Есть ответ 👍

1. основним принципом критичного реалізму є: а) відмова від соціально-історичної обумовленості в зображенні життєвих явищ, характерів героїв; б) соціально-історична обумовленість в зображенні життєвих явищ, характерів героїв; в) установлення зв'язку між характером героя, його долею та його здоров'ям; г) установлення зв'язку між місцем людини в суспільстві та національністю. 2. знайдіть характерні риси критичного реалізму: а) історизм; б) широта висвітлених проблем; в) викривальний пафос; г) підкреслена умовність і фантастика. 3. яка композиційна особливість повісті о. де «гобсек»? а) оповідання від першої особи; б) декілька розгалужень однієї сюжетної лінії; в) оповідання в оповіданні. 4. яка проблема є центральною в соціально-психологічному романі? а) «людина і людина»; б) «політика і влада»; в) «людина і суспільство». 5. установіть послідовність шляху жюльєна сореля суспільними : а) безансонська семінарія; б) життя в домі батьків; в) служба у маркіза де ла-моль; г) постріл, суд, страта. 6. гроші були для гобсека: а) засобом здійснення мрії; б) рушієм для досягнення влади; в) засобом для того, щоб жити в розкоші; г) ідолом 7. основою сюжету, композиції та системи образів роману л. толстого «анна кареніна» є а) «думка народна»; б) «думка сімейна»; в) «епопея панських амурів»; г) «кохання з першого погляду». 8. кого з поетів вважають предтечею символізму? а) ш. бодлера; б) ф.тютчева; в)а. фета; г)в. вітмена? 9.співвіднесіть прізвища авторів із назвами їхніх творів: а)рембо а) «осіння пісня», б) верлен б) «квіти зла», в) вітмен в) «листя трави» г) бодлер г) «п’яний корабель» 10. на думку лорда генрі уоттона, сенс життя та обов’язок сучасної людини полягає в тому, щоб а) іншим; б) розвивати свої таланти; в) не обтяжувати близьких та друзів; г) прожити своє життя «повністю й цілковито» 11. головна причина злочину раскольникова: а) тяжке матеріальне становище; б) бажання всім знедоленим; в) бажання перевірити власну теорію. 12. тип роману достоєвського „злочин і кара”: а) роман-епопея; б) роман-поліфонія; в) роман-щоденник.

283
454
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


мета (формувати компетентності): предметні (знання про реалізм та історію його формування; уміння характеризувати реалізм як літературний напрям, пояснювати його взаємодію з рештою літературних напрямів; словниковий запас; розвинені зв'язне мовлення та критичне мислення; навички компаративного аналізу художніх творів; потребу в саморозвитку й самовдосконаленні); ключові (уміння вчитися: навички оцінювання культурно-мистецьких явищ; комунікативні: навички роботи в групі; толерантне ставлення до думок і почуттів оточуючих; інформаційні: навички роботи із джерелами інформації; загальнокультурні: прагнення до літературної освіти; естетичний смак; світогляд).

тип уроку: урок формування знань, умінь і навичок.

основні терміни й поняття: літературний напрям, його ознаки; реалізм; романтизм; натуралізм.

міжпредметні зв'язки: історія, ія, образотворче й музичне мистецтва.

обладнання: підручник; літературознавчий словник; портрети письменників-реалістів, видання їхніх творів, ілюстрації до них; репродукції творів образотворчого мистецтва, написаних у реалістичному стилі; роздавальний матеріал1  за темою уроку; медіазасоби.

1  тут і далі: за можливості — відеопрезентація.

перебіг уроку

і. організаційний момент

іі. оголошення теми й мети уроку. мотивація навчальної діяльності

учитель. дев’ятнадцяте століття — одна з найцікавіших і найяскравіших сторінок у розвитку літератури світу: наприклад, реалізм як літературний напрям (особливо у прозі) розквітнув саме в середині цього століття. письменники-реалісти вивчали мотиви поведінки та приватне життя різних людей, для того щоб зображати це життя об’єктивно й неупереджено, показуючи як позитивні, так і негативні його ознаки, порушуючи у своїх творах «низькі» та «брудні» теми — гроші, злочини, аморальні вчинки. одним із найважливіших принципів реалістичного мистецтва є показ літературного героя в тісному зв’язку з , яке впливає на формування його характеру. ретельно аналізуючи дійсність, різну соціальну поведінку, митці-реалісти створювали типи — узагальнені образи людей, характерні для певної групи суспільства чи соціальної групи (своєрідний аналог видів і підвидів у біології). сьогодні ми спробуємо з’ясувати історію виникнення цього літературно-мистецького напряму та визначити його характерні ознаки.

ііі. актуалізація опорних знань

евристична бесіда

ü назвіть асоціації, які викликає у вас слово реалізм (або доберіть до нього синоніми, епітети). (дійсність, життєвість, справжність, правдивість та ін.)

ü які твори художньої літератури з-поміж вивчених на уроках зарубіжної та української літератур ви вважаєте реалістичними або такими, що містять реалістичні ознаки? дж. олдрідж «останній дюйм», в. в. биков «альпійська », і. к. карпенко-карий «сто тисяч» тощо.)

iv. робота над темою уроку

1. слово вчителя

— своїх класичних форм реалізм набув у франції у 1830-ті рр., а згодом поширився рештою країн європи. сам термін реалізм з’явився значно пізніше, ніж саме явище: уперше його застосували маловідомі французькі письменники шанфльорі та л. е. е. дюранті, утверджуючи принципи реалізму в збірці «реалізм» (1857) та однойменному журналі (1850-1857).

теоретично обґрунтували новий напрям стендаль (у трактаті «расін і шекспір») та о. де (у передмові до «людської комедії»).

на формування реалістичного світогляду вплинули філософія позитивізму, розвиток природничих і суспільних наук (економіки, соціології, психології).

у творах деяких письменників романтизм і реалізм тісно переплетено (наприклад, в «айвенго» вальтера скотта гармонійно співіснують фольклорні елементи, інтерес до середньовіччя, романтичні сюжет і герої та водночас конкретно-історичний підхід до зображуваного).

2. словникова робота (запис до зошитів)

реалізм (латин. realis — речовий, дійсний) — літературно- мистецький напрям, який полягає у всебічному відображенні взаємин людини й середовища, впливу соціально-історичних обставин на формування особистості.

позитивізм (латин. positivus — позитивний) — напрям філософії, у якому єдиним джерелом знань вважали конкретні науки. виник у франції у 1830-ті рр. його започаткував французький філософ і соціолог оґюст конт (комт). позитивісти не визнавали абстрактних теоретичних міркувань, вважаючи неможливим за їхньої відображати справжнє життя. своєю філософією вони оголосили конкретні науки, що спиралися на досвід людини.

натуралізм (латин. natura — природа) — назва течії в європейській літературі та мистецтві, що виникла в 1870-ті рр. й особливо поширилася в 1880-1890-ті.

3. робота з підручником (евристична бесіда; запис до зошитів)

ü самостійно опрацюйте статтю підручника про реалізм. складіть опорний конспект — схеми або таблиці «найвідоміші представники літератури реалізму хіх ст.» та «ознаки реалістичної літератури хіх ст.».

очікувані відповіді

найвідоміші представники літератури реалізму хіх ст.

францііяросіяукраїнастендаль, о. де , ґ. флобер, ґі де мопассан, п. меріме, е. золяв. м. теккерей, ч. діккенс, ш. бронте
Krisru376
4,4(39 оценок)

Задание где?

Объяснение:

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Литература

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS