Есть ответ 👍

Що змушувало схилятися до унії з польщею велике князівство литовське?

297
428
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

vladbortnovsij69
4,4(3 оценок)

Ідея об'єднання великого князівства литовського з польщею втілювалася в життя доволі довго: від 1385 p., коли між двома державами було укладено кревську унію. відтоді різноманітні угоди-унії обговорювалися й підписувалися вісім разів, позаяк кожна з держав мала вагомі причини для об'єднання. велике князівство литовське прагнуло здобути союзника в боротьбі з московією. виснажливі війни (особливо лівонська війна 1558—1583 pp.) коштувала литві значних територій, величезних людських жертв і загрожувала цілковитим поглиненням з боку московії. українську, білоруську та литовську шляхту, крім того, приваблювала польська модель державності з притаманними їй політичними правами і становими привілеями для шляхти. українці схилялися до об'єднання з польщею й через необхідність пошуку надійного захисту своєї землі, оскільки протидія можновладців великого князівства литовського спустошливим набігам татарських і ногайських орд була неефективною. прагнули об'єднання і в польщі: польська шляхта сподівалася в такий спосіб розширити свої володіння, адже в самій польщі вільних земель уже майже не було. чергова унія обговорювалася на люблінському сеймі 1569 р. півроку польські та литовські посли не могли дійти згоди. представники польщі пропонували унію, за якою велике князівство литовське зливалося з польським королівством в одну державу, своїми в литовському князівстві мали лишатися тільки адміністрація та судочинство. це змушувало литовських послів чинити опір: вони прагнули якомога повніше зберегти державну окремішність свого князівства. врешті 1 липня 1569 р. сейм виніс ухвалу про унію двох держав: великого князівства литовського й польщі. нову державу — річ посполиту, утворену внаслідок унії, мав очолювати виборний король, спільний сейм і сенат. угоди з іншими державами належало укладати від імені речі посполитої. литовська й польська шляхта отримувала право на володіння маєтками на всій території речі посполитої. ліквідовувалися митні кордони, запроваджувалась єдина грошова одиниця.
Anel7575
4,5(91 оценок)

ответ:

присоединение украины:

— освободило народ украины от национального и религиозного гнета, спасло от порабощения польшей и османской империей, способствовало формированию украинской нации;

— способствовало укреплению российской государственности. удалось вернуть смоленские и черниговские земли. это давало возможность начать борьбу за побережье. кроме того, открывалась перспектива расширения связей россии с другими славянскими и государствами запада.

объяснение:

воссоединение братских народов.освобождение их от гнета польского.  

численность армии выросла также (+60 000 рекрутов)  

+ новые территории увеличили   налоги в казну

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: История

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS