Есть ответ 👍

Какими структурами образован скелет растений за счёт и особенности строения скелета клетки эти тканей могут

299
438
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Скелет растения образован механической тканью(склеренхима и колленхима )-лубянные и древесные волокна ,мертвые ,без живого содержимого ,толстостенные ,одревесневшие клетки ! функции-обеспечивают прочность ,растяжимость ,изгибы,образ,сжатие ,опору и укрепление органов растения .она содержится в пробке ,лубе,древесине ,стебле и образует лубянные и древесинные волокна. это ответ на вопрос какими структурами образован скелет растений и функции этой ткани !

Сере́днє ву́хо (лат. auris media) — частина слухової системи ссавців (у тому числі людини). Складається з ряду сполучених між собою повітроносних порожнин: слухова труба (tuba auditiva), барабанна порожнина (cavum tympani), комірки соскоподібного відростка, у тому числі й найбільша з них — печера (antrum mastoideum), яка спеціальним проходом — входом у печеру (aditus ad antrum) з'єднана з барабанною порожниною. У барабанній порожнині знаходиться ланцюг слухових кісточок (молоточок, коваделко, стремінце), м'яз, що напружує барабанну перетинку (malleus tensor tympani), стремінцевий м'яз і зв'язковий апарат. Слухові кісточки зв'язані між собою членуваннями, анатомічне і функціонально являють собою ланцюг, який тягнеться від барабанної перетинки до вікна присінка. Молоточок прикріплюється до барабанної перетинки і коваделка. Коваделко бере участь у коваделково-молоточковому і коваделково-стремінцевому зчленуванні. Голівка стремінця зчленована з сочевицеподібним відростком коваделка, а край підніжної пластинки за до кільцеподібної зв'язки (в передньому відділі ширша, ніж в задньому) — з краєм овального вікна.

Модель вуха людини. Музей техніки в Осло, Норвегія

У барабанній порожнині розрізняють три відділи:

надбарабанний р, який розташовується вище рівня короткого відростка молоточка

середній відділ — між коротким відростком молоточка і рівнем нижньої стінки зовнішнього слухового проходу

нижній відділ — нижче рівня нижньої стінки зовнішнього слухового проходу

Барабанна порожнина обмежена шістьма стінками. Має форму неправильної чотиригранної призми. Вертикальний і передньо-задній розміри її становлять 15 мм, поперечний (від латеральної до медіальної стінки) — 2-6 мм.

Зовнішня стінка. Меншу частину її складає кісткова пластинка зовнішнього слухового проходу, більшу — барабанна перетинка. Відстань барабанної перетинки від медіальної стінки барабанної порожнини: в центрі — до 2 мм, на рівні передньонижнього квадранту — 4-5 мм, задньонижнього — до 6 мм.

Медіальна (лабіринтна) стінка барабанної порожнини одночасно є частиною зовнішньої стінки капсули лабіринту. На ній розташований мис, який відповідає основному закрутку завитки. Над мисом і ззаду від нього знаходиться вікно присінка, закрите підніжною пластинкою стремінця, над яким проходить барабанна частина каналу лицьового нерва. Ззаду і знизу від мису, напроти задньої стінки барабанної порожнини, знаходиться ніша круглого вікна. Кругле вікно веде в початковий відділ і закрито тонкою перетинкою. Між мисом і дахом барабанної порожнини проходить півканал м'яза, що напружує барабанну перетинку (malleus tensor tympani), який закінчується під передньою частиною овального вікна ложкоподібним виступом від якого до руків'я молоточка тягнеться сухожилок згаданого м'яза.

Задня стінка барабанної порожнини межує з соскоподібним відростком. У верхньому відділі через стінку проходить вхід у печеру. На задній стінці нижче знаходиться пірамідальний виступ, від якого відходить м'яз стремінця, який прикріплюється до його голівки. У глибині задньої стінки проходить канал лицевого нерва і навколишні клітини соскоподібного відростка.

Передня стінка барабанної порожнини. Верхня половина її зайнята барабанним устям євстахієвої труби, яким закінчується півканал слухової труби. Вище і паралельно їй проходить півканал м'яза, що напружує барабанну перетинку. Нижня половина передньої стінки представляє тонку кісткову пластинку, яка межує із внутрішньою сонною артерією.

Верхня стінка (дах) барабанної порожнини тонка, має дегісценції, нерідко є місцем проникнення інфекції в середню черепну ямку. Товщина цієї стінки — 1 −6 мм, ширина на рівні голівки молоточка — 5-6 мм.

Нижня стінка — дно барабанної порожнини — розташована на 2-4.5 мм нижче барабанної перетинки. До неї прилягає цибулина внутрішньої яремної вени.

Важливою складовою частиною середнього вуха є пневматична система (повітроносні клітини) соскоподібного відростка, формування якого завершується до 7-8 року життя. Центральне місце займає печера (antrum). В міру росту соскоподібного відростка печера опускається з положення вище скроневої лінії (в дітей перших місяців життя) до позиції, коли вона проектується на площадку соскоподібного відростка у дорослих.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Биология

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS