Есть ответ 👍

Чим народнi перекази близькi до легенд i в чому полягаe мiж ними рiзниця?

252
311
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


«легенда (лат. legenda – те, що належить прочитати) –   найпоширеніший жанр європейського середньовічного письменства (починаючи з vі що сформувався у католицькій писемності переважно як житіє святого, написане в день його пам'яті, або як збірник повчальних оповідань про життя святих мучеників, ісповідників, святителів, преподобних, пустинників, стовпників, який називали «патериком» < …>   усне народне оповідання про чудесну подію, що сприймається як достовірна. легенди дуже близькі до переказів, відрізняються від них найбільше тим, що в основі їх – біблійні сюжети». «якщо термін «переказ» народного походження, то слово «легенда» – книжне. у давнину називали писемні твори з релігійними сюжетами або книги про житія святих тощо. книги ці призначалися для обов'язкового прочитання ченцями, служителями культу. називали ще написи на монетах, фортечних брамах, ічних картах, малюнках тощо. переписувачі житій святих вносили в канонічні тексти свої зміни, використовуючи при цьому елементи усної оповідної традиції. так виникала апокрифічна література, твори якої разом з багатьма сюжетами церковних книг почали проникати в народний побут, змішуючись тут з усними та переказами язичницької міфології».в  народних  переказах  приблизно те ж і в легендах, з тією тільки різницею, що легендарні постаті не вважаються плодом вимислу, а реальними, хоч і з далекого минулого, постатями. отже, образи легенди – це такі ж образи-символи, як і в казці, з набором усталених рис, тільки з установкою на їх реальне існування.

«слово про похід ігорів» – визначна пам’ятка нашої давньої літератури. і хоч автора твору ми не знаємо, проте він справжній патріот руської землі. в його розповіді не тільки сумні нотки за поразку ігорової дружини, але й гордість та одночасно смуток і біль за свою вітчизну, що вже тоді була великою державою.руська земля постає перед нами у всій красі – велика, безмежна. кордони її простягнулись на тисячі кілометрів. але немає єдності між князями київської русі, чвари і міжусобиці панують в часи автора «слова…». бажання отримати більшу владу та багатство штовхають князів на стежину протистоянь. не хочуть ці «непослушні діти» слухати і великого князя київського святослава. от тому і не відгукнулися князі, за винятком його брата «буй-тура» всеволода, на заклик князя ігоря виступити єдиною силою проти половців. можливо, князі вважали, що для них достатньо участі і в переможному 1184 року поході проти половців, а, можливо, не хотіли вони бути під керівництвом ігоря. автор «слова..» зі смутком і жалем згадує ті часи, коли руська земля була єдина і неподільна, могутня і багата. слава про неї летіла в далекі землі, відлякувала ворогів, а половці не сміли йти на русь, але «уже бо, браття, невесела година настала», князі почали «крамолу кувати», землі ділити, від ворогів не боронити. тому малою силою князь ігор не міг здолати більш численного ворога. а його поразка стала поразкою всіх князів і руської землі.руська земля… вона як жива істота постає перед нами з чарівною природою, величними, працьовитими, гордими людьми. більше двадцяти разів звучить у «слові…» «руська земля». і це невипадково. адже вона виступає головним героєм твору. частинкою цієї землі є не тільки чудова природа, але й князі, народ, який живе тут. доля землі і доля народу тісно пов’язані між собою. із землі живуть люди-ратаї, на ній вони стражу , терплять лихо через князівські чвари. не дивлячись на постійні князівські міжусобиці, народ усіх земель русі живе одними переживаннями, тривогами, думками та почуттями. єдина духовна єдність русичів. ігор вирушає в похід – за сулою іржуть коні, у києві дзвенить слава, новгороді «трублять труби», а в путивлі стоять стяги.руська земля живе своїм життям і, як губка, вбирає в себе все хороше і зле. вона в гармонії з людьми. єдиним плачем, невисказаною тугою людини і землі звучить опис спустошеної, усіяної трупами русі. рідна земля є князеві ігорю повернутись з полону, свої магічні сили. природа теж частинка цієї землі. «сонце червоне в небі ясному» сяє і радіє над землею, коли ігор повернувся до рідної землі. автор «слова» зображує руську землю великою і багатою, тривожиться за її долю, мріє про часи, коли русь буде єдина, могутня, закликає князів об’єднатися в боротьбі проти зовнішніх ворогів. в єдності сила народу, сила держави – ця ідея актуальна і в наш час. тому «слово» – твір вічний, бо його ідеї важливі для всіх часів і народів.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська література

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS