Есть ответ 👍

Какие памятники природы или памятники исттрии и культуры находятся в саратове?

258
275
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Часовня старо-казанской церкви,  дом со сфинксом, саратовский краевеческий музей, небоскрёб "елена"

всі живі організми, що живуть на планеті, є ланками тієї чи іншої ланцюжка харчування. але основу всіх цих взаємодій бактерії, приймаючи в цьому безпосередня участь або переробляючи продукти життєдіяльності.

багато найпростіші, нижчі ракоподібні, молюски безпосередньо харчуються бактеріями. грибам необхідна органіка, що є продуктом їх життєдіяльності. з еволюцією відбулося збільшення кількості тварин організмів, а також удосконалення їх живлення. цього не сталося б, якби не було стабільності в харчуванні. життя найпростіших організмів безпосередньо залежить від наявності бактерій, а ось більш розвинені форми пішли далі, в процесі еволюції була створена бактеріальна база всередині організму. це сприяло створенню більш складною травної системи. наявність бактеріального середовища всередині дозволило більш розвиненим формам харчуватися епізодично і подолати бар’єр маси від декількох міліграм до кілограмів. здатність підтримувати постійну температуру тіла дозволила тваринам заселити всю планету.

різноманітність мікробів

без бактерій, що знаходяться у нас в кишечнику, ми б не змогли перетравлювати їжу. відомо більше 500 видів мікроорганізмів, найпростіших, грибів, які беруть участь у процесах травлення вищих форм. це доводить те, що життя і харчування без бактерій на землі неможливі.перетворення біомаси на планетівсі відмерлі рослини, тварини пі переробці бактеріями. саме вони перетворюють мертві клітини в поживні для грунту речовини, здійснюючи таким чином кругообіг біомаси на планеті. іншими словами, все померле за мікроорганізмів дає харчування всьому живому. без живильного середовища не росли б рослини, гриби, в результаті нічого було б є травоїдним, а без травоїдних не вижили б хижаки, в тому числі і людина.

такий кругообіг є одним з основних доказів того, чому без діяльності бактерій життя на землі було б неможливе.

сфери проживання бактерій в пріродебактеріі, гриби, актиноміцети, тварини, які харчуються мертвими клітинами, називаються сапротрофами. в результаті їх діяльності відбувається мінералізація органіки. без участі сапротрофних мікроорганізмів рослини, витративши мінеральні речовини, що знаходяться в грунті, залишилися б без харчування і зникли. а всю землю заполонили б купи неразложівшіхся біомаси, перетворивши планету в одну величезне звалище мертвих рослин, а також тварин.

поведінкова адаптація пов'язана з певним аспектом життєдіяльності тварини. типовий приклад - зимовий сон у ведмедя.

малюнок 2. зимовий сон ведмідя.більшість адаптацій являє собою поєднання перерахованих типів.

пристосованість живих істот до природних умов зовнішнього середовища була усвідомлена людьми ще в античні часи. аж до середини xix століття це пояснювалося початкової доцільністю природи. у  теорії еволюції  чарльза дарвіна було запропоновано наукове пояснення адаптаційного процесу на основі природного відбору.

малюнок 3. чарльз дарвін.  згідно з ученням чарльза дарвіна в умовах природного відбору виживає самий пристосований. отже, саме відбір - основна причина виникнення різноманітних пристосувань живих організмів до середовища проживання.

покажемо це на прикладі формування пристосувань у тетерячих птахів до життя в нижньому ярусі лісу. для цього пригадаємо деякі особливості зовнішньої будови та способу життя цих птахів: короткий дзьоб, що дозволяє скльовує ягоди і насіння з лісової підстилки, а взимку з поверхні снігу; рогові бахромки на пальцях забезпечують ходіння по снігу, здатність рятуватися від холоду, зариваючись на ніч у сніг; короткі широкі крила, що можливість швидко і майже прямовисно злітати з землі. припустимо, що у предків тетерячих птахів описані вище пристосування не були розвинені. однак при зміні середовища проживання (у зв'язку з похолоданням або в силу якихось інших обставин) вони були змушені зимувати в лісі, гніздиться і годується на лісовій підстилці. і так з покоління в покоління на основі посилення, накопичення корисних спадкових змін удосконалювалися риси пристосованості тетерячих птахів до життя в нижньому ярусі лісу.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Окружающий мир

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS