Ответы на вопрос:
1. що таке грамотність? 2.грамотність у сучасному світі 3. ставлення людини до мови 4. бажання людини розвиватися
Велика кількість фразеологізмів виникла із словосполучень на позначення вчинків людини в різних ситуаціях, реалій побуту чи родинних стосунків, із сільськогосподарських та трудових процесів, різних ремесл чи виробництв, народних обрядів та звичаїв , також вони можуть мати біблійне походження чи відноситися к античнім міфам. перша група фразеологізмів має фольклорне або професійне походження. «комар носа не підточить (не буде до чого прискіпатися)» - спочатку під цією фразою розуміли щільно підігнані дошки, колоди чи камені між якими важко було просунути навіть такий гострий і тонкий предмет, як комариний ніс. «знати собі ціну (мати самоповагу та гідність)» - народна мова є джерелом походження даного фразеологізму. спочатку фразеологізм «знати собі ціну» виступав як вільне словосполучення, але з часом цей вислів став крилатим. «лити воду на чужий млин (діяти на чию-небудь користь, комусь )» - це вираз виробничо-професійного походження. «мати грунт під ногами (почувати себе впевнено та незалежно)» - джерело походження народний фольклор. «заварити кашу» (затіяти якусь неприємну справу) – це вираз народного походження, тому що ще за старих часів каша була основною стравою у селян і з нею було пов’язано багато фразеологічних зворотів. «легкий хліб (здобутий без особливих зусиль) » - джерело походження цього фразеологізму пов’язане з тяжким процесом праці вирощування хліба в стародавні часи. «гав ловити (марно витрачати час)» - фраза народного походження. «скатертю доріжка (йди куди завгодно)» - вираз скатертиною дорога спочатку вживався тільки як побажання щасливої дороги, але з часом люди його почали вживати іронічно, в значенні «забирайся геть». «закидати вудку (обережно натякати на що-небудь з метою дізнатися потрібну інформацію)» - крилата фраза пов'язана з . «птиця високого польоту (людина, яка займає високе суспільне становище)» - цей вираз пов'язані з спостереженням людини за світом тварин і птахів. «альфа й омега (початок і кінець чого-небудь)» - цей вислів має біблійне походження. друга група фразеологізмів має літературне походження . «вогонь в одежі слова» – цей вислів узятий із поеми і. я. франка «лісова ідилія» (1906). «не минайте ані титли, ніже тії коми» – цей вираз належить тарасу шевченко у вірші «i мертвим, і живим, і ненародженим, землякам моїм в украйні і не в украйні моє дружнє посланіє» «в сім'ї єдиній, в сім'ї вольній, новій» – поетичні слова тараса григоровича шевченко «заповіт». «смутно, що не можеш ти своїм життям до себе дорівнятись» – цей вираз належить лесі українки в драмі-феєрії "лісова пісня".
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Українська мова
-
mr1cherry10.03.2022 16:04
-
Хрусть15.03.2021 23:04
-
BOULEVARDDEPO11128.09.2022 01:30
-
arinaambrosova23.10.2022 01:36
-
PashaШкипер31.12.2021 22:12
-
Roni1337215504.06.2022 19:19
-
Dima8521127.04.2020 19:00
-
karinatom917.04.2023 21:43
-
LOLLLAada04.09.2020 05:05
-
tanuskin79828.05.2022 04:54
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.