Есть ответ 👍

Аналіз пісні ой на горі да женці жнуть.

136
307
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


жанр: народна козацька пісня.

тема: зображення військового походу козаків.

ідея: уславлення мужності та відваги дорошенка, сагайдачного, козацького війська.

основна думка: уславлення відваги та моральних цінностей козаків, коли особисті інтереси поступалися перед громадськими.

художні засоби.

епітети: зеленою горою, військо запорозьке, кониченько вороненький, сильне-дужий, необачний.  

анафора: «веде…», «під ним…», «да ….».

риторичні вигуки: «веде своє військо, веде запорозьке хорошенько! », «…сильне-дужий! »,   « необачний! », «гей, хто в лісі, озовися! », «… не журися! ».  

риторичне звертання : «гей, хто в лісі, озовися! ».

порівняння: «мені з жінкою не возиться; а тютюн да люлька козаку в дорозі знадобиться!  

 

пісню можна поділити на дві частини. у першій разом із женцями проводжаємо у похід військо запорізьке, славних дорошенка та сагайдачного. у другій частині підкреслюється служіння громадським інтересам, які стоять перед особистими. за поверховою незворушністю слів про жінок, насправді криється те, що заради спокою рідних домівок козаки готові були перебувати у важких походах, віддавати своє життя. пісня пафосна, бадьора, оптимістична, наповнена тонким гумором та самоіронією.


Усна творчість нашого народу являє собою невичерпне джерело духовного багатства, величезну культурну і літературну скарбницю української мови. на мій погляд – це надзвичайне надбання, без якого неможливо уявити собі становлення і повноцінний розвиток сучасної літератури. і якби у когось з’явилися сумніви щодо самобутності української культури, найкращою відповіддю стала б творчість нашого народу.не можна собі навіть уявити українця, який би не співав чи хоча б не знав пісень свого рідного народу в стародавні часи люди не вміли розмовляти і спілкувалися за вигуків, зрозумілих лише їм. згодом вони знайшли спільні вигуки, яки об’єднати зусилля в тій чи іншій справі. потім з’явилася мова, а вигуки стали більш мелодійними, їх доповнили словами і стали співати. приблизно так і виглядали перші пісні. в кінці кінців вони відокремились від мови і сформували окремий жанр народної творчості. згодом з’явився ліричний напрямок, до якого віднесли обрядові, родинні та інші пісні, в яких зачіпається тема кохання і відношення між людьми. до лірики також відносяться побутові пісні, основними героями яких є звичайні люди – батьки та діти, закохані парубки та дівчата, друзі та просто знайомі усім люди. усі ці пісні є невичерпним джерелом фольклору, народної мудрості та одвічних моральних цінностей.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська література

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS