинний сектор економіки»
специфіка первинного сектора економіки укладена в активній взаємодії промисловості з зовнішнім середовищем. первинний сектор економіки пов’язаний з видобутком природних ресурсів, вміст яких не пі комплексній обробці. специфіка первинного сектора економіки укладена в активній взаємодії промисловості з зовнішнім середовищем (з урахуванням територіального розташування ресурсів).
даний економічний сектор сформований наступними галузями:
гірничодобувна промисловість;
розробка рудникових родовищ;
видобуток вуглеводнів;
лісівництво;
сільське господарство;
рибний промисел і т.д.
такі галузі як: гірничодобувна промисловість, розробка рудникових родовищ, видобуток вуглеводнів пов’язані з видобутком невідновних ресурсів, що мають обмежений запас, який скорочується в міру вироблення сировини. тоді як сільське господарство і лісівництво пов’язані з відновлюваними ресурсами, проте їх відновлення – трудомісткий і тривалий процес.
первинна сировина використовується у всьому світі, незалежно від територіального розташування ресурсів. зважаючи на це експорт сировинної продукції становить значну частку доходу в бюджеті конкретного держави. однак, якщо прибуток держави в основному формує первинний сектор економіки (а не вторинний або третинний) – це вказує на недостатній рівень розвитку економічної системи конкретної країни (наприклад, росія або бразилія).
серед галузей промисловості канади виділяється гірничодобувна промисловість, яка відрізняється винятковою різноманітністю виробництв. тут у значних обсягах видобуваються практично всі основні види корисних копалин,які необхідні для сучасної індустрії (виняток становлять боксити, марганець, хром, алмази, фосфорити, деякі рідкісні метали).
у цілому в канаді видобувається 26 видів металів, 24 види неметалевих мінеральної сировини, всі основні види мінерального палива. видобуток кольорових, дорогоцінних і радіоактивних металів зосереджений на південній частині канадського щита, де різко виділяються найбільші в світі мідно-нікелеве родовище садбері і родовище урану блайнд-рівер (обидва в провінції онтаріо); значну роль у видобутку кольорових металів відіграють також підприємства британської колумбії і юкона, розташовані в зоні кордильєр.
основна маса залізної руди видобувається в центральному лабрадорі. у південній, найбільш обжитій частини рівнин осадового походження чітко локалізуються видобуток нафти, природного газу, сірки (провінція альберта) і калійних солей (провінція саскачеван). майже весь видобуток азбесту зосереджений у південній частині провінції квебек, в межах аппалачів. східноканадські родовища вугілля (нова шотландія), що служили основою вугільної промисловості, тепер значно вичерпалися. ця галузь тепер розгортається в провінціях альберта і британська колумбія.
основа економіки канади - енергетика. у паливно-енергетичному і країни домінують нафта і природний газ. за річним обсягом видобутку природного газу канада знаходиться на 3-му місці у світі після росії та сша. частину нафти та природного газу канада експортує в сша.
перспектива подальшого розвитку гірничодобувної промисловості пов'язані з ресурсами канадського півночі. за неповними даними розвідані запаси нафти тут становлять 205 млн. т, потенційні 4680 млн. т, достовірні запаси газу 684 млрд м. кб., потенційні - 10610 млрд. м. кб. частка півночі становить в продукції гірничодобувної промисловості канади: 90% - з видобутку залізної руди, 50% - свинцю, цинку, нікелю, міді, урану, 10% - золота, срібла, азбесту, вольфраму.
виключно великі й різноманітні енергетичні ресурси канади. за виробництвом електроенергії країна займає 3 місце в світі. у канаді побудований цілий ряд великих гідроелектростанцій: черчіль-фолс на річці черчіль (5,2 млн. квт), боарнуа на річці святого лаврентія (1,6 млн. квт), гордон-шрам на річці піс-рівер (2,4 млн . квт), цілий каскад великих гес на річках манікуаган і утард (сумарна потужність 6,6 млн. квт). великі тес розміщені поблизу торонто і ванкувера; аес - у провінціях онтаріо, квебек, нью-бленшік. приблизно 69% одержуваної в канаді енергії припадає на гес, 15% - на тес, 16% - на аес.
обробна промисловість канади - найважливіша галузь господарства країни, що дає більше половини вартості товарної продукції. у ній зайнято понад 2 млн. чоловік. у процесі розвитку обробної промисловості спостерігається дві закономірності: загальна, притаманна обробній промисловості всіх розвинених країн (прискорений розвиток машинобудування, особливо електротехніки) і специфічна, канадська (розвиток кольорової металургії, деревообробної та целюлозно-паперової промисловості). слід відзначити і зростаючу роль важкої індустрії (металургії, хімії), частка якої в обробній промисловості за вартістю наближається до 50%.
канадське машинобудування, яке в основному працює на задоволення потреб внутрішнього ринку, дає близько 25% вартості продукції обробної промисловості. лише автомобільна, авіаційна галузі і сільськогосподарське машинобудування працюють на експорт. провідну роль в канадському машинобудуванні займає виробництво транспортних засобів: автомобілів, літаків, тепловозів, суден і снігоходів. канада випускає в рік близько 2 млн. автомобілів і 400 тис. снігоходів. найважливіший центр канадського машинобудування - місто уїнсор. загальне машинобудування в канаді розвинене слабо, практично відсутнє верстатобудування.
добре розвинена хімічна промисловість, зокрема виробництво сірчаної кислоти, мінеральних добрив, синтетичного каучуку, гумових виробів, пластмас. основні центри хімічної промисловості - монреаль, торонто, ніагара-фолс.
за виплавкою чавуну та сталі канада займає 8 місце серед розвинених країн світу. головні центри - гамільтон та сідні.
за лісозаготівлями, лісопилянням та деревообробкою канада посідає 3 місце у світі після росії та сша, з виробництва целюлози та паперової маси - на 2-му, газетного паперу - на 1-му. канада поставляє на світовий ринок близько 35% всіх пиломатеріалів, целюлози та паперової маси, близько 75% газетного паперу. целюлозно-паперова промисловість випускає близько 9% млн. т газетного паперу на рік. основні її райони - квебек і онтаріо, де зосереджено до 60% потужностей: фабрики орієнтуються на водні ресурси і джерела деревної сировини.
добре розвинені харчова, швейна і текстильна промисловість з основними центрами в монреалі, торонто та квебеку.
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: География
-
xastek30.01.2023 09:20
-
partypoison610.02.2022 16:12
-
mastervydy18.02.2023 09:46
-
Neronminecraft22.09.2021 22:04
-
Retyyyghiop13.02.2022 19:09
-
Caflen12.01.2022 06:23
-
vikap88831.01.2021 13:49
-
Nastya3511601.12.2020 02:22
-
aibarealmadrid24.03.2021 01:20
-
mwdep08pan20.03.2021 05:25
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.