Скласти продовження п'єси котляревського наталка полтавка надо

173
484
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


щаслива доля судилась великому творові і.п.котляревського — п’єсі «наталка-полтавка». вона була написана у 1813 році. ця п’єса не втратила популярності і в наші дні. сюжет її досить простий.  закохані наталка і петро не можуть одружитися спочатку через бідність парубка, а згодом через те, що на шляху їхнього щастя стає багата та впливова особа — пан возний.

в центрі п’єси — образ простої селянської дівчини — наталки. в минулому батько наталки був досить заможним. незважаючи на це, дівчина покохала бідного парубка петра, батьківського наймита. старий терпило не погодився віддати наталку за нерівню, і петро пішов бурлакувати, аби заробити грошей.

чотири роки вірно чекає коханого дівчина. з того часу багато чого змінилося. старий терпило помер, сім’ю обсіли злидні. до розумної, вродливої, працьовитої дівчини шлють сватів «весьма пристойні женихи»: тахтаулівський дяк, підканцелярист скоробреха, возний тетерваковський. здавалося б, шлюб із заможним чоловіком врятує наталку і матір від злиднів, але дівчина не уявляє собі життя із нелюбом. вона з почуттям власної гідності відкидає залицяння возного. розуміючи, що у багатого жінка «буде гірше наймички — буде кріпачкою», наталка мудро відповідає возному: «знайся кінь з конем, а віл з волом».

наталка — любляча дочка. вона щиро поважає свою матір, горе і сльози матері глибоко вражають її. дівчина мусить скоритися материним умовлянням — вийти за першого ліпшого жениха. щоправда, дівчина сподівається, що скоро таких не буде: «женихи, яким я одказала, в другий раз не прив’яжуться; возному так одрізала, що мусить відчепитися; більше, здається, нема на приміті».

але возний не залишив свого наміру одружитися з наталкою. зв’язана обіцянкою, даною матері, дівчина мусить скоритися. глибоко драматично звучить монолог наталки: «боже милосердний! що зо мною буде! страшно і подумать, як з немилим чоловіком весь вік жити, як нелюба миловати, як осоружного любити. куди мені діватись? горе мені! »

ніщо вже, здавалось, не могло врятувати наталку від життя з осоружним чоловіком. за народним звичаєм дівчина, що подала рушники, не може порушити даного слова. не така наталка. ця смілива, енергійна дівчина здатна боротися за своє щастя. після повернення петра вона відмовляє возному: «коли петро мій вернувся, то я не ваша, добродію». перемагає велика сила наталчиного кохання. розчулений виявом таких глибоких почуттів, возний відмовляється від наталки, повертає їй свободу.так народна мораль «красивої, розумної, моторної» дівчини «з добрим серцем» перемагає хижу панську мораль.

образи селян у п’єсі і.п.котляревського “наталка-полтавка”

порівняно з «енеїдою» «наталка полтавка» була дальшим кроком і.п.котляревського по шляху реалізму й народності. звільнившись від традицій бурлескного жанру, письменник глибоко розкриває народні характери, правдиво показує сучасну дійсність.

з надзвичайною щирістю і теплотою змальовані в «наталці-полтавці» постаті селян. в центрі твору — проста селянська дівчина наталка з благородною, світлою душею.

вона — працьовита й розумна, самовіддано любить матір, поважає старших, вірна у своєму коханні петру. ніжна й сором’язлива, вона, коли це потрібно, виявляє мужність, рішучість, твердий погляд на життя. наталка добре усвідомлює соціальну нерівність між бідною селянкою і багатим возним. наталка не тільки кохає й страждає, вона захищає свою гідність, бореться за своє щастя, образ наталки, в особистій долі якої узагальнено відображається доля бідної селянської дівчини тих часів, — велике творче відкриття письменника.

реалістичними мазками виписаний драматургом і образ старої терпилихи, яка зазнала в житті немало злиднів, бідувань, вона мріє про кращу долю для своєї доньки, бажає їй добра і щастя, але цілком безпорадна перед «невблаганною долею». «на нас, бідних і , — каже вона, — як на те похиле дерево, і кози скачуть».

наталчин коханий — наймит-бурлака петро — чес


Мені здається, що старий кайдаш не досить уваги приділяв вихованню своїх синів. «він був добрий стельмах, заробляв добрі гроші, але ніяк не міг удержати їх у руках. гроші втікали до шинкаря. панщина поклала на кайдашеві свій відбиток». чимало настраждавшись, наробившись за свій вік так, що «аж шкура болить», кайдаш намагається знайти забуття в чарці. потоваришувавши з оковитою, він втрачає повагу старшого сина карпа. я думаю, що карпо, старший син кайдаша, з дитинства був грубуватим, ріс черствим, бездушним. ці риси поступово тільки набирали обертів. він був першою дитиною, мабуть, його більше пестили, пробачали грубість. коли парубкував, то теж був мовчазний, гордовитий, ніколи навіть не сміявся. «його насуплене, жовтувате лице не розвиднювалось навіть тоді, як губи осміхались». після одруження та народження сина карпо ніби виріс у власних очах, відчув себе справжнім хазяїном. починає поводити себе ще більш егоїстично. він ніколи не був покірним, не змовчував батькам, під час сварки через мотовило вперше підняв на старого кайдаша руку. про його жорстокість та черствість знало все село. я погоджуюсь із тим, що батьки належним чином не займалися його вихованням, тому й мають такий результат. я не згоден із думкою, що кайдаш не займався вихованням дітей, тому що він був богомольна людина, а значить цінував свою сім’ю й доклав усіх зусиль для виховання хлопців. на мій погляд, стара кайдашиха не знаходить спільної мови зі старшим сином та невісткою, тому що на неї панщина наклала свій відбиток. замолоду вона довго служила в панів і «набралася од їх трохи панства», «до природної звичайності української селянки пристало щось вже дуже солодке, аж нудне», зовнішня пиха, облесливість у розмові. я не згоден із думкою, що у сварках винні батьки. розпалюванню ворожнечі сприяли й невістки, особливо мотря. у неї надто дріб’язкова натура. вона ладна лаятися за яйця, курей, кухоль, а наслідки всього цього жахливі — порушення етичних норм, народної моралі, бо син здіймає руку на батька, мотря вибиває кайдашисі око, карпо женеться з дрючком за матір’ю, заганяє в ставок і ладен вдарити, та зупиняється, бо «не так шкода, матері, як чобіт». джерело:   довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська література

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS