Есть ответ 👍

Выписать диалог двух персонажей для сценки в классе из произведения «шпага славка беркути»

121
254
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Вибирай

  прийшов, заволоко! де тинявся?

— де хотів, — буркнув стефко, шпурнув­ши у куток шапку. — а що, татульо скучили за мною?

старший вус засміявся, мовби почув приємний жарт.

— авжеж, скучив! по цигарки нікому піти. твоя сестричка встромила носа в книжку і не хоче з місця зрушитися, хоч ти їй що!

— я уроки роблю, — тоненьким світлим голоском пояснила настка. — та мені й не дадуть тих цигарок, я ж казала, тату, дітям не .

стефко подивився на дівчинку, вона приставила до підвіконня стілець, вмостилася на ньому колінами. писати на високому підвіконні було страшенно незручно, але на столі — ще гірше. стіл гойдався і ледве стояв у кутку: тато вус ніяк не міг зібратися надійніше приладнати до стола четверту ногу.

— нехай вчиться, — сказав стефко. — йдіть собі самі по ті цигарки, я не піду, бо змерз і їсти хочеться

— ну й діточок мені господь послав! — зітхнув старший вус, але став натягати плащ, бо коли стефко казав — ні, таки то вже було «ні». — не стане жодне в і, лиш огризаються. а що, як батько на старі літа розігнутися не годен буде?

— йдіть, ідіть, тату! нічого вам не станеться! висуньтеся трохи на свіже повітря — засиділись, мохнатієте цілий вечір у хаті, аж місця менше стало!

бо таки справді у цій маленькій кімнатці старший вус був ніби зовсім не на місці. широчезними, крутими плечима затуляв світло, що просякало крізь вікно, і здавалося, ось зараз як лиш крок ступить, переверне і триногий стіл, і саму кімнату. настка при цьому виглядала ще дрібнішою, худенькою і зовсім непримітною, мов цвіркун у запічку.

батько залишив за собою відчинені навстіж двері. стефко замкнув їх, щось буркнувши під ніс, і запитав у сестри:

— їсти є що?

— а он, — мовила настка з-над книги, — на столі

стефко взяв склянку молока і вкраяв байду хліба: тим досита не наїсися; однак хлопець охоче жував свіжий хліб, запиваючи його молоком. дивився на сестру — і дівчина повернула, врешті, до брата вузеньке личко з яскравими цяточками веснянок біля носа (мов їй хто бризнув на обличчя фарбою).

— знову десь ходив, стефцю, книжки до рук не брав, учителька приходила, питала, де ти. доки так будеш, стефку? прошу тебе, прошу, а ти все учора з третьої квартири казали, що ти в них під дверима палив щось.

хлопець мовчав. допікає настка, мов жигавка, коли б не настка отак говорила, він би не стерпів: нікого то не обходить, чи робить він уроки, чи ні, сидить сиднем удома чи десь ходить. а настки просто не слухає. плеще язиком дівчисько — нехай собі плеще. на те воно й дівчисько, аби язиком плескати.

— стефку, — вела своє настка, — я піду в школу-інтернат. не можу я тут більше.

настка, видно, готова була розплакатися, але тільки кліпала очима; і раптом згадалася стефкові ота птаха на мокрому листі — аж самому щось підступило до горла, і він закашлявся, мовби захлинувшись молоком.

— я думаю, тобі також треба до інтернату. марія петрівна казала, що поговорить з тобою. ходімо разом, стефку, буде так гарно!

перестав жувати хліб, обмірковуючи настині слова. не про те думав, що справді було б добре до інтернату, ні, уявив раптом цю кімнату без настки, без її тоненького голосу («знову десь ходив, стефцю»), подумав, що ніхто йому не поставить молока та хліба на стіл, і зробиться ще тісніше у цій кімнаті, не буде загідника у їхніх сварках з батьком, бо ж настка завжди намагалася їх не мав стефко до батька доброго серця, бо й від батька ніколи не було ані ласки, ані якої лакоминки, ані поради. і навіть коли батько повертався з роботи втомлений і зовсім тверезий, не шукала його долоня ані настиної гладенько зачесаної голови, ані стефкової пелехатої.

— то таки підеш, настко? ти не будеш тут жити?

незвично тихий братів голос наполохав дівчину. зиркнула скоса, як стефко; стулила нащось докупи долоні:

— коли ти не коли ти без мене тут бути не хочеш, то я, може, зостанусь, стефку? коли

вернувся до хлопця його їжакуватий погляд і насмішкуватий тон, сказав, мовби сердився на сестру:

— ет, говори даремницю! з тобою чи без тебе — все одно! йди собі куди хочеш, настко.

— а ти сорочки не матимеш чистої! — настка говорила як доросла, її гострі плечі якось нервово рухалися під коричневою шкільною сукнею. — ходімо разом до інтернату, стефку!

— ото мені дорадниця мудра знайшлася! — махнув рукою стефко. — ніби тобі не

знав добре стефко, що сестрі зовсім не байдуже, як він житиме, т


Риси характеру    марії лучицької а) чиста, цілісна натура; б) надзвичайна виразність і емоційність; в) душевна сила й доброта.   ставлення інших персонажів до героїні: а) щире співчуття, любов друзів; б) цькування преси, брудні закулісні інтриги. головна героїня п’єси – молода, але талановита актриса марія лучицька. у театрі, де працювала лучицька, вона вела боротьбу проти інтриг та свавілля з боку її бездарної конкурентки катерини квятковської, продажного репортера газети аврама юрковича і антрепренера театральної трупи юрія котенка. усі вони не тільки заважали творчому розвитку і праці молодої актриси, а й прискорили її трагічний кінець. трагічна смерть головної героїні п’єси марії лучицької – це типове явище у тогочасному суспільстві, панівні кола якого вороже ставилися не тільки до талановитих драматургів, режисерів, акторів, а й до справжнього мистецтва. марія лучицька прагнула донести своїм глядачам світло мистецтва, піднести національну свідомість знедолених низів, показати красу рідної мови, багатство народних обрядів та звичаїв, яскраві картини народного життя. але на заваді у неї до останнього дня стояли бездарність та підступність. в цьому й полягала трагедія життя і таланту головної героїні драми м. старицького «талан». орієнтовний план-характеристика  марії лучицької 1. марія лучицька — центральна постать драми «талан». 2. зовнішній вигляд. 3. риси характеру: а) чиста, цілісна натура; б) надзвичайна виразність і емоційність; в) душевна сила й доброта. 4. нещасливе кохання. 5. талановита акторка. 6. нелегке акторське життя. 7. ставлення інших персонажів до героїні: а) щире співчуття, любов друзів; б) цькування преси, брудні закулісні інтриги. 8. загибель молодості, краси, таланту. 9. чим приваблює цей образ?

джерело:   довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська література

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS