Ira019
11.05.2021 12:54
География
Есть ответ 👍

Учому полягає унікальність ічної науки?

292
405
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

savva137
4,5(62 оценок)

2. структура ічної науки

ще в античні часи в ії проявились два напрями: землезнавство і країнознавство. а найважливішою справою ії протягом століть було складання та уточнення карт.

ія – це система природничих (фізико-ічних) і суспільних (економіко-ічних) наук, що вивчають ічну оболонку землі, природні і виробничі територіальні комплекси, їх компоненти і взаємозв'язок між ними. є й інші визначення ії. наприклад, ія вивчає ічну оболонку землі в процесі її антропогенної еволюції.

зародившись ще в античні часи, ія розвивалась, міцніла, диференціювалась. вона знала і періоди блискучих досягнень і часи застою.

сучасна ія – це система наук. за влучним висловом ю.г.саушкіна (1980) ічна наука – могутній стовбур з багатст­вом гілок, що утворюють пишну крону, таке дерево життєстійке, але якщо відімруть гілки і ічна наука не буде мати галузей, що диференціювались, то і стовбур (єдина ія) засохне; якщо замість могутнього дерева те ж місце займуть невеликі деревця і кущі, що утворюють чагарник (геоморфологія, кліматологія, економічна ія і т. то такий чагарник не замінить гіллястого дерева, приречений на поступове виродження. отже ія єдина. її не можна розривати на частини, відносячи фізичну ію до природничих, а економічну і соціальну – до суспільних наук. ідеї єдиної ії закладені ще м.м.баранським розвивались в.о.анучиним та іншими. більшість вчених сходяться на тому, що ія не є ні суспільною ні природничою наукою. ічна наука намагається досліджувати зв'язки явищ та процесів у просторі і часі, їх інтерпретації.

на сьогодні ія утворює систему, куди ввійшли самостійні науки: фізична ія, економічна і соціальна ія, картографія, медична ія, військова ія.

фізична ія поділяється на такі частини наук: загальне землезнавство, ландшафтознавство, регіональна фізична ія.

економічна і соціальна ія поділяється на такі частини: загальна економічна і соціальна ія, політична ія, регіональна політична і економічна ія. деякі з цих частин наук поділяються на окремі галузеві науки. так, загальне земле­знавство і регіональна фізична ія поділяються на: геоморфо­логію, метеорологію, кліматологію, гідрологію суші, ію грунтів, ію рослин, ію.

загальна економічна і соціальна ія і регіональна економічна і соціальна ія поділяються на: ію населених пунктів, ію сільського господарства або окремих його галузей, ію транспорту. крім наук ічних розвиваються і такі, що виникли на стику ії та інших наук, наприклад, геоморфологія, біія та ін.

об'єктом вивчення фізичної ії є ічна оболонка, а предметом вивчення – взаємозв'язки між окремими компонентами ічної оболонки землі.

ічна оболонка – це матеріальна система, що складається з функціонально взаємозв'язаних між собою окремих оболонок тобто літосфери, гідросфери, атмосфери і біосфери. основні властивості ічної оболонки – цілісність, ритмічність, зональність.

предметом вивчення економічної ії є територіальні системи продуктивних сил, територіальні системи сфер обслуговування, науки і культури. до першої групи систем входять, наприклад, країни, економічні райони, системи розселення, міста, транспортні системи та вузли. економіко-ічні дослідження вимагають історико-просторового підходу, вивчення зв'язків і явищ. при розгляді територіальних соціально-економічних систем необхідний зв'язок із ічним середовищем, знання перспектив розвитку систем, прогноз. економічна ія тісно пов'язана з історією, економікою, філософією, технікою, соціологією та іншими науками. отже, економічна ія хоч і має свій об'єкт і методи досліджень не може успішно розвиватись без взаємозв'язків з іншими науками, насамперед ічними

Chernysh14
4,4(73 оценок)

1)ветер в евразии обусловлен прежде всего океанами. почти над всей европой господствуют западные ветра, связанные с гольфстримом. в сибири холодные северные ветра. на юге евразии хорошо выражены муссоны, которые меняют свое направление в зависимости от времени года. 2)особое значение для формирования и изменения климата имеет взаимодействие между океаном и атмосферой, проявляющееся в обмене теплом, влагой и количеством движения. океан находится в непрерывном взаимодействии с атмосферой и земной корой. он представляет собой огромный аккумулятор солнечного тепла и влаги, сглаживает резкие колебания температуры и увлажняет отдаленные районы суши (посредством воздушных течений). 3)не знаю

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: География

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS