katyat1510
31.03.2022 23:10
История
Есть ответ 👍

Українські політичні партії та їх діяльність на початку 20 століття

127
189
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

kristiniiiiiii
4,5(64 оценок)

перші політичні партії, які утворені і діяли на території наддніпрянської україни, що перебувала під владою російської імперії були:

1. революційна українська партія /руп/.

виникла в 1900 р. в м. харкові. лідери-студенти: д. антонович, б. камінський, л. мацієвич, м. русов.

мета: самостійна соціалістична україна.

з 1903 р. руп офіційно відмовилась від програмового завдання – самостійності україни, віддавши перевагу соціалістичним, соціально - економічним вимогам та боротьбі за автономію україни в складі російської федерації.

в 1904 р. – частина членів руп приєдналась до російської соціал-демократичної робітничої партії /рсдрп/ як крайова організація під назвою українська соціал-демократична спілка /усдс/ [скоропис-йолтуховський, ткаченко, мазуренко].

в 1905 р. – на іі з'їзді руп була перейменована в українську соціал-демократичну робітничу партію /усдрп/.

2. українська соціалістична партія /усп/.

виникла в 1900 р.

лідери: б. ярошевський, м. меленевський,- українці польської культури. створена на взірець польської соціалістичної партії /псп/.

програмні засади: практично не було розбіжності з руп, тому на деякий час усп (червень - грудень 1903 р.) навіть об'єднувалась з руп.

в 1904 р. – більшість членів усп вступила в псп.

3. українська народна (національна) партія /унп/.

оформилась в 1902 р. як виразно націоналістична опозиція руп.

лідери: м. міхновський, о. макаренко.

мета: "єдина, нероздільна, самостійна, демократична україна".

головний програмний документ : "10 заповідей члена унп".

4. українська демократична партія /удп/.

виникла в 1904 р.

лідери: б. грінченко, с. єфремов, і. стешенко, - молодші члени громади та всеукраїнської загальної організації.

мета: ліквідація російського абсолютизму, побудова конституційного ладу, автономія україни, широкі демократичні перетворення.

в кінці 1904 р. в удп стався розкол, група лівих діячів проголосила створення української радикальної партії /урп/, оскільки їх не задовольняло обмеження лише національно-просвітницькою діяльністю удп.

5. українська радикальна партія /урп/.

виникла в кінці 1904 р.

лідери: б. грінченко, с. єфремов, м. левицький, ф. матушевський.

мета: соціалістичне перетворення майбутньої україни та федеративні відносини з росією.

наприкінці 1905 р. після кількамісячного самостійного існування урп об'єдналась з удп, утворивши українську демократично-радикальну партію /удрп/.

6. українська демократично-радикальна партія /удрп/.

виникла в кінці 1905 р. проіснувала до 1908 р., до заснування на її базі непартійного товариства українських поступовців /туп/.

мета: ліберальні перетворення, знищення експлуатації людини людиною, соціалістичний лад, автономія всім націям на їх території, створення "просвіт". брала участь у виданнях практично всіх україномовних часописів.

7. українська соціал-демократична робітнича партія /усдрп/.

виникла в грудні 1905 р. шляхом перейменування руп.

лідери: с. петлюра, в. винниченко, д. донцов, м. порш, а. жук.

в основу програми усдрп лягла ерфрутська програма німецьких соціал-демократів 1891 р.: право кожної нації на культурне і політичне самовизначення; широке самоврядування. були намагання об'єднати партію з рсдрп, але через теоретичні розбіжності цього не сталося.

8. українська партія соціалістів-революціонерів /упср/.

зародилась в 1903/1904 рр., коли з'явились перші гуртки українських есерів, які на початку 1906 р. об'єднались в упср. але невдовзі партія була розгромлена, її формування завершилося у квітні 1917 р. на установчому з'їзді. на осінь 1917 р. наймасовіша партія – налічувала 75 тис. чол. упср опиралась на селянство та національну інтелігенцію.

лідери: м. ковалевський, п. христюк, м. грушевський.

мета: "пристосувати соціалістичні ідеї до конкретних форм життя української демократії". особливий наголос на аграрні перетворення, що забезпечило значний вплив в українському селі. автономія україни.

9. українська партія соціалістів-федералістів /упсф/.

з 1907 р. по 1917 р. українська демократично-радикальна партія, будучи складовою частиною туп, вела в основному культурологічну роботу. в червні 1917 р. на конференції удрп перейменована в упсф.

лідери: с. єфремов, д. дорошенко, ф. матушевський, а. ніковський.

мета: соціалізм і федерація.

10. українська демократично-хліборобська партія /удхп/.

dndsjsk
4,8(12 оценок)

  в казахской степи советская власть в первую очередь была установлена в городах, находящихся вдоль железных дорог. в октябре 1917 г. власть перешла в руки перовского (кзыл-ординского) совета рабочих и солдатских депутатов. в ноябре власть советов установилась в городах аулие-ата и черняев. офицерский корпус казачества во главе с атаманом а.и.дутовым, правительство алаш-орды, эсеры и меньшевики объединились против советской власти. в букеевской орде советская власть была провозглашена 2 декабря 1917 г. в декабре 1917 г. при поддержке продовольственного отряда моряков рабочие и солдаты кустаная взяли власть. в январе 1918 г. кустанайский съезд советов принял решение об установлении советской власти в уезде, председателем уездного исполкома избран л.и.таран. в январе 1918 г. власть советов установилась в актюбинске и оренбурге. в начале 1918 г. советская власть победила в иргизском и тургайском уездах, где видную роль сыграли а.иманов, м.киселев, о.асауов. в конце января 1918 г. при поддержке отряда красной гвардии взял власть в свои руки павлодарский совет. в ночь с 16 на 17 февраля 1918 г. власть в семипалатинске перешла в руки местного совета, что предопределило установление власти советов в усть-каменогорске, каркаралинске, зайсане. в январе 1918 г. в сложной обстановке советская власть была установлена в уральске.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: История

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS